Banner MFK Dukla
  • Ženy doma deklasovali Trenčín, Daryna Lukach strelila hetrik
Ženy / MFK Dukla / 07.10.2024

Ženy doma deklasovali Trenčín, Daryna Lukach strelila hetrik

Skóre sa po prvýkrát menilo v 32. minúte. Adriana Briššová skvelou kolmicou vysunula do nájazdu Darynu Lukach, ktorá skórovala po trávniku popri brankárke AS Trenčín. V úvode druhého polčasu zvýšila na 2:0 Briššová, keď prenikla až do pokutového územia a peknou strelou do horných poschodí brány rozvlnila sieť.

70. minúte pridala svoj druhý presný zásah Lukach, zakončila presne k pravej tyči po tom, čo jej na ľavej strane šestnástky posunula loptu Veronika Jančová. Krátko nato Lukach skompletizovala hetrik, presadila sa pred bránou hlavou, keď tentokrát ťažila z výborného centra Tatiany Sirejovej z pravej strany.

Duklistky sa prezentovali aj pevnou defenzívou, brankárka Petra Tišliarová sa mohla tešiť z čistého konta. Nasledujúci zápas odohrajú v sobotu 12. októbra 12. októbra od 15.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne v Radvani-Kráľovej proti súperkám z Prešova.

Povedali o zápase

Daryna Lukach, hráčka MFK Dukla, hetrik: „Sme spokojné, pretože sme malý jasný cieľ, zvíťaziť, čo sa nám aj podarilo. Každá jedna z nás podala dvestopercentný výkon, som pyšná na baby. Bolo vidno to aj na našej hre, išli sme do každého súboja a pomáhali sme si navzájom, mali sme navrch v prvom aj druhom polčase, a konečne sme si zaslúžili toto víťazstvo. Stále máme čo zlepšovať, lebo nás čakajú náročnejšie zápasy a máme v pláne získať ďalšie body.“

Petra Tišliarová, brankárka MFK Dukla, čisté konto: „Do zápasu s Trenčínom sme išli pod veľkým tlakom, pretože sme vedeli, že tento domáci zápas je pre nás nesmierne dôležitý. Pred začiatkom zápasu sme si povedali, že začneme súpera vysoko napádať, aby sme sa dostali do čo najviac šancí a mali hru pod kontrolou. To sa nám aj podarilo prvým gólom v prvom polčase, kde sme po vsietení gólu hru kontrolovali a súpera sme nepustili do nejakých vyložených šancí. Do druhého polčasu sme išli s tým, že v defenzíve nemôžeme poľaviť a musíme pokračovať v útočení, aby sme ešte pridali gól na upokojenie zápasu. To sme aj splnili tromi gólmi, a tak sme sa konečne mohli tešiť z dôležitého víťazstva, ktoré nám určite pomôže na psychike do ďalších zápasov. Dievčatá by som chcela pochváliť za bojovnosť a tímovosť. A verím, že tento kvalitný výkon zopakujeme aj o týždeň doma s Prešovom.“

Demišport liga - 1. liga žien - 9. kolo - sobota 05.10.2024, 11.00 h - Kremnička, B. Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín 4:0 (1:0)

Góly: 32., 70. a 73. Lukach, 52. Briššová. Bez kariet. Rozhodoval:Páleš. Diváci: 50.

MFK Dukla:Tišliarová - Herbríková (72. Dobrocká), Ždánska, Havranová (C), Koctúrová (69. Skladaná) - Brandysová, Jančová - Sirejová, Briššová, Mileiová (46. Durľáková) - Lukach (85. Veisová).
Tréner: Jaroslav Boroviak.

AS Trenčín: Kubalová (46. Maliňáková) - Škultétyová, Skovajsová (C), Kunková, Vavrová, Pohorelcová (80. Miháliková), Levaiová, Žitňáková, Suchá (46. Kapráliková), Cabúková, Hudecová (80. Sojková).
Tréner: Pavol Straka.