• Aktuality
  • Ďalším novicom je Michal Faško, vracia sa do Dukly z Liberca
A tím / MFK Dukla (PR) / 02.07.2022

Ďalším novicom je Michal Faško, vracia sa do Dukly z Liberca

Ďalším novicom je Michal Faško, vracia sa do Dukly z Liberca
MFK Dukla Banská Bystrica predstavuje druhú letnú posilu. Pod Urpín sa vracia 27 ročný stredopoliar Michal Faško. V našom drese debutoval v najvyššej súťaži už ako 16-ročný proti Spartaku Trnava 14. mája 2011. Po vypadnutí Dukly z prvej ligy v roku 2015 pôsobil v kvalitných kluboch nielen na Slovensku, ale aj v Nemecku, Švajčiarsku a Česku.

Michal Faško prichádza z českej najvyššej súťaže z Liberca. Po odchode z Banskej Bystrice v roku 2015 pôsobil najprv v Ružomberku, potom hral za švajčiarsky Grasshoppers Zürich, hosťoval i v nemeckom Eintrachte Braunschweig, ďalej pôsobil v Karvinej a Nitre. Má patričné skúsenosti, aby mohol do nášho tímu zapadnúť a pomôcť mu.

„Mám chuť i motiváciu a verím, že ma znovu futbal začne baviť. Mal som totiž posledný polrok ťažký, ale na to už nechcem spomínať a ani sa tým zapodievať. Verím, že pomôžem hlavne klubu a potom aj nejakým spôsobom sebe a budeme mať i nováčikovskú chuť a staneme sa nepríjemným súperom pre každého. Poznám skoro všetkých chalanov v tíme, jeden čas som tu trénoval, keď som sa individuálne pripravoval. V podstate poznám celú kabínu i chlapcov, čo tu sú napríklad z Nitry. S Matejom Frankom som hral nedávno, v podstate väčšinu kádra poznám,“

- prezradil nám po podpise ročnej zmluvy Michal Faško a práve poznanie prostredia a hráčov by mohlo byť našou i jeho výhodou, k čomu poznamenal:

„Dá sa povedať, že som domáci hráč. Prišiel som do Dukly v šestnástich rokoch ako taký s prepáčením ´zasran´. A mal som tu prvý štart v prvej lige, bol som vtedy desiaty najmladší hráč v histórii najvyššej súťaže pod trénerom Štefanom Zaťkom. Takže za to som rád. Chcem sa aj touto cestou klubu odvďačiť a samozrejme pomôcť mu čo najviac, takisto aj sebe. Verím, že to bude vzájomná úspešná spolupráca.“

Faško sa vracia do Dukly po siedmich rokoch, teda presne po takom čase, ako sme z najvyššej súťaže vypadli.

„Určite to vtedy nebolo pekné, keďže sme vypadli. V podstate ma to predalo tým pádom do Ružomberka, aj keď som bol už voľný hráč. Mohol som sa v tom období v drese Dukly nejako ukázať, hrával som pravidelne. Bohužiaľ aj vplyvom iných okolností sa nám nepodarilo najvyššiu súťaž v Banskej Bystrici zachrániť, ale som tu zase naspäť a s odhodlaním takému scenáru zabrániť a myslieť na vyššie pozície,“

- dodala naša druhá letná posila prichádzajúca z Liberca.

Ku kontraktu s Michalom Faškom sa vyjadril za vedenie klubu športový riaditeľ MFK Dukla Jozef Mores:

„Príchodom Michala Faška získavame do mužstva osobnosť a skúsenosť. V našom klube už v minulosti pôsobil, takže prichádza do známeho prostredia. Veríme, že nám pomôže zvýšiť hernú kvalitu a očakávame od neho aj zvýšenú efektivitu našich útočných aktivít. Som veľmi rád, že sa nám tento transfer podarilo zrealizovať. Michalovi želám, aby sa medzi nami cítil príjemne a hlavne pevné zdravie.“FOTOGALÉRIA (Ľ. J. Hroboň)

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

V Púchove jasná výhra Dukly s čistým kontom Hrušku

Čítať viac
Ženy

Ženy po prvýkrát zdolali Ružomberok, už sú štvrté

Čítať viac
Dorast

Naši mládežníci si zmerali sily s top tímom na Slovensku so Žilinou

Čítať viac
A tím

Preview: Chceme vrátiť Podbrezovej prehry z jesene, potrebujeme fanúšikov

Čítať viac
A tím

Séria neporaziteľnosti sa zastavila, podľahli sme Petržalke

Čítať viac
A tím

Ľubomír Willwéber podstúpil operáciu, má sa už lepšie

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem