• Aktuality
  • Adam Hanes debutoval v A- tíme MFK Dukla
Dorast / Miroslav Čief / 09.10.2020

Adam Hanes debutoval v A- tíme MFK Dukla

Adam Hanes debutoval v A- tíme MFK Dukla
Patrí k najväčším talentom banskobystrického futbalu. Dlhodobo ho sužovali zdravotné problémy, z ktorých sa však vystrábil a v tejto sezóne podáva výborné výkony. V staršom doraste Dukly je kapitánom, v súťaži zaznamenal už 6 strelených gólov. Debut si už odkrútil už aj v A- mužstve, v ktorom nastúpil v nedávnom zápase v Púchove (3:0). Na našej webovej stránke sme ho už obírnejšie predstavili, tentokrát sa s nami podelil o dojmy po svojom "veľkom" dni a zápase.

V Púchove nastúpil pred dvomi týždňami v základnej zostave na hrote útoku a odohral 55 minút. Na ihrisku ho neskôr nahradil Lukáš Laksík. 'O tom, že idem na zápas s A- tímom som sa dozvedel v pondelok na tréningu U19. Samozrejme, bol to príjemný pocit. V tom momente som ale ani nedúfal, že to bude v základnej zostave. Tréner Stanislav Varga ma nechcel zväzovať nejakou taktikou, keďže som s tímom absolvoval len jeden tréning. Jasné, že tréna tam bola, ale po odpískaní začiatku zápasu opadla.'


Zo svojej premiéry mal pochopiteľne radost. 'Už som rád, že mám premiéru za sebou a dúfam, že to bude len a len lepšie. Zápas sa vyhral a to ma potešilo. Rozdiel by som oproti dorasteneckej súťaži videl hlavne v rýchlosti a technickej pripravenosti hráčov. Mám ešte na čom pracovať,' rozprával.


Adam si uvedomuje, že jedna lastovička leto nerobí a je si vedomý, že musí naďalej na sebe makať, aby šanca prišla aj nabudúce. 'Musím naďalej tvrdo pracovať, nielen na tréningoch, ale aj individuálne. Potom už len veriť, že príde ďalšia šanca. Nedávam si nejaké presne určené ciele, ale chcem sa tak pomaly prepracovávať do A- mužstva a dostávať stále viac priestoru,' vyslovil svoje želanie veľký talent, ktorý má s klubom podpísaný profesionálny kontrakt.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Dorast

Sumár mládeže: Starší žiaci si poradili s Lučencom, dvanástka zdolala Ružomberok

Čítať viac
A tím

Vo Fortuna lige by sme sa radi vyhli záchranárskym prácam

Čítať viac
A tím

Fanúšik tvrdí: nebol to kvalitný druholigový futbal, ale góly ho prizdobili!

Čítať viac
A tím

MFK Dukla opäť jasne dominoval v Poprade

Čítať viac
Žiaci

Žiakom sa na úvod ligy s Podbrezovou darilo

Čítať viac
A tím

Cez víkend opäť bohatý program mládežníckych tímov MFK Dukla B. Bystrica

Čítať viac