Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Potvrdené, našou ´farmou´ bude druholigový Dolný Kubín
A tím / MFK Dukla (PR) / 28.06.2022

Potvrdené, našou ´farmou´ bude druholigový Dolný Kubín

Radosť Dolnokubínčanov po postupe do 2. ligy (fb MFK Dynamo Dolný Kubín)

Radosť Dolnokubínčanov po postupe do 2. ligy (fb MFK Dynamo Dolný Kubín)

V utorok 28. júna môžeme definitívne a oficiálne potvrdiť spoluprácu medzi MFK Dukla Banská Bystrica a MFK Dolný Kubín. S týmto nováčikom 2. ligy sme uzavreli dohodu o striedavých štartoch hráčov.

Dolnokubínčania absolvovali viacero rokovaní i s ďalšími futbalovými klubmi, ktoré im predložili návrh spolupráce. Napokon sa rozhodli pre zmluvu s našou banskobystrickou Duklou.

„Podpisy prebehli v spoločnosti rodáka z Oravského Podzámku, športového riaditeľa Dukly Jozefa Moresa. Všetky strany veria, že spolupráca bude obojstranne prospešná. Zmluvné strany sa zaviazali na pôsobení hráčov z najvyššej súťaže v drese Dynama,“

- píše oficiálna facebooková stránka dolnokubínskych futbalistov s názvom MFK Dynamo Dolný Kubín.

My sme samozrejme oslovili aj nášho športového riaditeľa MFK Dukla Jozefa Moresa, ktorý nám k tejto uzavretej dohode o spolupráci do konca sezóny 2022/2023 povedal:

„Umožňuje nám vyťaženosť a minutáž pre všetkých hráčov nášho kádra. Verím, že pôjde o dobrú vzájomnú spoluprácu a bude na prospech obidvoch strán. Je skvelé, že hráči, ktorí nedostanú adekvátnu minutáž v prvej lige, tak ju môžu dostať v druhej. Dolnému Kubínu takto zabezpečíme skvalitnenie ich kádra pre náročnú sezónu v druhej lige.“

Nováčik duholigovej súťaže z dolnej Oravy sa tak oficiálne stal 'farmou' fortunaligovej Banskej Bystrice.