• Po víťazstve nad Bardejovom sme už na priebežnej 6.priečke
A tím / MFK Dukla, Foto: MFK Dukla a I.Golembiovský / 27.04.2019

Po víťazstve nad Bardejovom sme už na priebežnej 6.priečke

V sobotu 27.apríla nastúpili futbalisti MFK Dukla na Štiavničkách proti lídrovi jarnej časti druholigového pelotónu, mužstvu Partizána Bardejov, ktorý na jar získal zatiaľ 17 bodov. O bod viac ako Pohronie, Lokomotíva Košice a Poprad. Naša Dukla nastupovala na stretnutie v pozícii jediného druholigového mužstva, ktoré v jarných zápasoch ešte neprehralo. Vrásky na čele trénerovi Vargovi robila len neúčasť obrancu Lukáša Migaľu.

Od úvodných minút napriek tomu, že naši chlapci hrali proti vetru diktovali tempo zápasu. V 10.minúte sa do dobrej streleckej šance dostal Vajda ale mieril vedľa ľavej žrde hosťujúcej brány. V 15.minúte sa v šestnástke hostí ocitol osamotený Snitka, ale jeho strela išla vysoko nad hosťujúcu bránu. Hostia sa o prvý strelecký pokus pokúsili až v 25.minúte, ale ďalekonosná strela Človečka išla vysoko nad našu bránu. V 30.minúte sa prudkou strelou prezentoval Willwéber ale jeho strelu tečovala obrana hostí na rohový kop. Po jeho rozohratí na centrovanú loptu popred bránu hostí nedosiahol Starší. V 44.minúte z priameho kopu Polievka trafil ľavú žrď hosťujúcej brány a prvý polčas skončil bez gólov 0:0.
Do druhého polčasu nastúpila Dukla excelentne. Už v 46.minúte sa presadil po prihrávke Dolného Vaščák a Dukla viedla 1:0. V 49.minúte prudkú Staršieho strelu z vnútra pokutového územia vyrazil brankár Čikoš-Pavličko. Dukla naďalej útočila, vypracovala si niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ktoré však hosťujúca obrana zlikvidovala. Nebezpečie pre hosťujúcu bránu hrozilo najmä z ľavej strany kde veľmi dobre operoval Polievka . Ten v 66.minúte strelou z poza šestnástky trafil ľavý dolný roh hosťujúcej brány a Dukla viedla 2:0 V 80.minúte hosťujúci Človečko z rohu šestnástky prudko vystrelil, ale lopta tesne minula brvno našej brány. Bola to zo strany Bardejova najvážnejšia šanca celého zápasu. V záverečných minútach sa stav už nezmenil a domáca Dukla si po víťazstve 2:0 pripísala ďalšie tri body a výrazne posilnila svoje šance nielen na záchranu ale i na umiestnenie v hornej polovici tabuľky.

MFK Dukla Banská Bystrica – Partizán Bardejov BŠK 2:0 (0:0)

Góly: 47.Vaščák, 66.Polievka

ŽK: Polievka  Belunek

Rozhodovali: Kmec – Jankovič, Straka

Diváci: 937

Zostava MFK Dukla: Krejčí – Vajda, Kupčík, Prikryl, Savić – Willwéber, Snitka – Starší, Dolný (69. Laksík), Polievka (89. Malík) – Vaščák (78. Tóth)

Stanislav Varga, tréner Dukly: 'Sme šťastní, vyhrali sme dôležitý zápas. Nedostali sme gól, čo je veľmi dôležité v takýchto zápasoch. Z tohto týždňa som chcel mať viac ako sedem bodov, alebo minimálne sedem bodov, čo sa nám splnilo. Už by sme mohli byť trošku v kľude ale neznamená to, že by sme mali zvoľňovať. Určite chceme viacej bodov a ja si osobne myslím, tak ako i chlapci a verejnosť, že Dukla patrí vyššie ako je.'

Najbližšie sa naša Dukla predstaví v nedeľu 05.05.2019 o 10:30 v Petržalke.

Sumár mládeže: Proti Lučencu úspešná pätnástka aj mladší žiaci