• Devätnástka remizovala v Ružomberku, mladšiemu dorastu sa nedarilo
Dorast / MFK Dukla (PR) / 22.08.2022

Devätnástka remizovala v Ružomberku, mladšiemu dorastu sa nedarilo

zo zápasu našej sedemnástky v Badíne s Ružomberkom

Starší dorastenci MFK Dukla Banská Bystrica remizovali na Liptove v 2. kole najvyššej súťaže s Ružomberkom 2:2. Mladším dorastencom sa žiaľ nedarilo, v Badíne nedokázali Ružomberčanom streliť gól.

U-19:

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (2:0)

Góly: 6. Matej, 40. Úradník - 55. Rusko, 59. Bálint. Rozhodoval: Dzivjak. ŽK: 25. Dujava - 19. Rusko, 72. Svetlík.

Zostavy a striedania:

MFK Dukla: Amrich - Wallner, Jaroš, Klimpl, Števonka – Svetlík, Bača – Berky (67. Varga), Murín, Bálint ( 90. Jurík) – D. Rusko

Devätnástka Dukly cestovala do Ružomberka, kde nezachytila dobre úvod. Inkasovala už v šiestej minúte, keď sa presadil domáci Matúš Matej. Na tento zásah chceli naši futbalisti odpovedať, mali snahu a herne sa vyrovnali Liptákom, lenže tí pred prestávkou pridali aj druhý gól v podaní Viktora Úradníka. Po zmene strán sa naša útočná aktivita vyplatila. V 55. minúte znížil hrotový hráč Dukly Dárius Rusko a o štyri minúty neskôr vyrovnal na 2:2 Simon Bálint. Ružomberčania potom poslali na ihrisko štyroch nových hráčov, ale na víťazstvo nesiahali. Bližšie sme k nemu boli my, ak by sme premenili aj ďalšie šance.

Remízu zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„Už prvý polčas nebol z našej strany herne taký zlý ako naznačoval výsledok. V druhom sme sa zlepšili v riešení defenzívnych situácií a smerom dopredu sme tempo ešte vystupňovali a útočili vo veľkom počte hráčov. Výsledkom boli dva strelené góly a mohlo ich byť aj viac.“

Trenčín – Žilina 1:1, Pohronie – Michalovce 1:0, Podbrezová – D. Streda 3:3, Petržalka – Košice 1:3, Z. Moravce – Trnava 0:4, Poprad – Slovan 0:1.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel doma v Kremničke, a to v sobotu 27. augusta o 11.00 hodine a sily si zmerajú s FC Petržalka.

zo zápasu našej U19-ky

U-17:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 0:1 (0:1)

Gól: 37. Žáčok. Rozhodoval: M. Kováč. ŽK: Smolka, Mikušiak, Slabecius (všetci Ružomberok).

Zostava MFK Dukla + striedania: Lipták – Murčo, Brunner (od 70' Kormaňák), Baláž, T. Kaliský – S. Greško (od 80' Siman), Dagnoli, Zachar – Kuruc (od 80' Kaliňák), J. Gonda (od 60' Kaščák), Pinďura

Sedemnástka Dukly odohrala dobrý prvý polčas. Herne mala navrch, avšak zahadzovala šance. To vytrestal súper, ktorý sa presadil po rohovom kope, keď mal dostatok priestoru v našej šestnástke Žáčok. Do prestávky sme mohli ešte vyrovnať, ale v koncovke sme zlyhali. Ani po zmene strán nám nebolo súdené streliť gól a s pribúdajúcimi minútami odchádzali vo veľkom teple našim hráčom aj potrebné sily. Vytúžený zásah nepriniesli ani striedajúci futbalisti, takže výsledkom bola krutá prehra 0:1.

Prehru s Ružomberkom zhodnotil tréner našej U 17-ky Vratislav Greško:

„Vstup do zápasu sme mali ďaleko lepší ako v prvom majstrovskom zápase, dokázali sme ustáť náročné súboje a aj keď boli v našej hre nedostatky, herne sme mali navrch, z čoho sme dokázali vyťažiť nebezpečné štandardné situácie a nakoniec aj veľké gólové príležitosti. Postupne sme však všetko ľahkovážne zahadzovali a súper nás vytrestal gólom z rohového kopu, keď sme pozabudli pokryť hráča. Napriek tomu sme pokračovali v našej hre, boli sme nebezpeční, dali sme spojnicu z priameho kopu a v podstate do šatne sme spálili ďalšiu tutovku. V druhom polčase sme dokázali držať ako tak tempo ešte prvých 15 minút, ale bolo jasné, že v úmornej horúčave bude mať navrch mužstvo, ktoré dá gól ako prvé a to sa aj potvrdilo. Hra sa vyrovnala, súperovi sme následne po našich nevyužitých príležitostiach ponúkli hrubou individuálnou chybou tutovku, ktorú vychytal náš brankár. Pokúsili sme sa niečo zmeniť striedaniami, zápas sa však už len dohrával, nenašli sme energiu a tak sa potvrdilo to, na čo som hráčov upozorňoval po prvom zápase. V tomto kontexte je výsledok síce možno krutý, ale v poriadku, a úspešní budeme len vtedy, keď budeme trestať chyby súpera, ktoré nás stoja kopec úsilia.“

Žilina – Trenčín 1:1, Slovan – Poprad 5:0, Michalovce – Pohronie 0:0, Trnava – Z. Moravce 3:1, Košice – Petržalka 0:0, D. Streda – Podbrezová 2:4.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas na umelej tráve v Petržalke s tamojším FC, a to v sobotu 27. augusta o 11.00 hodine.

zo zápasu našej U17-ky

U-16:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 0:3 (0:2)

Góly: 13. Tittel, 34. Valigura, 55. Jevoš. Rozhodoval: Palider. ŽK: Jevoš (Ružomberok).

Zostava MFK Dukla + striedania: Černák – Bartoš, Nemec, Komora, Králik – Sivíček (41. Abrahám), Rubint (41. Chromek) – Kobzoš, Korčok (41. Nevedel), Knopp (41. Poláček) – M. Kováč (41. Král)

Aj šestnástka hrala v Badíne a Ružomberčanom podľahla. Tí boli herne lepší a už v prvom polčase išli do dvojgólového vedenia zásluhou Tittela a Valiguru. Po zmene strán sa naši mladíci snažili, bojovali, no inkasovali aj tretí gól, o ktorý sa postaral Jevoš. Hostia napokon zaslúžene brali tri body.

Prehru s Ružomberkom zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Marián Strelec:

„Od začiatku zápasu sme sa nedokázali vyrovnať s tempom hry a kvalitou herných činností, ktoré nastavil súper. Dôraz a agresivita v osobných súbojoch tiež vyznela počas celého zápasu v prospech Ružomberka, takže sme ťažko mohli pomýšľať na lepší herný výkon družstva a taktiež na lepší výsledok zápasu. Bohužiaľ, len snaha a bojovnosť v modernom futbale nestačí.“

Žilina – Trenčín 3:4, Michalovce – Pohronie 2:2, Slovan – Poprad 5:0, Trnava – Z. Moravce 2:0, D. Streda – Podbrezová 0:0, Košice – Petržalka 1:0.

Program:

U 16-ka Dukly odohrá najbližší ligový zápas v Petržalke na umelej tráve s tamojším FC, a to v sobotu 27. augusta13.15 hodine.