• Sedemnástka zdolala Dunajskú Stredu v dôležitom súboji
Dorast / MFK Dukla (PR) / 02.03.2022

Sedemnástka zdolala Dunajskú Stredu v dôležitom súboji

zo zápasu našej sedemnástky s DAC

V utorok sa doma na Štiavničkách predstavili mladší dorastenci MFK Dukla Banská Bystrica. Na umelej tráve armádneho komplexu štadióna hostili DAC Dunajská Streda. Súboj bol dôležitý najmä pre našu sedemnástku a zvládla ho, zvíťazila 2:1.

U-17:

MFK Dukla Banská Bystrica – DAC Dunajská Streda 2:1 (1:1)

Góly: 5. Nicolas Dagnoli, 59. Adam Malec – 15. Adrián Urban. Rozhodoval: M. Baláž. ŽK: Števonka –  Mizerák, Nemčok.

Zostava MFK Dukla + striedania: Malec – Števonka, Longauer, A. Baláž, Kuraj – D. Bača, Zachar – Obšut (46. Bálint), N. Dagnoli (70. Grác), N. Ádám – J. Gonda (78. Kukučka)

Naša sedemnástka odohrala výborný zápas aj v pozmenenej zostave. Išla rýchlo do vedenia po peknej futbalovej akcii, na konci ktorej bol Dagnoli. Viedli sme 1:0. Súper však do desiatich minút po prevahe a tlaku vyrovnal na 1:1 Urbanom. Prvý polčas už zmenu stavu nepriniesol, my sme prišli o zraneného Obšuta, ktorého nahradil po zmene strán Bálint. Začali sme byť opäť aktívnejším tímom aj smerom dopredu a vyplatilo sa to. Vypýtali sme si faul v pokutovom území a k penalte sa postavil náš brankár Malec. Hoci loptu gólman DAC-u vyrazil, na následnú dorážku nemal nárok – 2:1. Hostia sa potom enormne snažili vyrovnať, ale mohli sme aj my navýšiť náskok z rýchlych protiútokov. Záver chlapci Dukly zvládli a mohli sa tešiť z dôležitých troch bodov do tabuľky.

Domácu výhru nad Dunajskou Stredou zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

„Na základe našich interných problémov sme museli pozmeniť základnú zostavu a jednotlivé posty. Chlapci pristúpili k úvodu zápasu veľmi zodpovedne a výsledkom bol strelený gól po naozaj peknej akcii. Následne prevzal súper iniciatívu do svojich rúk. My sme sa zbytočne zatiahli hlboko do defenzívy, z čoho súper vyťažil vyrovnávajúci zásah. Prispeli sme k tomu hlavne našim nedôrazom v obrannej činnosti. V druhom polčase sme museli reagovať vynúteným striedaním a preskupením hráčov na jednotlivé posty. Vďaka tomu sme sa dostali späť do zápasu. Našou zvýšenou aktivitou hlavne v krídelných priestoroch sme si vypracovali po individuálnej akcii vynútenie si faulu v pokutovom území. Penaltu sme zvládli a dostali sa znovu do vedenia. Dunajská Streda i napriek tomu neskladala zbrane. Znovu nás dostala pod mierny tlak, ktorý sme ustali našou bojovnosťou a dôrazom. Následne sme viackrát pohrozili súperovi rýchlym prechodom do útočnej fázy so snahou skrášliť výsledok zápasu. Myslím si, že k streleniu ďalšieho gólu sme mali veľmi blízko. Chlapcom musím znovu poďakovať za prístup k svojim povinnostiam, ochotu ísť až na dno svojich morálno - vôľových vlastností. Tešíme sa na ďalší zápas, ktorý nás čaká už túto sobotu v Podbrezovej.“

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas v sobotu 5. marca o 11.00 hodine na pôde rivala v Podbrezovej v miestnej časti Skalica na umelej tráve.

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na 12. mieste a má 13 bodov, Dunajská Streda je s rovnakým počtom bodov na 11 priečke. Podbrezová má iba o jeden bod viac a je desiata. Na vedúcej pozícii je Trenčín so ziskom 36 bodov.

U-16:

MFK Dukla Banská Bystrica – DAC Dunajská Streda 1:3 (1:0)

Góly: 28. Kormaňák (z 11m) – 51. Csóka, 76. Rehák, 80. Klima. Rozhodoval: Mikloš. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla + striedania: Novotta - Levčík, T. Kaliský, Murčo, Brštiak – Kvasna, S. Greško, Kormaňák (75´ Rubint) – Korim (41´ Siman), Kaščák, Cílik (57´ Pinďura)

Mladší dorastenci z U-16-ky boli oslabení o štyroch hráčov základnej zostavy, ktorí pomáhajú sedemnástke. Svoju hru postavili na dobrej defenzíve a podarilo sa im využiť v prvom polčase ojedinelú šancu, keď bol v pokutovom území faulovaný náš hráč a penaltu premenil Kormaňák – 1:0. V druhom polčase sa prevaha hostí premietla aj do gólov. Na 1:1 vyrovnal v 51. minúte Csóka. DAC nastúpil v plnej sile, bol futbalovejší, fyzickejší a priamočiarejší. V závere tak strhol výhru na svoju stranu gólom Reháka a v poslednej minúte nám vzal nádej na prípadné vyrovnanie Klima.

Prehru s Dunajskou Stredou iba stručne zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Výsledok zápasu plne korešponduje s priebehom hry. Naši hráči robili čo bolo v ich silách. S prístupom aj výkonom vládne úplná spokojnosť.“

Program:

U 16-ka Dukly odohrá najbližší ligový zápas v sobotu 5. marca o 13.15 hodine na umelej tráve v Podbrezovej, v miestnej časti Skalica s tamojšími mladými Železiarmi.

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na 10. mieste a má 14 bodov, pred nami je práve Podbrezová s trojbodovým náskokom. Na vedúcej priečke je Žilina so ziskom 36 bodov, štvrtá Dunajská Streda ich má 23.