• Aktuality
  • Naši mládežníci si zmerali sily s top tímom na Slovensku so Žilinou
Dorast / MFK Dukla (PR) / 20.06.2021

Naši mládežníci si zmerali sily s top tímom na Slovensku so Žilinou

zo zápasu U12

zo zápasu U12

V sobotu si zmerali sily so Žilinou naše mládežnícke mužstvá U17, U16, U15 a U12. Aj keď mladí Duklisti prehrali, netreba to vnímať tragicky. Žilinčania vo svojich vekových kategóriách patria medzi absolútnu špičku, pravidelne hrajú o titul v najvyššej súťaži a aj ho vedia získať.

V Kremničke v sobotu hrali futbalisti Dukly vekovej kategórii do 15 rokov a do 12 rokov. My sme sa boli pozrieť na ich stretnutia. Najprv sa v dopoludňajších hodinách o 9.30 hodine predstavila U 15-ka. V prvom polčase viedli mladí ´Šošoni´ - 0:2, my sme Rubintom znížili na 1:2, no na tento zásah hostia odpovedali trikrát, polčas napokon skončil 2:5 po zásahu nášho Vaňoveca. V druhom polčase sa už bystrickí chlapci nepresadili, konečným rezultátom bol výsledok 2:7. Zápas hodnotil ho tréner MFK Dukla Banská Bystrica U 15 Peter Rebek:

„Súper v podstate dominoval vo všetkých činnostiach. Mladí Žilinčania boli rýchlejší, dôraznejší v osobných súbojoch, nestíhali sme v nich, rovnako ani návraty. Súper aj v ofenzíve prejavil svoju kvalitu a zaslúžene vyhral. Je cítiť na našich chalanoch polročný výpadok, že nehrali futbal, chýbal taký ´drive´ i ľahkosť, akú mali predtým.“

Chalani z U 12-ky sa rozdelili do dvoch skupín. Prvá prehrala svoj zápas so Žilinčanmi 4:13 (1:7) a druhá 1:11 (0:7). Hralo sa o 11.30 hodine vo veľkom teple, nebolo to teda pre naše deti jednoduché. Nový tréner MFK Dukla Banská Bystrica U 12 Mário Markovič nám povedal:

„Chalani si konečne po dlhej dobe zahrali s kvalitným súperom, ktorý nás preveril po každej stránke. Ukázal nám naše nedostatky. Bolo veľmi ťažké počasie, takže chalani sa vytrápili. V nedeľu si ešte zahrajú Triangel proti Prievidzi, Lučencu a Jakubu. Máme zaujímavý víkend, no čaká nás ešte veľa roboty. Ja som tu nový tréner druhý týždeň, neviem ako je to u ostatných vekových kategóriách, no u mojej badať tú dlhú prestávku, že chlapci nehrali.“

Naša U 16-ka hrala v Žiline svoj duel a prehrala iba tesne 0:1. Horšie dopadla pod Dubňom U17-ka Dukly, prehrala 0:6. Všetko sú to zatiaľ prípravné zápasy, v piatok preverí mládežníkov Dukly ďalší zo súperov kategórie silných DAC Dunajská Streda. V Priechode bude hrať U15-ka, v Selciach U16-ka, na Žitnom ostrove sa predstavia U17-ka a U19-ka.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Začali sme letnú prípravu na novú sezónu

Čítať viac
Dorast

Mladší dorastenci remizovali s Michalovcami

Čítať viac
A tím

Na jar súdržne so srdcom a pokorou

Čítať viac
Žiaci

Starší žiaci už hrajú o titul, pätnástka remizovala na pôde silnej Žiliny

Čítať viac
A tím

Karanténne opatrenia nám nedovolia hrať ani s Námestovom

Čítať viac
A tím

Preview: Sme v pohode a pripravení na Skalicu

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem