• Pohárová povinnosť splnená, tréner Ščasný ale spokojný nebol
A tím / MFK Dukla / 24.08.2023

Pohárová povinnosť splnená, tréner Ščasný ale spokojný nebol

Piatoligový nováčik TJ Partizán Osrblie, ktorý v posledných dvoch sezónach vybojoval dva postupy o súťaž vyššie a prvé dva zápasy v V. lige skupine Juh vyhral, hostil v stredu 23. augusta o 17.00 h banskobystrickú Duklu.

Zverenci trénera Michala Ščasného otvorili skóre stretnutia už v 4. minúte, keď Šimon
Mičuda odcentroval z pravého krídla do šestnástky a David Depetris hlavou uložil loptu k
ľavej tyči brány domácich - 0:1. V 8. minúte zachytil hrací predmet pred šestnástkou João
Guimarães, ktorý vystrelil presne k pravej tyči brány Osrblia, čím si otvoril strelecký účet v
drese Dukly - 0:2.
Šance si však dokázal vypracovať aj Partizán a v 14. minúte Adam Hanes v šestnástke Dukly
v snahe odkopnúť loptu zasiahol hráča domácich. Hlavný arbiter Maroš Libiak nariadil
pokutový kop, ktorý premenil strelou k pravej tyči brány hostí bývalý útočník Dukly, kapitán
Osrblia Lukáš Laksík - 1:2.
Svoj prvý gól za Duklu dal v pohárovom stretnutí v Osrblí aj Šimon Mičuda, keď sa k nemu
na zadnú tyč dostal tečovaný center Mayu z ľavej strany. Lopta sa na ceste do brány ešte
obtrela o obrancu domácich Patrika Pustaja - 1:3. V závere prvého polčasu pridal svoj druhý
presný zásah Depetris, ktorý sa dobre zorientoval v skrumáži pred bránou po centri z ľavého
krídla a zblízka dopravil loptu za bránkovú čiaru - 1:4.
Druhý polčas už bol pre diváka oveľa nudnejší a na vážnejšiu príležitosť sme museli čakať do
76. minúty. Tibor Slebodník vysunul na ľavé krídlo Guimarãesa, ten sa osamotený z ľavého
krídla približoval k bráne, ale jeho prízemnú prihrávku zrazil na roh Marek Krnáč. Následný
rohový kop rozohrali hostia nakrátko, Guimarães odcentroval zľava na Enza Arevala, ktorý
hlavou netrafil bránu.
Vzápätí strelilo jediný gól druhého dejstva Osrblie, keď sa Nicolas Mejri uvoľnil na hrote
útoku a prestrelil Michala Trnovského v bráne Dukly - 2:4. V nasledujúcich minútach mal
nádejné príležitosti striedajúci Arevalo. Ten najprv z uhla z pravej strany šestnástky Pavla
Kováča neprestrelil a o pár minút neskôr mu brankár domácich v tutovke vykopol loptu. V
nadstavenom čase ešte Adam Hanes z hranice šestnástky prehodil gólmana Kováča, no lopta
sa obtrela len o spojnicu.
Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica sa v 3. kole Slovnaft Cupu stretnú s treťoligovými
Podkonicami. Najbližší zápas odohrajú v sobotu 26. augusta o 18.00 h v rámci 5. kola Niké
ligy v Dunajskej Strede.

Michal Ščasný, tréner MFK Dukla pre BBonline.sk: „Nehovoril by som ani o výsledku,
lebo povinnosť sme splnili, ale skôr o výkonnosti niektorých hráčov. Mali dnes upútať
pozornosť, ale stal sa skôr presný opak, takže som sklamaný z niektorých hráčov. Jasné,
niektorí ma aj potešili, ale tieto veci si povieme v šatni. Celkovo som ale čakal oveľa viac,
hlavne ten druhý polčas bol z našej strany katastrofálny. Pokiaľ ide o Osrblie, tak majú
hráčov, ktorí prešli Duklou aj Podbrezovou, čiže majú svoju kvalitu. Ale samozrejme, je iné
trénovať každý deň a dvakrát do týždňa, ale pobili sa o výsledok, bol to sympatický súper.
Pokiaľ ide o Tomasa Mayu, niečo sme mali odsledované z tých zápasov, ktoré hral v

Kolumbii, kde vyzeral veľmi dobre. Bohužiaľ, dnes to najmä v druhom polčase nepotvrdil,
takže ešte potrebuje potrénovať. Uvidíme, ako sa s tým pobije, lebo zatiaľ je to pre nás málo.“

David Depetris, útočník Dukly, dva góly v zápase: „Ideme ďalej, za čo sme radi, ale treba
pogratulovať domácim k sympatickému výkonu. Bolo dobré, že sa nám podarilo dať dva
rýchle góly. Potom dali domáci na 2:1 a bolo dobré, že sme dali na 3:1, lebo keď je to o jeden
gól, tak sa môže hocičo stať. Myslím si ale, že hlavne pre ľudí to bol pekný zápas. Dostali
sme priestor my, ktorí hrávame menej, takže aj trénerovi to dalo nejaké informácie. Niektorí
sme nehrali dávno zápas, takže to nie je ľahké, ale je to pre nás dôležité a verím, že nám to
pomôže. Keď bol Lukáš Laksík v Dukle, tak ja som tu ešte nebol, ale chalani ho spomínali.
Dnes dal aj gól, vyzerá byť super chalan, takže paráda.“

Lukáš Laksík, strelec prvého gólu a kapitán Osrblia, bývalý hráč Dukly: „Nemali sme
veľké očakávania, ale chlapci dali zo seba všetko. Máme tu veľa mladých chlapcov, ktorí sa
chceli ukázať a myslím si, že sa im to podarilo. Tu sa robí futbal na veľmi dobrej úrovni,
máme dobrý mančaft. Ak to takto pôjde ďalej, tak klobúk dolu pred všetkými, ktorí tu robia
futbal. Dnes to bol určite ťažký zápas, veľa sme hrali bez lopty, ale snažili sme sa a podali
sme dobrý, kolektívny výkon. Tešil som sa na zápas s Duklou, na bývalých spoluhráčov, aj
keď dnes ich tu veľa nehralo. To, že som dal gól Dukle, som nebral nejako špeciálne. Som
útočník, góly musím dávať.“

Ivan Spišiak, prezident klubu TJ Partizán Osrblie pre BBonline.sk: „Som veľmi rád, že
sme postúpili do druhého kola a zavítala k nám Dukla Banská Bystrica, ktorá má bohatú
históriu. Pre divákov, nás funkcionárov aj pre mňa osobne to bol určite veľký sviatok. S
výsledkom sme spokojní veľmi, až nadmieru. Chlapci bojovali, chceli sa Dukle vyrovnať, a aj
preto sme uhrali taký pekný výsledok. Gratulujem Dukle k postupu do 3. kola. Naši chlapci sa
chcú posúvať ďalej, makajú na sebe, máme dobrého trénera Blaža Špana, a aj vďaka tomu sa
futbal v Osrblí posúva vpred. Ako nováčik by sme v piatej lige chceli skončiť do piateho-
šiesteho miesta. Chceme hrať pekný futbal, ktorý bude baviť našich divákov.“

Slovnaft Cup - 2. kolo - streda 23.08.2023, 17.00 h - Osrblie

TJ Partizán Osrblie - MFK Dukla Banská Bystrica 2:4 (1:4)

Góly: 15. Laksík (pen.), 77. Mejri - 4. a 44. Depetris, 8. J. Guimarães, 34. Mičuda. Bez kariet.
Rozhodovali: Libiak - Kuba, Vass. Diváci: 500.

Zostava TJ Partizán Osrblie: P. Kováč - Košičiar (85. Cabadaj), Sylvestr, Krnáč, Pustaj -
Mejri, Mojžiš, Švantner (90. Mihalíček), Trnik (90. B. Špano) - Švéda (64. Piliar), Laksík (C).
Tréner: B. Špano.
Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Trnovský - Pišoja (46. Klimpl), Uhrinčať, Svetlík
(60. Köröš) - Mičuda, Hlinka (46. Záhumenský), Slebodník, J. Guimarães, Maya - Hanes,
Depetris (60. E. Arevalo). Tréner: M. Ščasný.

Dorast

Sumár mládeže: Devätnástka odštartovala jar víťazne, darilo sa aj starším žiakom

Novou posilou MFK Dukla Banská Bystrica Marek Hlinka.

Ženy

Ženy vysoko prehrali na ihrisku prvej Myjavy

O výsledku zápasu v Petržalke rozhodli nepremenené šance Dukly

Pohárová úloha v Podkoniciach splnená. Ščasný: Bol som hotový, keď som videl tie kopce okolo