• Aktuality
  • Dnes vo Zvolene privítame MFK Skalica
A tím / Miroslav Čief / 22.08.2020

Dnes vo Zvolene privítame MFK Skalica

Dnes vo Zvolene privítame MFK Skalica
4. kolo druholigovej súťaže ponúka priaznivcom futbalu zaujímavé zápasy. Naša Dukla odohrá jeden z nich, keď sa dnes vo Zvolene predstaví proti veľmi silnému súperovi, MFK Skalica. V zápase s úvodným výkopom o 16:30 h sa pokúsime nadviazať na 3 predošlé víťazstvá a potvrdiť prvé miesto v tabuľke. Nečaká nás nič jednoduché, no veríme, že s podporou našich priaznivcov sa nám to dnes podarí.

Naši hráči sú v skvelej športovej forme. Pred týždňom zvíťazili vysoko 6:1 nad Slavojom Trebišov, pričom ponúkli bezmála 500 fanúšikom na tribúnach výborný futbal. Darilo sa im aj cez týždeň, keď v utorok v 2. kole Slovnaft Cupu vyhrali vysoko 11:0 na ihrisku Tatrana Pliešovce. Šancu v zostave dostali viacerí hráči širšieho kádra, pričom málo vídaným streleckým apetítom sa prezentoval Jozef Dolný, ktorý zaznamenal 4 góly.

V dnešnom zápase budeme miernym favoritom, naše mužstvo má podobne ako Skalica v tabuľke plný počet bodov – máme však lepšie skóre (11:1), Skalica (7:1). So Záhorákmi sme sa v minulej sezóne stretli dvakrát, na Letňáku u súpera sme prehrali 1:3, teraz na jar v nadstavbe o postup do Fortuna ligy sme ich zdolali 2:0 po góloch Lukáša Laksíka a Róberta Polievku z druhého polčasu.

Trénerom MFK Skalica je Jozef Kostelník. Ako sme spomínali, jeho mužstvo je zatiaľ v novej sezóne stopercentné, keď vyhralo všetky tri zápasy. Najprv doma zdolalo Petržalku 3:0, neskôr vyhralo na ihrisku Slovana Bratislava B 2:1 a v minulom kole zdolalo Dubnicu 2:0. Skóre stretnutia otvoril v 30. min útočník MFK Jakub Šulc, druhý gól strelil v 50. min Horodník. Pred 588 divákmi nastúpili Skaličania v tejto zostave: Junas – M. Nagy, Ranko, Blažek, Mizerák (80. Nemergut) – Hollý, Mader – Horodník (80. Straczek), Mir. Almaský (69. T. Kollár), Šebesta – Šulc (59. Škovran). V stredu odohrali zápas Slovnaft Cupu v Kostolných Kračanoch, kde vyhrali 4:0.

Brankárskou jednotkou MFK je Martin Junas, bývalý mládežnícky reprezentant, ktorý sa obvykle prezentuje pohotovými reflexívnymi zákrokmi. Na poste pravého obrancu Skaličania musia počítať so stratou Lukáša Švrčeka, ktorý je zranený. Naposledy na jeho poste nastúpil kapitán Martin Nagy. Na stopérsky post sa presunul Filip Blažek, v minulosti ofenzívny hráč, zaujímavý je na poste ľavého obrancu Ján Mizerák, ktorý výborne konštruktívne otvára hru. Veľký penzum prácu odvádza na poste defenzívneho štítu odchovanec klubu Mário Hollý, pred ním nastupuje nová posila z Ružomberka Miroslav Almaský. Veľký pozor si v zápase musíme dať na Daniela Šebestu, gólového hráča. Jakub Šulc na hrote útoku je výborným hlavičkárom, o čom nás presvedčil aj v poslednom vzájomnom meraní síl, keď ukážkovo predskakoval našich obrancov.

Hlavným rozhodcom stretnutia bude Filip Malárik. Jeho prvým asistentom je Peter Mihalík, pozíciu 2. asistenta stretnutia zaujme Simeon Vass. Náhradným rozhodcom stretnutia bude Patrik Papuča. Delegátom stretnutia bude Ján Labanc, pozorovateľom rozhodcov Gabriel Sekereš.

Dnešný zápas sľubuje pútavý futbalový zážitok. Veríme, že priaznivci Dukly si nájdu cestu do Zvolena a podporia našich chlapcov vo veľkom počte, pre ostatných je tu možnosť vidieť zápas na Futbalnet.tv. Sme presvedčení, že aj dnes predvedú naši hráči plnokrvný, sebavedomý výkon a po konci zápasu sa budeme tešiť z ďalšieho cenného výsledku pre MFK Dukla Banská Bystrica. Dukla do toho!

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Futbal vie byť výsledkami krutý, tvrdí Dušan Tóth

Čítať viac
A tím

Jesennú časť zakončíme zápasom v Petržalke

Čítať viac
A tím

Návrat k prvému súboju sezóny 2020/2021 s najväčším minulosezónnym súperom FK Dubnica, ktorý sa niesol v Dubnici v priateľskej atmosfére

Čítať viac
Dorast

Ligoví dorastenci MFK Dukla s FK Železiarne Podbrezová na troch frontoch

Čítať viac
A tím

V Petržalke výborný futbal a zaslúžené víťazstvo MFK Dukla

Čítať viac
A tím

Góly krajšie ako v bundeslige, body zostali na Štiavničkách pod Urpínom

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem