• Aktuality
  • Cez víkend začínajú ligy dorastov, prvým súperom MFK Dukla B.Bystrica bude AS Trenčín
Dorast / MFK Dukla / 10.08.2023

Cez víkend začínajú ligy dorastov, prvým súperom MFK Dukla B.Bystrica bude AS Trenčín

Cez víkend začínajú ligy dorastov, prvým súperom MFK Dukla B.Bystrica bude AS Trenčín
Pred štartom ligy s dorasteneckými trénermi o príprave a cieľoch v novom ročníku 2023/24

Dorastenecké výbery MFK Dukla B.Bystrica odštartujú cez víkend nový súťažný ročník svojich súťaží v sezóne 2023/24. V sobotu odohrajú svoje úvodné zápasy celky mladšieho dorastu, teda dvojičky U17 a U16, ktoré na domácom ihrisku v Kremničke /11.00 h. a 13.15 h./ vyzvú AS Trenčín, starší dorastenci pocestujú do Trenčína v nedeľu. Prvá liga dorastencov sa opäť bude hrať v nezmenenom formáte so štrnástimi účastníkmi – dvojkolovo, každý s každým doma a vonku. Nováčikom súťaže je Tatran Prešov, ktorý nahradil Poprad. Na domáce zápasy mladších dorastencov vás v sobotu do Kremničky srdečne pozývame.

Banskobystrické družstvo U19 bude mať v sezóne 2023/24 pod palcom trénerská dvojica Martin Poljovka a Ľubomír Faktor, trénerom brankárov je Tomáš Čechovič. Zmeny nastali aj vtímoch mladšieho dorastu. Kormidelníkom „sedemnástky“ sa stal Csaba Csányi, ktorému bude asistovať Attila Domík. Trénerom družstva U16 zostal Marián Strelec, s  novým asistentom Tomášom Dzúrikom. Trénerom brankárov v oboch kategóriách je Dominik Škubák.

U 19 MFK Dukla B.Bystrica, tréner Martin Poljovka:

...o príprave: Príprava bola krátka, čo vo všeobecnosti nie je problém, lebo u mládeže nie je dlžka prípravy rozhodujúci faktor. Čiže, príprava bola fajn, tie ciele čo sme mali v príprave sme splnili, organizačne sme to zvládli. Máme široký káder aktuálne, 28 hráčov z čoho sú traja brankári a bol to cieľ mať takúto základňu. Spoznali sme káder, rotovali hráčov v každom zápase a turnajoch. Podarilo sa nám vyladiť posty a čo sa týka výsledkov, tiež to bolo dobré, i keď to v príprave vôbec nie je až tak dôležité. Vyhrali sme náš domáci turnaj, teší nás to, ale netreba to preceňovať, lebo cieľ tých zápasov bol niekde inde. Ako asistent bude v realizačnom tíme pôsobiť Ľubo Faktor, na základe rozhodnutia klubu. Je to dobrý a logický krok a ja som to len privítal, lebo Ľubo v minulosti pôsobil pri dorastoch a vlastne sa teraz k nim vrátil.

...o cieľoch: Káder sa samozrejme obmenil, klasicky, ako pri „devätnástke“. Prišli chlapci z U 17 a skončili hráči, ktorí už do tejto kategórie nespadajú, čiže tá fluktuácia bola očakávaná, tak, ako je to vždy v lete. Z U17 prišla kvalita, a sú tam hráči, ktorí majú potenciál na to, aby v Dukle nezostali len v dorasteneckom veku, ale posunuli sa aj do seniorského futbalu. Som teda spokojný s prechodom hráčov do U 19 aj čo sa týka kvality a aj početnosti. Čo sa týka cieľov, určite chceme skončiť lepšie ako minulý rok, pretože, po pravde povedané, horšie sa už asi ani skončiť nedá. Teda primárne zlepšiť tabuľkové postavenie a potom samozrejme vyprodukovať chlapcov, ktorí by boli následne prospešní a použiteľní pre A-tím Dukly. Sezóna nám minulý rok nevyšla, takže priestor na zlepšenie tu určite je. Sezónu štartujeme v Trenčíne, ktorý dlhodobo pracuje dobre s mládežou a teším sa na ostrý štart.


U17 MFK Dukla B.Bystrica, tréner Csaba Csányi.

...o príprave: Letné prípravné obdobie na súťažný ročník sme začali sústredením v Bobrovci, ktoré sme zakončili na kvalitne obsadenom turnaji štyroch družstiev v Opave, kde sme v zápasoch videli všetkých hráčov v ťažkých situáciách. Potom tréningový proces prebiehal v domácich podmienkach. Odohrali sme doma dobré medzinárodné zápasy s klubmi z Maďarska, s Újpestom a Honvédom Budapešť. Aj keď sme ich výsledkovo nezvládli, videli sme, že mužstvo má vzostupnú výkonnosť.

...o cieľoch: V prvom rade budeme dbať na to, aby sme hráčov rozvíjali správnym smerom, či už po technickej, taktickej, alebo fyzickej stránke. Nároky na hráčov sa každým rokom zvyšujú a my chceme ísť v tomto trende. Budeme s nimi pracovať tak, aby sme ich pripravili na ďalší prechod a to do kategórie U19. Samozrejme budeme sledovať aj tabuľkové postavenie a chceli by sme sa priblížiť tomu umiestneniu, ako dosiahla vlaňajšia U 17. Káder tvorí 22 hráčov, z toho sú traja brankári, zmeny nastali v realizačnom tíme, mojím asistentom sa stal Attila Domík, ktorý bol vlani tiež pri U 17 a trénerom brankárov je Dominik Škubák.


U16 MFK Dukla B.Bystrica, tréner Marián Strelec.

Novú sezónu sme začali sústredením v Bobrovci 16.7.2023, kde nám majitelia zariadenia vytvorili výborné podmienky, tak po stránke ubytovania a stravy, ako aj využitia výborne pripraveného trávnatého ihriska. Káder tímu sme doplnili šiestimi hráčmi, ktorí prišli z Jupie B.B, Ružomberku, R.Soboty a L.Mikuláša. Ciele v tejto kategórii sú jasné. Pripraviť hráčov po technicko - taktickej a kondičnej stránke na prechod o kategóriu vyššie, čiže do U17. Chce to poctivý prístup k svojim povinnostiam od hráčov, ale taktiež od nás trénerov. Verím, že k rozvoju každého jedného hráča prispeje aj spolupráca medzi trénermi celej dorasteneckej sekcie. Zatiaľ sme na dobrej ceste a až čas ukáže plody práce, ktorá si určite zaslúži trpezlivosť, pretože prechod zo žiackej do dorasteneckej kategórie má svoje špecifiká a nie každý hráč sa dokáže okamžite prispôsobiť daným podmienkam.Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Žiaci

Žiakom Dukly zápasy s Jupie nevyšli

Čítať viac
Dorast

Dušan Tóth: "Samozrejme, že som mužstvu veril"

Čítať viac
A tím

V Podbrezovej aj s našim 12-tym hráčom. Spolu sme Dukla.

Čítať viac
Dorast

Prvoligoví dorastenci MFK Dukla pred generálkami

Čítať viac
A tím

Jeseňou 2019 sme prekvapili aj samých seba

Čítať viac
A tím

Dávid Richtárech: Zápas v Podbrezovej? Paráda!

Čítať viac