Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Gabriel Demian podpísal kontrakt s Duklou
A tím / MFK Dukla / 27.01.2023

Gabriel Demian podpísal kontrakt s Duklou

Gabriel Demian podpísal kontrakt s Duklou
Po roku a pol v Norimbergu sa talentovaný Demian vracia do Fortuna ligy

MFK Dukla B.Bystrica získala krátko pred štartom jarnej časti Fortuna ligy a Slovnaft cupu stredopoliara Gabriela Demiana. Ten prichádza z nemeckého klubu 1.FC Norimberg, kde pôsobil v tíme U 19.

''Demianov transfer sme riešili už dlhšie obdobie a som rád, že sa nám ho podarilo sfinalizovať. Rokovanie s nemeckým klubom boli maximálne profesionálne a korektné. Takisto aj spolupráca s jeho manažérom,''povedal na margo prestupu športový riaditeľ MFK Dukla B.Bystrica Jozef Mores a doplnil. ''Jedná sa o veľmi zaujímavého, talentovaného a inteligentného stredového hráča. Jeho príchod je v súlade s klubovým zámerom, pracovať na rozvoji mladých hráčov a dávať im postupne priestor v kádri dospelých. Všetci v klube veríme, že sa Gabovi bude u nás dariť, tešíme sa z jeho príchodu a želáme mu pevné zdravie.''

Pre Demiana by prípadný štarť vo Fortunalige nebol premierový, preto že už ako 16-ročný dostal túto šancu. Nielen o nej sa v krátkom rozhovore zmienil aj samotný hráč.

Gabriel, spomínaš si na svoj debut v najvyššej slovenskej súťaži?  Áno, stalo sa to pred dvomi rokmi, bol to pre mňa prvý krok do mužského futbalu v 16 tich rokoch. Veľmi mi to pomohlo a ďakujem trénerovi Ščasnému za príležitosť, ktorú mi v Nitre dal v poslednom ligovom kole proti Michalovciam. A teraz sa pánom trénerom stretávam opäť, takže dúfam, že ho svojimi výkonmi upútam opäť.

Tvoje kroky potom z Nitry viedli do Norimbergu, prečo? Dostal som príležitosť vyskúšať si futbal v zahraničí a keby som odmietol takúto ponuku tak by som si to v budúcnosti určite vyčítal.

Aké bolo etablovanie sa v norimberskom dorasteneckom tíme U 19? Bolo to náročné aj preto že som nevedel jazyk a ešte o to náročnejšie, lebo som sa hneď v úvode zranil. Chalani, keď ja som bol zranený už trénovali s A mužstvom a mali istejšiu poziciu, takže ja som sa musel o to viac snažiť aby som sa aj v tréningu presadil. Postupne som sa do toho dostal a začal som nastupovať v najvyššej nemeckej dorasteneckej súťaži.

Prečo ťa zaujala ponuka Dukly? Dukla je výborný klub s bohatou históriou, kde dostávajú príležitosti aj mladí hráči a cítil som, že by som sa opäť mohol dostať do mužského futbalu. To bol hlavný dôvod prečo som prišiel do Dukly.

S tímom sa už pripravuješ prakticky od začiatku zimnej prípravy, aké máš dojmy z kabíny? Chalani ma prijali medzi seba veľmi dobre, cítim sa tu vítaný a myslím si, že v kabíne je naozaj dobrá atmosféra pred začiatkom jarnej časti.

Myslíš na na reprezentáciu U 19, ktorá sa predstaví na MS v Indonézii? Tak reprezentačný dres je predsa len pre každého najcenejší, určite to patrí medzi moje sny, ale momentálne sa sústredím na moje výkony a pôsobenie v Dukle. Najskôr sa musím etablovať tu a keď budem hrať dobre, tak dúfam, že si ma všimnú aj tréneri v reprezentácii.