A tím / MFK Dukla, Miroslav Čief / 27.06.2019

Euforický poprašok postupu

Euforický poprašok postupu
Celú sezónu smerovali k jedinému zápasu. Tomu v sobotu proti Petržalke. Celú sezónu mali jediný cieľ – postúpiť. A splnili ho! Starší dorastenci MFK Dukla U19 zdolali v Zlatých Moravciach svojich rovesníkov z Petržalky 2:0 a aj pred početnou skupinou našich fanúšikov sa radovali z veľkého úspechu nášho klubu. Zverenci trénera Dušana Tótha si zaistili miestenku v najvyššej súťaži, pozitívnou správou je taktiež fakt, že si v nej zahrá jadro súčasného mužstva.

Pochopiteľne, že mladíci prežívajú radostné okamihy ich začínajúcich kariér. „Po konečnom hvizde to bola neopísateľná eufória radosti, som veľmi šťastný, že sa nám podarilo postúpiť. Boli sme veľmi dobrý kolektív, nášmu celkovému víťazstvu predchádzala tvrdá práca, ktorú sme odvádzali celú sezónu a takpovediac, celý rok spel iba k jednému zápasu, a to práve tomuto s Petržalkou. Postúpiť znamená pre mňa veľký úspech, asi najväčší v mojom živote. Som veľmi rád, že po minulom neúspešnom a nešťastnom roku sa nám podarilo postúpiť,“ vyjadril svoje pocity brankár Richard Šága, ktorý si udržal čisté konto.

Na svojho spoluhráča nadviazal Radovan Môcik. „Určite sú to neopísateľné pocity. Dosiahli sme veľký úspech, ktorý si v podstate ešte ani neuvedomujeme. Som rád, že sa nám to tento rok podarilo, keďže minulý rok nám proti Popradu chýbal kúsok šťastia. Celý rok sme makali, mali sme jediný cieľ, a to postúpiť do prvej ligy, a ten sme dosiahli,“ vyznal sa z pocitov náš ofenzívny hráč a pustil sa do analýzy zápasu s Petržalkou.

„Vedeli sme čo nás čaká a o čo hráme. Súpera sme vcelku poznali, keďže sme sa s ním stretli v zimnej príprave. Tréneri nás v podstate celú sezónu pripravovali na tento zápas, vedeli sme ako hrať a čo na Petržalku môže platiť. Bol to napokon náročný zápas, kde bolo k videniu množstvo súbojov, nikto nechcel urobiť chybu, tobôž, keď Petržalke na postup stačila remíza. Zachytili sme však začiatok, dali sme prvý gól, čo bolo pre nás veľmi významné. S pribúdajúcimi minútami potom Petržalka začala stupňovať tlak a viac otvorila hru, z čoho premenil aj náš brejk a gól na 2:0. Všetci chalani hrali zo srdca a bojovali za Duklu.“

Z hĺbky duše zhodnotil taktiež celú sezónu svojho mužstva. „Musíme ju vnímať jedine pozitívne. Prvotne sme vyhrali 2. ligu a následne sme zvládli aj 2 ťažké barážové zápasy a postúpili, čo bol náš cieľ od začiatku sezóny. Vyzdvihnúť by som chcel najmä našu bojovnosť v barážových stretnutiach a túžbu hrať prvú ligu, keďže väčšina kádra boli mladší hráči, ktorí budú hrať ligu v staršom doraste,“ zakončil Radovan Môcik. Pre úplnosť dodávame, že k A-mužstvu sa okrem neho do letnej prípravy zapojili aj Samuel Straka, Peter Bača, Martin Hrudkay a Patrik Solivajs.

Záverečné hodnotiace slovo sme poskytli brankárovi Richardovi Šágovi, ktorý bol oporou MFK Dukla U19. „Celá sezóna v našom podaní bola vynikajúca. V našej lige sme boli nekompromisní. Svedčí o tom aj fakt, že sme prehrali jediný zápas za celú sezónu a zaznamenali sme len 4 remízy. Inak sme všetko vyhrávali. Vyzdvihnúť by sa dal podľa mňa každý hráč z nášho mužstva, pretože každý keď hral, tak odovzdal maximum pre mužstvo. Pochváliť by sa dali technické, taktické ale aj fyzické a rýchlostné parametre, v ktorých väčšina mužstva nadpriemerne vynikala. Ale aj to všetko prevyšovala jednoliatosť a súdržnosť celého kolektívu, pretože sme vždy bojovali jeden za druhého,“ pomenoval krásnymi slovami úspech mládeže MFK Dukla Banská Bystrica.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Na úvod sezóny sme deklasovali Námestovo

Čítať viac
A tím

Cestujeme do Bardejova, ktorý chce v boji o záchranu tiež bodovať

Čítať viac
A tím

Vo Zvolene sme vyhrali s Popradom bez problémov 4:0

Čítať viac
A tím

Karanténne opatrenia nám nedovolia hrať ani s Námestovom

Čítať viac
A tím

Preview: Vo Zvolene nás čaká náročný duel s Komárnom

Čítať viac
A tím

MFK Dukla v 2. polčase rozstrieľala Trebišov

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem