Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Adrián Strapek: "Našou túžbou je jedine postúpiť!"
Dorast / MFK Dukla, Miroslav Čief / 22.06.2019

Adrián Strapek: "Našou túžbou je jedine postúpiť!"

Adrián Strapek: "Našou túžbou je jedine postúpiť!"
Starší dorast MFK Dukla Banská Bystrica v prvom zápase v kvalifikácii o 1.dorasteneckú ligu remizoval s Partizánom Bardejov 2:2. V Poprade to pre zverencov trénera Dušana Tótha nebol zďaleka jednoduchý zápas - súper potvrdil herné kvality. Výraznou výsledkovou mierou nám v tomto stretnutí pomohol Adrián Strapek. 18 – ročný rodák zo Sásy, dedinky neďaleko Zvolena, ktorý je v Dukle od kategórie U16 strelil oba góly MFK Dukla. Pred finále kvalifikácie, ktoré odohráme v sobotu 22. 6. 2019 v Zlatých Moravciach proti Petržalke, vari nebol ideálnejší adept na rozhovor.

V stredu na rozmočenom popradskom trávniku siahli naši hráči na dno síl. „Tréneri nás pripravovali na podmienky, že to bude veľmi ťažký zápas, pretože všetky tímy z východu bývajú nepríjemné. Priznám sa, určite sme si mysleli, že kvalitou budeme na tom lepšie a cesta k úspechu pre nás viedla tak, že sme bojovali, i keď podmienky, čo sa týka ihriska, neboli pre nás až tak priaznivé, keďže sme chceli hrať skôr technický futbal,“ začal rozprávanie Adrián.

„Bardejov na nás dosť vybehol, z čoho sme mali na začiatku stretnutia veľké problémy. Inkasovali sme rýchly gól a takmer aj druhý, našťastie nám pomohol brankár Šága. Vôbec sme však nezachytili začiatok stretnutia, a tak to na trávniku aj vyzeralo... Našťastie sme stretnutie doviedli aspoň do remízového konca, ale nie sme s výsledkom spokojní. Plusom z našej strany bolo to, že sme mali dostatok šancí, naopak, hrali sme kŕčovito, niektoré kľúčové šance sme nepremenili, čo v podstate odráža konečný výsledok,“ pokračoval v hodnotení.

Z osobného hľadiska ho dozaista potešili dva strelené góly. „Tak góly boli tímové. Našiel som si miesto tam, kde bolo treba a padli v čase, kedy sme ich naozaj veľmi potrebovali. Dúfam, že proti Petržalke sa nám ako tímu tiež nejaké podaria streliť, keďže ich nutne potrebujeme. Môj prvý gól proti Bardejovu padol po výbornom prieniku Martina Hrudkaya a jeho finálnej prihrávke, druhý padol po štandardnej situácii, po ktorej som sa asi najlepšie zorientoval,“ dodal s úsmevom.

V sobotu ide do tuhého. Hrá sa finále. Petržalka zdolala Bardejov v Brezne 2:0 a postup nám zaručí jedine víťazstvo. Chlapci z MFK Dukla sú preň ochotní spraviť všetko. „Nálada pred zápasom s Petržalkou je podľa mňa veľmi dobrá. Všetci sme na zápas veľmi dobre pripravení a chceme jednoznačne vyhrať! Tréneri nás pripravujú na to, aby sme hrali svoj futbal, to, v čom sme silní a hlavne aby sme premenili šance, ktoré sa nám v zápase naskytnú. Petržalka je súper, ktorý bude futbalovejší a bude sa snažiť hrať viac, ako Bardejov, čo nám s určitosťou bude viac vyhovovať, keďže sme aj dobre kondične pripravení,“ zanalyzoval.

Veľkou vzpruhou nášho mladého tímu je taktiež fakt, že ho do Zlatých Moraviec prídu podporiť fanúšikovia z Banskej Bystrice. Aj podľa Adriána Strapeka výborný doping, skvelá vec. „To, že nás prídu podporiť fanúšikovia nás veľmi teší. Každý z nás chce, aby prišlo čo najviac ľudí. Vždy je krásne hrať pred peknou kulisou a ak prídu aj chlapci z Ultras, ktorí nám to sľúbili, tak to bude ten faktor, ktorý nás môže nakopnúť k lepšiemu výkonu a pomôže nám v situáciách, keď to budeme najviac potrebovať,“ zakončil rozhovor pred pevne veríme, že postupovým zápasom!