• Aktuality
  • Poznáme termíny kvalifikácie o 1.ligu!
Dorast / MFK Dukla / 13.06.2019

Poznáme termíny kvalifikácie o 1.ligu!

Poznáme termíny kvalifikácie o 1.ligu!
Starší dorastenci MFK Dukla Banská Bystrica už druhýkrát po sebe vyhrali 2.ligu. V minulom súťažnom ročníku v kvalifikácii o 1.ligu narazili na Poprad, s ktorým sme v Ružomberku nepostúpili na kopy zo značky pokutových kopov. Tento rok to však vyzerá až na 2 stretnutia.
Okrem našich dorastencov vyhrala svoju súťaž aj FC Petržalka a na východe je lídrom Partizán Bardejov. Ten však má pred sebou ešte jedno stretnutie a ak chce mať istotu účasti v kvalifikácii, musí v sobotu zdolať Humenné. Slovenský futbalový zväz je však pripravený na obidve alternatívy a dnes nás o termínoch a miestach konania kvalifikačných stretnutí oboznámil
18.06.2019 o 17:00 MFK Dukla Banská Bystrica  BŠK Partizán Bardejov (v Poprade)
20.06.2019 o 17:00 BŠK Partizán Bardejov  FC Petržalka (v Brezne)
22.06.2019 o 17:00 FC Petržalka  MFK Dukla Banská Bystrica (v Zlatých Moravciach)

V prípade, že v 'baráži' bude iba MFK Dukla a FC Petržalka, odohrá sa iba jedno stretnutie a to v sobotu 22.06.2019 o 17:00 v Zlatých Moravciach.

Dušan Tóth, tréner MFK Dukla U19: 'Povedal by som, že tieto kvalifikačné stretnutia sú akousi lotériou, je to o jednom zápase a hráči ešte nie sú úplne vyzretí. Možno to bude otázka momentálnej formy. Máme možno trochu hendikep, nie je to výhovorka, že sme mali na jar jeden ťažký zápas v Martine, naši kvalifikační súperi tých ťažších zápasov odohrali viac. Zvyšok môžme len modelovať na tréningoch a takto sa pripravovať na súperov. Máme jasný cieľ  postúpiť do ligy a určite pre to urobíme maximum. Je to v našich silách, súperov sme videli, v zime sme dokonca hrali prípravný zápas s Petržalkou, tak vieme na čom sme. Jedna vec je príprava, tá druhá sú majstrovské zápasy a ja verím tomuto mužstvu, že to zvládne.'

Pevne veríme, že si fanúšikovia Dukly nájdu čas a podporia nás svojou prítomnosťou na štadiónoch v boji o prvú dorasteneckú ligu.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Druhopolčasový tlak sme zužitkovali len na vyrovnanie

Čítať viac
A tím

Do osemfinále pohára cez kvalitného štvrtoligistu

Čítať viac
A tím

Dukla proti Podbrezovej dominovala a získala prvé body v nadstavbovej časti

Čítať viac
A tím

Povedali po zápase Slovnaft Cupu v Pliešovciach 18.8.2020

Čítať viac
A tím

Nečakaná prehra našej Dukly v Bardejove

Čítať viac
Dorast

Dušan Tóth: "Samozrejme, že som mužstvu veril"

Čítať viac