• Aktuality
  • Žiačky aj juniorky Dukly naložili nováčikovi, dovedna nasúkali 25 gólov
Ženy / MFK Dukla (PR) / 23.09.2022

Žiačky aj juniorky Dukly naložili nováčikovi, dovedna nasúkali 25 gólov

dorastenecký tím WU19 proti OK Častkovce

dorastenecký tím WU19 proti OK Častkovce

Dorastenky a žiačky MFK Dukla Banská Bystrica v 5. kole najvyššej súťaže na Slovensku si merali sily s nováčikom OK Častkovce. Hrali v domácom prostredí v Hornej Mičinej a potvrdili rolu favorita. WU15-ka zvíťazila 14:0 a WU19-ka 11:0. V súhrne oba naše dievčenské tímy vyhrali 25:0!

WU 19:

MFK Dukla Banská Bystrica – OK Častkovce 11:0 (7:0)

Góly: 3´ Gajdošíková - 1:0, 7´ Vojteková - 2:0, 8´ Skladaná - 3:0, 16´ Vojteková - 4:0, 25´ Gajdošíková - 5:0, 27´ Gajdošíková - 6:0, 31´ Jančíková - 7:0, 44´ Paterová - 8:0, 60´ Vojteková - 9:0, 68´ Vojteková - 10:0, 71´ Lukach - 11:0. Štatistika zápasu: Fauly = 3:3, Ofsajdy = 1:0, Rohové kopy = 13:0, Strely celkovo = 54:0, Strely na bránu = 29:0.

Zostavy a striedania MFK Dukla: Lukach – Halgašová, Jančíková, Madajová, Fabianová (41´Hrušková) – Brandysová (41´Megyeriová), Vojteková, Dunajská – Gajdošíková, Paterová ©, Skladaná

Proti nováčikovi súťaže z Častkoviec začali juniorky MFK Dukla aktívne a už v úvodných sekundách vyslala Dunajská dva nepresné strelecké pokusy na bránu Žitňanskej. V 3´min. to už Dukle strelecky vyšlo. Vojteková našla z ľavej strany dlhou prihrávkou za obranu na opačnej strane ihriska Vanesu Gajdošíkovú, ktorá sama pred brankárkou s prehľadom otvorila skóre zápasu - 1:0. V 7´min. využila zlú rozohrávku obrankyne Častkoviec Ela Vojteková a svoje krátke sólo zakončila premiérovým gólom vo farbách Dukly - 2:0. Výbornú desaťminútovku Dukly zavŕšila vo 8´min. Klára Skladaná, ktorá z bezprostrednej blízkosti zakončila do siete parádny center Brandysovej - 3:0. V 16´min. po signáli z rohového kopu v podaní dua Paterová - Vojteková, vyslala bombu ľavačkou z hranice pokutového územia nechytateľne Ela Vojteková a s pomocou žrde upravila na 4:0. V 25. min. predviedla svoju najväčšiu “futbalovú zbraň” finálnu prihrávku Vanesa Dunajská, keď krásnou kolmicou vysunula do brejku Vanesu Gajdošíkovú. Tá využila svoju rýchlosť, obišla aj brankárku Žitňanskú a gólom do prázdnej bránky zvýšila na 5:0. V 27´min. sa zopakovala ako “z kopiráku” akcia pri prvom góle Dukly. Vojteková opäť našla dlhou prihrávkou na pravom krídle Vanesu Gajdošíkovú, ktorá zavŕšila druhý hetrik v drese Dukly - 6:0. V 31´min. vyzvala kapitánka Paterová chytrou prihrávkou ku skórovaniu nabiehajúcu stopérku Alex Jančíkovú - 7:0. Bodkou za vydareným 1. polčasom bola ešte strela Dunajskej do žrde.    

Po zmene strán pokračovala aktívna hra Dukly a v 44´min. ju korunovala po akcii Gajdošíkovej kapitánka Dominika Paterová gólom na 8:0. O štyri minúty skončil strelecký pokus Jančíkovej na brvne. Ďalšie strelecké pokusy Dunajskej a Jančíkovej zneškodnila brankárka hostí. V 60´min. sa po prieniku stopérky Madajovej dostala k lopte Ela Vojteková a ľavačkou zavŕšila i ona hetrik - 9:0. Následné pokusy Lukach aj Halgašovej pochytala brankárka Žitňanská. S pomocou brvna si poradila i s priamym kopom Dunajskej. Následnú dorážku poslala Jančíková ponad bránku. V 68´min. sa ľavačkou z hranice šestnástky opäť presadila Ela Vojteková a svojim štvrtým gólom v zápase zvýšila na 10:0. A to nebolo zo strany Duklistiek všetko. V 71´min. predviedla Paterová krásnu individuálnu akciu s prihrávkou pred prázdnu bránku, kde číhala ukrajinská hráčka vo farbách Dukly Daryna Lukach, ktorá stanovila konečné skóre na 11:0

Víťazný duel zhodnotil tréner našich dorasteniek Róbert Pavúk:

„Pred zápasom sme nevedeli, čo od nováčika súťaže očakávať. Najdôležitejšie bolo, aby dievčatá súpera nepodcenili a nezľahčovali si veci na ihrisku. To sa nestalo. Prístup všetkých hráčok bol výborný. Veľmi nám pomohli rýchle tri góly v úvodnej fáze zápasu. Od tohto momentu bolo o osude zápasu rozhodnuté. Teší nás, že sa dnes strelecky presadili ďalšie hráčky z kádra, určite im to pomôže do ďalších náročných zápasov. Dnes nám ukázala okamihy kvality Ela Vojteková, ktorá mala prsty v šiestich góloch. Najmä jej druhý gól ľavačkou z rohu pokutového územia bol výstavný. Smerom dopredu ukázala pekné momenty Vaneska Gajdošíková. V strede poľa diktovala tempo zápasu Vaneska Dunajská. Sme veľmi spokojní s kapitánkou Dominikou Paterovou. Ja osobne sa priznám, bola radosť pozerať sa ako dnes na ihrisku pomáhala mladším dievčatám. Herne aj ľudsky nám v nej dorastá výrazná osobnosť. Dievčatá “splnili povinnosť” týmito tromi výhrami v rade. Teraz nás už čakajú až do konca jesennej časti súperi, s ktorými juniorský tím Dukly v posledných sezónach nedokázal bodovať. Je to pre celý tím veľká výzva. Najbližší zápas v nedeľu v Trenčíne radíme do kategórie najťažších v tejto vekovej kategórii. Zbrane však neskladáme. Poctivo sa na favorita pripravíme a spoločne ako jeden tím ideme bojovať za náš klub.“

Ostatný výsledok 5. kola v skupine B v 1. lige dorasteniek:

Martin – Trenčín 2:9.

PROGRAM:

Dorastenky Dukly sa v najbližšom kole 1. ligy, skupiny B predstavia v Trenčíne, kde ich v nedeľu 25. septembra10.00 hodine privíta na umelej tráve na Sihoti tamojší AS.

WU 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – OK Častkovce 14:0 (4:0)

Góly: 7´ vlastný gól Borovská - 1:0, 15´ Račeková - 2:0, 27´ Račeková - 3:0, 31´ Račeková - 4:0, 38´ Račeková - 5:0, 43´ Račeková - 6:0, 44´ Hlinková - 7:0, 46´ Račeková - 8:0, 48´ Hrušková - 9:0, 50´ Dobrocká - 10:0, 54´ Dobrocká - 11:0, 63´ Hlinková - 12:0, 64´ vlastný gól Borovská - 13:0, 68´ Hlinková - 14:0   

Zostava + striedania MFK Dukla: Udvardyová - Fajčíková, Vrábľová, Dobrocká ©, Hlinková, Račeková, Gaňová, Hrušková, Petrovičová, Plauchová, Loceková (Kolenkášová, Belányiová, Balonová, Fabianová, Boboková, Laššanová, Luptáková) 

Najmladšie Duklistky sa od úvodného hvizdu rozhodcu s chuťou pustili do nováčika súťaže. K prvému nášmu gólu po rohovom kope a centri Laury Hlinkovej dopomohla nešťastne hlavou do vlastnej siete obrankyňa Častkoviec Borovská. V 15´min. zvýšila strelou z priameho kopu Natália Račeková na 2:0. Po krídelnej akcii Hruškovej a spätnej prihrávke pridala Natália Račeková v 27´min. gól na 3:0. Svojim prvým hetrikom v drese Dukly stanovila onedlho Natália Račeková polčasový stav 4:0.

V 2. polčase sa v podaní našich Duklistiek roztrhlo vrece s gólmi. Postupne sa v rozpätí pätnástich minút presadili Račeková dvakrát - 6:0, potom Hlinková - 7:0, znovu Račeková - 8:0, pridala sa i Hrušková - 9:0 a kapitánka Simona Dobrocká - 10:0. Pre Lauru Hlinkovú a Dianu Hruškovú to boli ich prvé súťažné góly vo farbách Dukly Banská Bystrica. Kapitánka Dobrocká neskôr zvýšila z rohového kopu na 11:0. Pri chuti bola aj Laura Hlinková, ktorá v 64´min. zvýšila na 12:0. Po centri aktívnej Lenky Fajčíkovej si dali hosťujúce hráčky vlastný gól a bolo 13:0. Posledné slovo v zápase mala Laura Hlinková, keď zavŕšila i ona hetrik a stanovila konečné skóre zápasu na 14:0.

Trénerka žiačok Dukly Laura Pavlíková k vysokému víťazstvu uviedla:

„Dievčatá z WU15 sa prvýkrát po viac ako dvoch rokoch stretli v majstrovskom zápase so svojimi vekovými rovesníčkami. To svedčí o fakte, že máme stále veľmi mladý tím. Dnes však zužitkovali skúsenosti z náročných zápasov proti o 2-3 roky starším súperom. Dievčatá z Častkoviec sa počas celého zápasu prezentovali neúnavným bojovným výkonom a to robilo našim hráčkam vo finálnej tretine ihriska problémy najmä v 1. polčase. Strelecky sme sa dokázali presadzovať najmä po štandardných situáciách. V prestávke sme si pohovorili najmä so staršími dievčatami a zmenili isté veci v hre. Dievčatá pochopili kadiaľ vedie cesta k prekonaniu prehustenej obrany súpera a postupne pridali ďalšie góly. Strelecky nás potiahla Natália Račeková. Vsietiť 6 gólov v jednom zápase nie je každodenná záležitosť. Som veľmi rada, že sa strelecky presadili aj ďalšie dievčatá. V 2. polčase nás na pravom krídle ťahala Laura Hlinková a blahoželám jej k hetriku. Za svoju obetavosť pre náš mladý tím sa veľmi teším z gólov v podaní kapitánky Simonky Dobrockej. Premiérový gól dala aj Dianka Hrušková a mala z neho veľkú radosť. Výbornú prácu odviedla aj Ema Vrábľová, najmä v 2. polčase režírovala našu hru zozadu a predviedla niekoľko výborných prienikových prihrávok. Potešili nás aj krajné hráčky Lara Gaňová a Lenka Fajčíková. Bojovali aj ďalšie dievčatá a verím, že ich táto výhra povzbudí do ďalšej práce, ktorá je pred nami.“

Ostatný výsledok piateho 1. ligy žiačok, skupiny B:

Martin – Trenčín 0:7.

PROGRAM:

Žiačky MFK Dukla sa v najbližšom kole 1. ligy WU-15, skupiny B predstavia v Trenčíne, kde si v nedeľu 25. septembra12.00 hodine zmerajú sily na umelej tráve s tamojším AS.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Pohárová úloha v Podkoniciach splnená. Ščasný: Bol som hotový, keď som videl tie kopce okolo

Čítať viac
Dorast

Sumár mládeže: Mladší dorastenci úspešní proti Pohroniu, mladší žiaci porazili Podbrezovú

Čítať viac
A tím

Hlahol zmŕtvychvstania

Čítať viac
A tím

Sériu bez prehry sme natiahli remízou so Zlatými Moravcami

Čítať viac
A tím

Minister obrany prisľúbil pomoc futbalovej Dukle

Čítať viac
A tím

Počas víkendu začnú odkrývať v dorasteneckej lige tajomstvá záchrany

Čítať viac