• V pohári sme na Slovane neuspeli, nepokryli sme štandardky majstra
A tím / MFK Dukla (PR) / 29.04.2021

V pohári sme na Slovane neuspeli, nepokryli sme štandardky majstra

Zo zápasu na Slovane (R. Bielik)

Futbalisti našej banskobystrickej Dukly sa v prvom zápase semifinále Slovnaft Cup-u (Slovenského pohára) predstavili na pôde majstra republiky. Slovan Bratislava využil výhodu domáceho prostredia a vyhral 3:0, keď úvodné dva góly dal zo štandardných situácii. My sme sa v útoku nedokázali presadiť. Sústrediť sa už musíme na dôležitý nedeľný ligový zápas v Bardejove.

Duel na Tehelnom poli sme začali nebojácne. Hneď v úvode sme si vybojovali dva rohové kopy, ale nevyťažili sme z nich šancu. Potom kopal dva rohy súper, tiež s podobným výsledkom. Postupne mali domáci prevahu a v dvanástej minúte po chybe Noska strieľal spoza šestnástky Daniel, Hruška si pripísal prvý zákrok. Oveľa viac práce mal v dvadsiatej minúte. Slovan dostal výhodu priameho kopu, predviedol nacvičený signál a Weiss bez prípravy strieľal z vnútra pokutového územia, gólman Dukly loptu skvele vyrazil, no dostal sa k nej Ožbolt, na hranici päťky predviedol perfektnú otočku, rovnako perfektný zákrok zaknihoval opäť Hruška. O pár sekúnd sme sa dostali do úniku Kvocerom, ten prešiel až k šestnástke súpera, kde ho zastavil diskutabilným spôsobom Medveděv, žiaľ nepískal sa faul, hoci to ´smrdelo´ červenou kartou pre obrancu ´belasých´. Do vedenia tak išli Bratislavčania zo zbytočnej štandardky. Zahral ju z pravej strany v 31. minúte Holman a na jeho center v pokutovom území vyskočil najvyššie úplne voľný, nami nepokrytý De Marco1:0. O tri minúty neskôr mali Bratislavčania ďalšiu šancu na gól, Weiss už chcel zakončovať z uhla do odkrytej našej bránky, odzbrojil ho v poslednej chvíli Migaľa, podľa arbitra dovolene. Následne mali domáci šancu aj po rohovom kope, Nosko už De Marca dobre pokryl, odhlavičkoval loptu pred ním, ale ešte sa k nej dostal Daniel, ktorý z voleja mieril nepresne. Pred prestávkou sme mohli vyrovnať, pretože po práci Polievku s Lukáčikom druhý menovaný hľadal prihrávkou Vujoševića, ten bol úplne voľný pred bránkou, žiaľ spomínaná prihrávka k nemu nesmerovala.

Na začiatku druhého polčasu sme mali desať až pätnásť minút o niečo viac z hry, na ihrisko išli čerství hráči Starší, Frimmel a Kupčík. Willwéber to skúšal dobre z asi dvadsiatich metrov, mieril pod brvno a Šulla musel loptu vyraziť. Nebezpečné parametre mal i center Frimmela z ľavej strany, tiesnený Tóth i s bolesťami v ramene zakončoval, no prestrelil v ťažkej pozícii bránku. Slovan pohrozil v 55. minúte, keď Medveděv vysunul Daniela do šestnástky, ktorý z pravej strany prudko pálil tesne vedľa žrde. Skóre sa napokon menilo po hodine hry, konkrétne v 64. minúte a znovu po štandardke. Rohový kop zahral Nono, my sme sa viac sústredili na hlavičkujúceho De Marca, no ten loptu hlavou netrafil, dostala sa až za neho priamo na hlavu voľného striedajúceho Strelca, ktorý sa nemýlil a presne zakončil – 2:0. Bola to studená sprcha pre náš tím, snažili sme sa s týmto výsledkom niečo urobiť, ale vpredu nám nevychádzala finálna fáza. Hrozili viac Slovanisti, ktorým sa otváral väčší priestor. De Marco spoza šestnástky preveril Hrušku, Ožbolt po centri tečoval loptu pred bránkou vedľa a z hranice šestnástky neskôr mieril nad brvno. Presadil sa napokon v 81. minúte po biliardovej akcii, ktorú vyrobil Daniel, ten si narazil loptu so Strelcom, prihral z pravej strany do päťky na spomínaného útočníka ´belasých´, ktorému stačilo iba natiahnuť nohu – 3:0. Slovinec Ožbolt mohol pridať aj štvrtý gól, po brejku mu naservíroval dobrú loptu opäť Daniel, no trestuhodne mieril voľný vedľa. Po ňom ešte i Daniel zakončoval nepresne po centri, keď naťahoval nohu. Stav nezmenil ani náš Willwéber z priameho kopu z vyše tridsiatich metrov, triafal meter od žrde. V závere po centri Daniela znovu Ožbolt nenašiel presnú mušku, takže stav 3:0 už zostal v platnosti.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (1:0)

Góly: 31. De Marco, 64. Strelec, 81. Ožbolt. Rozhodoval: Ziemba. ŽK: Medveděv – Vujošević, Kvocera. Bez divákov.

Zostavy:

Slovan: Šulla – Medveděv, Abena, Božikov (46. Bajrić), De Marco (84. Pauschek) – Rabiu, De Kamps (46. Nono) – Daniel, Holman (62. Strelec), Weiss ml. (62. Ratao) – Ožbolt

MFK Dukla: Matúš Hruška – Migaľa (46. Frimmel), Vajda, Nosko (46. Starší), Lukáčik – Willwéber, Richtárech (71. Snitka) – Kvocera, V. Tóth (58. Hanes), Polievka – Vujošević (46. Kupčík)

Tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga: „Slovan vyhral zaslúžene a podľa mňa už s týmto prvým výsledkom postúpi do finále. Na 90 percent je už rozhodnuté. Pre nás je prioritou nedeľný ligový zápas, tento bol bonusom, ale chceli sme to Slovanu viac sťažiť. Mrzia ma dva góly zo štandardiek. Súper mal kvalitu, pristúpil zodpovedne k zápasu, nepodcenil ho. Možno moji chlapci mali zbytočne v hlave nedeľný zápas, že ten je dôležitejší, nemusel som to takto predtým povedať. Rozdiel bol badateľný, Slovan má hráčov európskych kvalít. Odohrali sme však celkom dobrý zápas, len dva góly zo štandardiek nemôžeme inkasovať. Musíme dať hlavy hore. Chlapci sa nemajú za čo hanbiť, no bolo tam až príliš veľa rešpektu z našej strany.“

Lukáš Migaľa, obranca Banskej Bystrice: „Mali sme dobrý vstup do zápasu. Vytvorili sme si dobré situácie v šestnástke, mohli sme ich zvládnuť lepšie a podľa mňa i vyťažiť z nich gól. Myslím si, že herne sme nesklamali. Mrzí nás ten prvý polčas, keď sme inkasovali gól zo štandardky. Ostatné situácie pred našou bránkou sme zvládli. V druhom polčase sme chceli niečo s výsledkom spraviť, no nepodarilo sa nám to. Mrzí nás to. Slovan ukázal svoju kvalitu, že nie nadarmo sa nachádza tam, kde je. Aj preto vyhral 3:0.“

Viktor Tóth, stredopoliar Dukly: „Ukázala sa kvalita Slovanu Bratislava, myslím si, že vyhral zaslúžene. My sme sa snažili, ale v prvom polčase sme inkasovali nešťastný gól, naň sme žiaľ nedokázali odpovedať, aj keď sme tam mali nejaké náznaky. Potom dali domáci druhý gól a už si to v druhom polčase ustrážili. Slovanisti majú kvalitný tím, hrali s ľahkosťou s dobrým pohybom na ihrisku, ich sila bola badateľná.“

Dávid Richtárech, stredopoliar Dukly: „Nemáme sa za čo hanbiť, aj keď sme vpredu nejako výrazne nepohrozili Mrzia nás dva góly zo štandardiek, mali sme si tieto situácie postrážiť, výsledok by vyzeral inak.“

Darko Milanič, tréner Slovana Bratislava: „Som spokojný, výsledok nás teší. Hráči pristúpili k zápasu správne. Bol to viac fyzický boj, hralo sa silovejšie. Bystrica neustále bojovala, snažila sa, no teší ma, že sme neinkasovali. Tri góly sú v poriadku, ale v závere, keď už súperovi dochádzali sily, sme mohli pridať aj ďalšie góly. Ďalších 90 minút nás ešte u súpera čaká, ale je to z našej strany pozitívne. Nemali sme to jednoduché, hrali sme proti veľmi súťaživému tímu, až v druhom polčas sme mali viac priestoru. Bol to náročný zápas pre oba tímy, najmä po fyzickej stránke. V odvete chceme najmä streliť gól, bude to úplne iný zápas s inou kvalitou. My sa vynasnažíme aj duel vo Zvolene s Bystricou zvládnuť. Nemôžeme ich podceniť, lebo Dukla má skúsených hráčov, dáva v druhej lige veľa gólov, vie vyhrávať zápasy.“

Naša mestská futbalová Dukla sa najbližšie predstaví v Bardejove, kde odohrá v nedeľu 2. mája ligový duel o 17.00 hodine. Druhý odvetný semifinálový duel Slovnaft Cup-u so Slovanom Bratislava s výkopom o 15.30 hodine sa uskutoční v stredu 5. mája vo Zvolene.