• Zo Žiliny vezieme tri body, tretie víťazstvo v rade
A tím / MFK Dukla (PR) / 24.04.2022

Zo Žiliny vezieme tri body, tretie víťazstvo v rade

Radosť po góle Mateja Franka

Futbalisti banskobystrickej Dukly zvíťazili v nedeľu v 26. kole druhej ligy pod Dubňom nad domácim béčkom Žiliny 1:0. Vytvorili si tak šesťbodový náskok na druhom mieste v tabuľke pred treťou Skalicou. Na vedúcu Podbrezovú strácame tri body.

V prvom polčase mali banskobystrickí futbalisti navrch a do vedenia mohli ísť už v piatej minúte po dobrej koncovke Migaľu z pravej strany a ešte v deviatej, ak by Franko tečoval strelu Polievku. Potom to skúšal Willwéber z diaľky, jeho nepríjemný pokus Petráš kryl. Rozhodujúci okamih stretnutia prišiel v pätnástej minúte. Žilinčan Talakov sa dostával do úniku, avšak výborne ho odzbrojil Pišoja. Hruška vzápätí nelenil, rozohral okamžite loptu na Prikryla, tá sa cez Záhumenského na ľavej strane dostala k Róbertovi Polievkovi, ktorý mal veľa priestoru, potiahol si to stredom a vystrelil z takmer dvadsiatich metrov, brankár mal s týmto pokusom značné problémy, loptu iba vyrazil a to bola už príležitosť pre Mateja Franka. Náš mladý útočník číhal na túto situáciu a z dorážky sa ľavačkou presadil – 0:1. Do prestávky sme mohli vedenie navýšiť. V dvadsiatej minúte po aute Migaľu na Polievku sa dostával do dobrej možnosti Záhumenský, ale namiesto strely volil prihrávku, ktorú obrana súpera vystihla. ´Šošoni´ o pár sekúnd pohrozili Sauerom. Jeho koncovka z pravej strany šestnástky bola nebezpečná, ale minul našu bránku. Prekopol ju o šesť minút neskôr z dobrej pozície i Bortoli. My sme znovu pohrozili Frankom, ten v pokutovom území vytiahol z bránky Petráša, skúšal ho prelobovať, čo sa mu žiaľ nepodarilo. Gólmana MŠK poriadne preveril po polhodine i Polievka z pravej strany veľkého vápna. Domáci sa tiež snažili. V 38. minúte strieľal spoza šestnástky Bortoli, Ľupták výborne loptu zblokoval. Dukla mala do polčasu ešte dve príležitosti. Prvú po priamom kope Polievku z pravej strany, keď hlavičkoval Pišoja nad brvno a nebezpečné parametre malo i zakončenie nášho kapitána Polievku z asi 17 metrov, ktoré zblokoval Stojchevski.

Aj na začiatku druhého polčasu sa snažil náš tím o druhý gól. V 51. minúte sa pekne preštrikoval z ľavej strany do šestnástky Polievka a hoci šikovne prekonal Petráša, lopta si cestu medzi žrde nenašla. Brankár Žiliny sa potom mierne zapotil po strele Migaľu spoza veľkého vápna. Na domácej strane strieľal z rohu šestnástky nepresne Kopásek. V 60. minúte sa triasla bránka MŠK po delovke Willwébera z asi tridsiatich metrov do brvna. Na ihrisko prišiel po hodine Šulc namiesto Franka a dostal sa do šance po centri Záhumenského, hlavičkou však nemieril medzi žrde a ani nenašiel žiadneho zo spoluhráčov. Po aute Migaľu Kupčík už hlavičkoval presne, no iba do náručia Petráša a z jeho následného odkopu sa dostával do dobrej možnosti Trabalík, plné ruky práce mal v našom pokutovom území napokon až faulovaný Hruška. V 79. minúte po prihrávke Záhumenského to z uhla vyskúšal Polievka, gólman Žiliny bol pohotový. O šesť minút neskôr po rohovom kope Polievku sa dostal k odrazenej lopte vo vnútri šestnástky Pišoja, strieľal žiaľ nepresne. Záver si naši futbalisti spod Urpína umne postrážili a mohli sa teda zaslúžene tešiť z tretej výhry v rade.

MŠK Žilina B – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 15. Franko. Rozhodoval: Glova. ŽK: Tandara. Diváci: 73.

Zostavy a striedania:

Banská Bystrica: Hruška – Pišoja, Kupčík, Prikryl – Migaľa, B. Ľupták, Willwéber, Záhumenský – Mazan (74. Jurčišin), Franko (63. Šulc), Polievka (88. Uhrinčať)

Žilina B: Petráš – Kopásek (83. Chyla), Kopas (70. Jaššo), Stojchevski, Tandara – Myslovič, M. Sauer, L. Sauer – Bortoli, Talakov (70. Šnajder), Trabalík

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Sme radi, že sme vyhrali tento zápas, bol ťažký. Žilina produkuje dobrý futbal, je silná najmä doma, chce mať stále loptu na nohách. My sme však mohli duel rozhodnúť skôr streleným druhým gólom a vyhnúť sa nervozity v závere. Tam totiž nikdy neviete, či sa súper nedostane k odrazenej lopte, respektíve môže využiť nejakú štandardku. Nebolo to dnes pre nás jednoduché, hrali sme za osem dní tretí zápas, tento navyše na umelej tráve a bolo to vidno. Siahli sme si na dno síl. Kľúčové bolo, že sme dali napokon aspoň jeden gól a súper na druhej strane nie. Ďalší zápas sa tiež budeme snažiť vyhrať, ja sa snažím mužstvo navnadiť tak, aby každý zápas vyhralo, nehľadiac na akom mieste v tabuľke sa nachádzame.“

Matej Franko, strelec nášho gólu: „Bol to veľmi ťažký zápas, ale zvládli sme ho, vyhrali sme, dali sme ten gól, čo bolo kľúčové, rovnako ako i to, že sme vyhrávali súboje. Rozhodli aj väčšie skúsenosti na našej strane. Teší ma, že som sa strelecky presadil. Robo Polievka si tam pekne prebral loptu, vystrelil spoza šestnástky a ja som predviedol dobrý inštinkt, že som išiel po odrazenej lopte a dokázal ju trafiť medzi žrde.“

Ľuboš Kupčík, stopér MFK Dukla Banská Bystrica: „Vedeli sme, čo chcú domáci hrať. Pripravili sme sa na to a dobre sme plnili stanovené úlohy. Mali sme viaceré šance ešte v prvom polčase, mohli sme duel rozhodnúť druhým gólom skôr. Pomohol nám pomerne skorý náš prvý gól. Po ňom mali Žilinčania miernu prevahu, ale dostali sa iba po šestnástku, situácie pred našou bránkou sme dobre riešili. Kľúčom k výhre bol aj náš prístup, ako sme pristúpili k tomuto duelu, čo si myslím, že bolo dobré. Škoda len, že sme vyhrali iba 1:0.“

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B: „Naše akcie dnes končili pred šestnástkou, do nejakej väčšej šance sme sa nedostali. Absentovala na našej strane kvalita prevedenia v pokutovom území. Súper nás do ničoho nepustil. Chalani bojovali, rozhodli však skúsenosti na strane Banskej Bystrice. Hostia majú nesmiernu kvalitu. Pre našich mladých chalanov to bola dobrá škola. Dukla je predsa len top mužstvom druhej ligy.“

Petržalka – Košice 3:8, Púchov – Námestovo 2:0, Komárno – Šamorín 0:2, Dubnica – Skalica 3:1, Trebišov – Podbrezová 0:4, Bardejov – Rohožník 2:3, Slovan B – Humenné 2:3.

Najbližšie čaká futbalistov Dukly duel 27. kola 2. ligy. V sobotu 30. apríla16.00 hodine privítame doma na Štiavničkách Partizán Bardejov.

1. Podbrezová 62b, 2. B. BYSTRICA 59b, 3. Skalica 53b, 4. Komárno 47b, 5. Humenné 47b, 6. Košice 46b, 7. Šamorín 37b, 8. Žilina B 36b... , 11. Dubnica 30b, 12. Rohožník 26b, 13. Púchov 25b, 14. Slovan B 22b, 15. Bardejov 17b, 16. Námestovo 9b.