• U lídra v Trenčíne sme prišli o sériu bez prehry
A tím / MFK Dukla BB / 30.09.2023

U lídra v Trenčíne sme prišli o sériu bez prehry

Súboj prvého a štvrtého tímu tabuľky doterajšieho priebehu Niké ligy sľuboval pod hradom Matúša Čáka atraktívny duel. Hráči oboch tímov k dôležitému zápasu ale pristúpili opatrne a na napínavé momenty si ich priaznivci museli počkať.

Dukla ťahala pred zápasom v Trenčíne 7-zápasovú sériu bez prehry, zatiaľ čo AS dovtedy na domácom trávniku ešte nestratil ani bod. A ku strate bodov sa hneď od začiatku nechystal ani jeden tím.

Hra začala opatrným oťukávaním, počas ktorého mali loptu na kopačkách viac domáci hráči. Ščasného zverenci ich však nepustili do vyloženej príležitosti a s pribúdajúcimi minútami naberali čoraz viac odvahy na vlastné výpady. V 14. minúte preveril pozornosť trenčianskeho brankára kapverdského pôvodu s prezývkou Vozinha stredopoliar Dukly Marek Hlinka. Po priamom kope Polievku v 21. minúte potom aj Godál, ale ich pokusy neboli dostatočne dôrazné. To na druhej strane mal o chvíľu na to na mále Hruška po hlavičke Gong Chuhwaka. Trenčania, ktorí po prvýkrát vítali divákov už aj pred novou dokončenou hlavnou tribúnou ich postupne renovovaného stánku, potom skúšali svoje strelecké šťastie do konca polčasu viackrát, Hruška bol však proti.

Dukla nezískala väčšiu istotu na kopačky ani s úvodom druhého polčasu, v ktorom naopak Trenčania nadviazali na prevahu zo záveru prvej časti hry.  A aj keď po viacerých nevýrazných pokusoch zajal najmä priamy kop Polievku v 55. minúte, ktorým nastrelil žrď domácej bránky, skóre napokon predsa otvorili Trenčania. V 62. minúte si priamo v šestnástke po Gajdošovej prihrávke najskôr Kupusović poradil s brániacim Willwéberom a následne aj Hruškom - 1:0. Ani viaceré striedania Michala Ščasného nepriniesli potrebný impulz na prevzatie iniciatívy zo strany hostí a tím srbského trénera Ilju Stolica mal naďalej navrch. V 79. minúte bol blízko k zvýšeniu Gong Chuhwaka, ktorý ale miesto zakončenia prihrával Kupusovićovi. Sám autor prvého gólu o niekoľko minút sám ráznou strelou opäť preveril Hruškovu pozornosť, aj keď mieril tesne nad. Skóre sa už nemenilo a Dukla tak u lídra prišla o svoju sériu bez prehry napriek tomu, že ju na Považí podporovala aj početná skupina fanúšikov z Banskej Bystrice.

Povedali o zápase pre prítomné médiá

Jakub Považanec, hráč MFK Dukla: „Zápas bol veľmi ťažký. Určite som si predstavoval, že prídem a zápas bude vyzerať trošku inak. Domáci boli kvalitní na lopte. My sme boli málo nebezpeční pred ich bránou. Poriadne sme si nevytvorili nejakú šancu. Boli tam dva-tri závary, ale súper bol agresívnejší, kvalitnejší na lopte, viac si veril. Je vidno, že na tej umelke sú doma. Cítil som sa nič moc, pretože tá kondička ešte nie je na takej úrovni. Stratil som zbytočné lopty, kedy som to mohol lepšie podržať.“

Martin Rymarenko, hráč MFK Dukla: „Zaslúžené víťazstvo domácich. My sme dnes ukázali málo odvahy. Domáci nás v podstate do ničoho nepustili, takže im gratulujem. Dnes sme sa ani my nespoznávali na ihrisku. Neviem, čo s nami bolo, ale treba si povedať, dať hlavy hore a v nedeľu máme ďalší zápas. Na sériu bez prehry sme sa veľmi nepozerali, chceme vyhrať každý zápas, ale dnes sme málo ukázali.“

Niké liga - 9. kolo - sobota 30.09.2023, 18.00 h - Trenčín

AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Góly: 62. Kupusović. ŽK: 53. Gong – 31. Migaľa, 51. Godál, 88. Rymarenko. Rozhodovali:Micheľ – Pozor, Halíček. Diváci: 3862.

Zostava AS Trenčín:Vozinha – Kmeť, Stojsavljevič, Bondarenko, Kozlovský – Ibrahim, Bariš (C) – Soares (90.+ Demitra), Gajdoš (80. Hollý), Gong Chuhwaka (85. Sunday) – Kupusović (84. Akila).

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Godál, Willwéber - Migaľa (57. Pišoja), Richtárech (75. Ľupták), Hlinka, Záhumenský – Rymarenko, E. Arevalo (56. Považanec), Polievka (C).

Futbalisti MFK Dukla sa najbližšie predstavia doma na Štiavničkách, kde v nedeľu 8. októbra o 18.00 h privítajú v stretnutí 10. kola Niké ligy FC Spartak Trnava.

Pišoja pred Trenčínom: Tlak bude veľký, každého jedného fanúšika potrebujeme