• Rohožník sme v príprave jednoznačne zdolali
A tím / MFK Dukla (PR) / 21.01.2022

Rohožník sme v príprave jednoznačne zdolali

Futbalisti banskobystrickej Dukly odohrali v piatok druhý prípravný zápas tohto kalendárneho roka pred jarnou časťou aktuálnej sezóny 2021/2022. Na domácej pôde zdolali Rohožník hladko 4:0.

Duel na umelej tráve na Štiavničkách sa od začiatku vyvíjal v réžii našich futbalistov. Vytvorili si prevahu a dostávali sa aj do šancí. Prvú nevyužil po štvrťhodine Richtárech zoči – voči brankárovi a ďalšiu Polievka, ktorý zakončoval tesne vedľa žrde z vnútra šestnástky. Potom zahrával priamy kop z asi 18 metrov a loptu poslal nad brvno. Hostia sa spoliehali na rýchle kontry a po jednej z nich mohol pokoriť nášho Hrušku Vondryska, nový hráč Rohožníka. Náš gólman ho však v čistej šanci vychytal. My sme mali do prestávky ešte tri dobré možnosti. Prvú potom, čo Depetris sklepol loptu Polievkovi a ten z hranice veľkého vápna strieľal znovu iba tesne vedľa žrde. O tri minúty po zaváhaní brankára nahral Polievka Slaninkovi, no ten bol taktiež nepresný. A napokon sa ešte do gólovej príležitosti dostal Depetris, keď strieľal medzi žrde, ale gólman Rohožníka loptu vyrazil.

Aj v druhom polčase sme boli často na polovici súpera a hrali aktívne. Depetris sa pokúšal zakončiť z otočky v šestnástke, opäť bol však proti brankár. Toho zamestnal dvakrát i vlastný spoluhráč Holub. Najprv po jeho hlavičke mohla Dukla paradoxne viesť. Predchádzal tomu center Migaľu. A potom si po odkope gólmana loptu takmer zrazil do vlastnej siete. Po hodine hry sme prestriedali ďalších štyroch hráčov a prišli s nimi napokon aj góly. Prvý v 66. minúte, kedy Kojnok z pravej strany našiel v päťke Viktora Tótha a ten v páde nezaváhal – 1:0. Rohožník sme teda načali a inkasoval v rýchlom slede ďalšie dva góly. Slaninka z ľavej strany našiel pred bránkou voľného Davida Depetrisa, ktorý zakončoval pekne po zemi na 2:0. A v 72. minúte po autovom vhadzovaní Depetris prihral Jakubovi Šulcovi v malom vápne a ani on sa nepomýlil, tutovku využil – 3:0. Stále sme pokračovali v nátlakovej hre, hostia sa snažili o protiútoky, no tie im nevychádzali. Naopak v závere sme ukázali my ako sa brejkové situácie využívajú. Hanes sa rútil na brankára a hoci mohol zakončovať, neulakomil sa na strelu, prihral nezištne vpravo nabiehajúcemu Jakubovi Šulcovi a tento náš útočník si poľahky s touto situáciou poradil – 4:0.

Fakty o zápase:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Rohožník 4:0 (0:0)

Góly: 66. V. Tóth, 69. Depetris, 72. a 89. Šulc.

Zostava MFK Dukla: Hruška (46. Nôta) – Pišoja, Kupčík (62. Willwéber), Prikryl – Migaľa, Uhrinčať (62. Hanes), Richtárech (62. V. Tóth), Slaninka – Jurčišin (46. Šulc), Depetris, Polievka (62. Kojnok)

Vyjadrenia po zápase:

Tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga: „Pôvodne sme mali hrať zápas v sobotu, takže tréningový proces bol iný. Prispôsobili sme sa tomu. Sme radi, že Rohožník sa s nami stretol po sústredení vo Vysokých Tatrách. Využili sme toho, veď ani súper nehral tento týždeň plánovaný zápas. Obaja sme si teda pomohli. Nám tento zápas splnil cieľ. Chlapci urobili na ihrisku to, čo mali. Ukázalo sa, že ak zabiehame za obranu súpera, tak je to pre ňu ťažšie. Bolo by dobré, aby sme v tom pokračovali. Hlavne v druhom polčase sa ukázalo, že je to nebezpečnejšie pre brániace sa mužstvo. Rohožník má kvalitný tím na druhú ligu, ukázalo sa to už na jeseň u nás. My sme si v tomto počasí museli zvyknúť i na terén, napadol sneh, bol teda iný, než sme ho mali na tréningoch predtým. Postupom času sme si na ihrisko zvykli a v druhom polčase už hráči ukázali čo v nich je.“

Jakub Šulc, strelec dvoch gólov Dukly:Prvý gól som dal po rýchlo rozohranom aute, čo bolo skvelé. David mi dal dobre loptu a takúto šancu musí človek v päťke využiť. Bolo to pre mňa už ľahšie. Druhý môj gól bol tiež jednoduchý, zakončoval som do prázdnej bránky. Predchádzala tomu výborná lopta za obranu. Celkovo sme odohrali dobrý druhý prípravný zápas, no stále sa iba zohrávame. Na tomto teréne sa nám aj dosť šmýkalo. Hrali sme síce nátlakový futbal, no Rohožník mal za sebou vo štvrtok náročný tréning. Treba však aj takéto zápasy odohrať. V lige nás tiež aj takéto súboje čakajú.“

Boris Godál pred Trnavou: Dúfam, že sa už doma budeme tešiť z víťazstva