• Dorast s Podbrezovou: dve remízy a jedna prehra
Dorast / MFK Dukla (PR) / 09.08.2021

Dorast s Podbrezovou: dve remízy a jedna prehra

Z duelu mladšieho dorastu v Badíne s Podbrezovou

V sobotu odohrali ligové stretnutia 2. kola dorastenci MFK Dukla, ktorí vo svojich kategóriách účinkujú v najvyššej slovenskej súťaži. Naša devätnástka hrala v Podbrezovej a uhrala tam remízu 0:0. Mladší dorastenci sa predstavili v Badíne. Sedemnástka žiaľ prehrala 1:2, šestnástka remizovala 1:1.

U-19:

FK Železiarne Podbrezová - MFK Dukla Banská Bystrica 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Glova. ŽK: Urgela, Belko  – Ždánsky, Červeň.

Zostava MFK Dukla a striedania:  Filip Baláž - David Jaroš (46´ Filip Kvietok), Oliver Klimpl, Adam Červeň, Adrián Necpál - Matúš Köröš - Jakub Rusko (46´ Mário Ždánsky), Samuel Svetlík - Jozef Kandala (46´ Adrian Varga), Filip Polaček (46´ René Horváth), David Jackuliak

Bezgólový duel staršieho dorastu v Podbrezovej nám zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Jozef Mores:

„V prvom polčase nás súper dostal pod tlak, bol herne lepší, my sme neboli dostatočne kompaktní, dôrazní v osobných súbojoch, v ponukovej činnosti sme nepôsobili dostatočne sebavedome a nedokázali sme sa presadiť v krídelných priestoroch. Našťastie nám obranná formácia spolu s brankárom ako tak fungovala. V prestávke sme urobili až štyri zmeny, zmenili rozostavenie. Zlepšil sa herný prejav, kompaktnosť v strednej a obrannej zóne a čo bolo dôležité - z protiútokov po zisku lopty sme začali byť nebezpeční. Dostávali sme sa do veľmi nádejných finálnych situácií, žiaľ, pohoreli sme v efektivite a realizácii zakončenia. Podbrezová nás však svojou kvalitou neustále ohrozovala, mali dosť nebezpečných štandardných situácií. V týchto situáciách nás podržal brankár pri výborne kopnutom priamom kope v závere zápasu a zlepšená kompaktnosť defenzívy.“

Michalovce – Trnava 0:2, Trenčín – Poprad 1:2, Košice – Nitra 3:0, Senica – D. Streda 0:0, Petržalka – Žilina 0:2, Slovan – Ružomberok 0:3.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú duel 3. kola v sobotu 14. augusta o 11.00 hodine v areáli v Kremničke, kde privítajú AS Trenčín.

U-17:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 1:2 (0:1)

Góly: 54. Ádám – 16. Mašlej, 57. Bros. Rozhodoval: Páleš. ŽK: Š. Faško (Podbrezová)

Zostava MFK Dukla + striedania: Malec – Bača (73.min. Černák), Švantner, Garaj (41.min. Longauer), Senček, Števonka (86.min. Barbeník), Dagnioli, Magát, Ádám, Kuraj, Kaliský

Naša sedemnástka hrala v Badíne a v prvom polčase inkasovala pomerne rýchlo prvý gól. Po zmene strán síce vyrovnala Ádámom, avšak nerozhodný stav trval len tri minúty, pretože sa presadil Bros. Na tento zásah súpera už mladíci Dukly nenašli odpoveď, takže Podbrezovej podľahli 1:2.

Duel nám zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

„Tento zápas sa nám po hernej stránke vôbec nevydaril, nakoľko od začiatku sme robili veľa technických a hlavne taktických chýb, čím sme súpera dostali do hernej pohody a naopak my sme sa dostali do herného kŕča a bohužiaľ sme nezopakovali kvalitný kolektívny výkon z predchádzajúceho zápasu v Michalovciach. Až na brankára Maleca, ktorý podal zase nadpriemerný výkon, ostatní hráči teraz zaostali za výkonmi, ktoré od nich podľa tréningov a prvého zápasu v Michalovciach očakávame. Zápas nám aspoň ukázal nedostatky, ktoré sa budeme snažiť odstraňovať v tréningovom procese. Nakoľko prístup hráčov k tréningovému procesu je na vysokej úrovni a keď sa nám budú vyhýbať zranenia, som presvedčený, že sa budeme herne aj výsledkovo zlepšovať a v nasledujúcich zápasoch viac potešíme fanúšikov.“

D. Streda – Senica 4:1, Trnava – Michalovce 0:0, Poprad – Trenčín 0:1, Ružomberok – Slovan 2:1, Nitra – Košice 0:3.

Program:

Naša sedemnástka odohrá druhý ligový zápas v sobotu 14. augusta o 11.00 hodine na ihrisku súpera pod hradom Matúša Čáka, sily si zmeria s AS Trenčín.

U-16:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 1:1 (0:0)

Góly: 42. Pinďura – 49. Lutka. Rozhodoval: Verdžák. ŽK: Glemba, A. Baláž - Lutka.

Zostava MFK Dukla + striedania: Novotta - Hanzlovič ( od.41. Kačur ), Baláž, Adame, Kaliský, Murčo, Zachar, Pinďura ( od 53. Kaščák ), Blihár (od 53. Gonda ), Glemba ( od 41. Greško ) Mód

Mladší dorastenci z U-16-ky odohrali s Podbrezovou dobrý duel, lenže v prvom polčase nevyužívali šance. V druhom sa už hneď na začiatku presadili, no o sedem minút neskôr po chybe inkasovali. Žiaľ víťazný zásah už nedosiahli, hoci súper prakticky pred našou bránkou gólovo nehrozil. Duel sa teda napokon skončil remízou 1:1. Zhodnotil nám ho tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Čakal nás ďalší fyzicky náročný súper, podobný ako Michalovce. Po chorobách a zraneniach sa nám vrátili niektorí hráči, takže sme mohli urobiť nejaké zmeny v zostave. Bolo to derby a zápas tak aj vyzeral. Naše predpoklady sa naplnili a napriek niektorým zákrokom súpera na hrane zranenia, sa naši chlapci vyrovnali súperovi po všetkých stránkach. Zvolili sme veľmi náročný štýl hry, ale chalani to zvládli výborne. Boli sme dominantní na lopte aj v súbojoch, získavali sme loptu ďaleko od našej bránky, súpera sme donútili počas celého zápasu ju nakopávať a jediné čo nám chýbalo bola efektivita. Mali sme dostatok gólových príležitostí. V druhom polčase sme sa dostali po nádhernej krídelnej akcii do vedenia a miernej výhody, žiaľ dostali sme vyrovnávajúci gól po zbytočnej chybe brankára, bola to jediná príležitosť súpera, ak to môžeme nazvať príležitosťou. To sa však stáva, ešte stále sa chlapci učia a veríme, že sa poučíme. Futbal je aj o chybách a tú brankárovu už nemá kto napraviť. Celkove to bol z našej strane výborný tímový výkon, hrať vo vysokom tempe je jediná cesta akou chlapcov posunieme ďalej.“

Program:

Futbalisti MFK Dukla U 16 odohrajú druhé ligové stretnutie v sobotu 14. augusta o 13.15 hodine Trenčíne proti tamojšiemu AS.

Spomienky na treťoligové učinkovanie MFK Dukla

Oficiálne vyhlásenie MFK Dukla o ukončení spolupráce s hlavným trénerom Michalom Ščasným

V chladnom počasí pre MFK Dukla studená prehra

Oliver Patrnčiak, 16- ročná nádej Dukly

Ženy vyhrali v Nitre, darilo sa aj dorastenkám

Na záver prípravy presvedčivé víťazstvo nad Pohroním, Rymarenko sa zaskvel hetrikom