• Dôležitý zápas jari MFK Dukla nezvládol. Do baráže o Fortuna ligu postupuje Dubnica
A tím / / 12.07.2020

V záverečnom piatom kole nadstavbovej časti o postup do baráže o Fortuna ligu na dubnickom štadióne zápas futbalistom MFK Dukla nevyšiel podľa ich predstáv. Do 26 minúty boli domácim prinajhoršom vyrovnaným súperom. Už v prvej minúte po rohovom kope Kupčíkova hlavička smerovala nad dubnickú bránu. Z protiútoku prudkú strelu domáceho Jančeka zblokovala obrana MFK. Po góle volal sólový únik Polievku po ľavej strane. Na jeho center však nedosiahol žiadny z hráčov nášho mužstva. V domácom kolektíve sa o strely na našu bránu pokúšali najmä agilní Štefánek a Janček. Ich strelecké pokusy buď zblokovala naša obrana, alebo smerovali nad bránu Nôtu.

V 26 minúte sa domáci dostali do vedenia 1:O zásluhou premeneného pokutového kopu za nastrelenie ruky Sašu Saviča. Vyrovnávajúci gól mal na kopačke Starší. Jeho tvrdú strelu domáci brankár vyrazil nad bránu a dve minúty na to Migaľovu hlavičku z päťky domáci brankár s vypätím všetkých síl vyrazil taktiež nad domácu bránu. V 38 minúte po prihrávke Polievku Staršieho strelu zblokovala domáca obrana a štyri minúty pred koncom prvého polčasu Staršieho strela spoza šestnástky mierila do náručia domáceho brankára. V záverečnej minúte prvého polčasu domáci išli do dvojgólového vedenia, keď center z pravej strany usmernil hlavou Kuzma za chrbát bezmocného Nôtu. Oba góly sme dostali po hrubých chybách našej obrany. Do druhého polčasu hosťujúci tréner Stanislav Varga poslal na ihrisko miesto Kupčíka a Saviča Vujoševiča a Vajdu. V 55 minúte po centri z pravej strany sa strelecky presadil Čurik a poslal domácich do trojgólového vedenia. O desať minút neskoršie si na center Vujoševiča nabehol Polievka, ale jeho strelu domáci brankár kryl. Domáca obrana si poradila i so strelou Dolného ktorú odvrátila na rohový kop.

V čistej gólovej šanci sa v 75 minúte ocitol Vujoševič ale osamotený pred domácim brankárom gól nedal. .Neujala sa ani spolupráca Polievku s Vujoševičom a ani Vujoševičova strela smerujúca v 79 minúte mimo dubnickej brány. V 81 minúte na centrovanú loptu Polievku pred dubnickú bránu si nabiehali Starší,Nosko,Vujoševič a Dolný, ani jeden však na loptu nedosiahol.. Nedáš, dostaneš. To platilo v 84 minúte, keď po hrubej chybe hosťujúcej obrany zvýšil vedenie Dubnice na 4:O Martin Janco. Domáci mohli svoje vedenie i zvýšiť keď Jancov center poslal Kuzma mimo pravej žrde hosťujúcej brány. V nastavenom čase 90+1 upravil z trestného kopu spoza šestnástky hosťujúci Dolný na 4:1

Fakty o zápase:  FK Dubnica nad Váhom-MFK Dukla Banská Bystrica 4:1/2:0/
Góly: Štefánek,Kuzma,Čurík,Janco resp.Dolný
Žlté karty: Pleva,Vaculík,Kuzma,Bílovský,Švec resp. Kupčík, Savič, Nosko,Vajda,Migaľa
Zostavy mužstiev Dubnica nad Váhom: Digaňa-Janček/82 Levai/,Štefánek,Švec,Václav-Jakúbek,Pleva/62 Bílovský/- Čurík,Vaculík,Dávidík/78 Janco/-Kuzma
MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta-Kupčík/46Vujoševič/,Nosko,Prikryl,Savič/46Vajda/-Migaľa,Willwéber-Starší,Tóth/61 Dolný/,Polievka-Laksík/62 Vaščák/
Rozhodovali: Ivan Kružliak- Hancko, Pozor