• Dorastenci bodovali s Nitrou, devätnástka i sedemnástka naplno
Dorast / MFK Dukla (PR) / 23.05.2022

Dorastenci bodovali s Nitrou, devätnástka i sedemnástka naplno

z tréningu U16-ky

Dorastenci MFK Dukla si cez víkend merali sily v najvyššej súťaži vo svojich vekových kategóriách s Nitrou a bodovali. Devätnástka vyhrala pod Zoborom, sedemnástka zvíťazila doma na ihrisku v Badíne a šestnástka tam remizovala.

U-19:

FC Nitra - MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Gól: 81. Svetlík. Rozhodoval: Malárik. ŽK: Hajnovič - Šimorka. ČK: 90. Šimorka po 2 ŽK.

Zostavy a striedania:

MFK Dukla: F. Baláž - Kvietok, Jaroš, Klimpl, Červeň, Šimorka – Kandala (58. Ždánsky), Köröš, J. Rusko – A. Varga (46. Svetlík), D. Rusko, Jackuliak (63. Horváth)

Devätnástka Dukly nastúpila bez zraneného mládežníckeho reprezentanta na stopérskom poste Červeňa. V prvom polčase mala viac z hry a vytvorila si niekoľko gólových šancí. Žiaľ zostali nevyužité.  Po zmene strán sa domáci viac osmelili, bola to už rovnocennejšia partia, ktorú sme zvládli lepšie my, pretože v 81. minúte sa presadil striedajúci Svetlík v útoku. V závere Nitra poslala dvoch nových ofenzívnejších hráčov na ihrisko, chcela vyrovnať, no ubránili sme sa i za cenu červenej karty nášho obranca Šimorku. Spod Zobora sme si tak odviezli plánované tri body.

Našu tesnú výhru iba stručne zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„Výsledok potešil viac ako predvedená hra. Najmä v prvom polčase sme nevyužili niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie. Po prestávke súper hru vyrovnal a my sme už v ofenzíve neboli aktívni a v obrane nervózni a nedôslední.“

Ostatné výsledky:

D. Streda – Trnava 7:0, Trenčín – Slovan 2:0, Podbrezová – Ružomberok 2:1, Michalovce – Žilina 1:2, Senica – Poprad 3:0, Petržalka – Košice 0:4.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel doma v Kremničke v sobotu 28. mája o 11.00 hodine a sily si zmerajú s dvanástou Senicou.

Poradie:

Naša U 19-ka je na siedmej priečke a má 36 bodov. Nitra je posledná so štrnástimi bodmi. Dvanásta Senica má 21 bodov. Pred nami sú Košice s náskokom šiestich bodov. Na čele je Trenčín so ziskom 56 bodov, druhá Žilina stráca dva body.

U-17:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 2:1 (2:0)

Góly: 2. a 29. Kukučka. Rozhodoval: Kováč. ŽK: Hodúr (Nitra).

Zostava MFK Dukla + striedania: Maruniak – Švantner, A. Baláž, Longauer, Senček – D. Bača, Bálint – Kuraj, Zachar (46. Grác), N. Dagnoli (71. Pinďura) – Kukučka

Sedemnástka Dukly vyhrala tretí zápas v rade a v treťom zápase po sebe sa presadil aj útočník Patrik Kukučka. Tentoraz otvoril skóre už v druhej minúte. Hostia museli viac otvoriť hru, čo Kukučka využil i druhým dobrým výpadom dopredu ešte pred polhodinou hry a zvýšil na 2:0. Nitrania odpovedali až v druhom polčase po aktivite vpredu, keď znížil v 68. minúte Oršula. Na vyrovnanie sa už nezmohli, pretože Duklisti hrali umne takticky, prezentovali sa dobrou defenzívou a zdobila ich aj príkladná bojovnosť.

Výhru nad Nitrou zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

„Na veľmi dobrom teréne si to naši chlapci futbalovo rozdali s ďalším súperom zo špice tabuľky. Aj napriek väčšej futbalovej kvalite hráčov Nitry dokázali moji zverenci vďaka kvalitnej defenzíve, taktickej disciplíne, nezlomnému srdiečku a ,,zabijáckym'' výpadom Patrika Kukučku vyťažiť zo zápasu maximum. Predposledné kolo súťažného ročníka sme zvládli k spokojnosti a aj touto formou sa chcem poďakovať hráčom. Vďaka patrí aj klubu ŠK Badín za zastrešenie našich kategórií U17 a U16 a vytvorenie domácich podmienok pre tréningový proces ako i majstrovských zápasov. Čaká nás posledné kolo v Senici, kde sa budeme snažiť o kvalitný herný prejav a zisk troch bodov.“

Trnava – D. Streda 0:1, Košice – Petržalka 3:0, Slovan – Trenčín 2:4, Ružomberok – Podbrezová 5:0, Žilina – Michalovce 6:0, Poprad – Senica 3:0.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas v sobotu 28. mája o 11.00 hodine na ihrisku súpera v Čáčove proti FK Senica.

Poradie:

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na 11. mieste a má 26 bodov, pod nami je o bod Podbrezová a o štyri body Poprad. Posledná Senica má o 12 bodov menej. Na čele je suverénny Trenčín so ziskom 66 bodov, druhá Žilina ich má 52, štvrtá Nitra 42.

U-16:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 1:1 (1:0)

Góly: 34. Brštiak – 54. Henyig. Rozhodoval: Melicher. ŽK: Henyig, Belička (obaja Nitra).

Zostava MFK Dukla + striedania: Novotta – Králik, Murčo, Adame, Lakomčík – Kormaňák, Greško, Korčok – Siman, Jedlička, Brštiak

Remízu s Nitrou zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Bol to posledný zápas z minibloku troch zápasov s mimoriadne silnými súpermi, v ktorých je viacero reprezentantov. Treba povedať, že na dobrý zápas treba dve mužstvá, ktoré chcú hrať futbal, čo v tomto prípade platí. Vynikajúci zápas zásluhou hostí ako aj našich chlapcov, plný súbojov, emócií, kde obidve mužstvá chceli vyhrať. Sme nesmierne radi, že naši hráči robili od prvej do poslednej minúty to, čo sme od nich chceli a dokázali to aj zásluhou chlapcov z nižšej kategórie mimoriadne súperovi sťažiť, byť kolmí, presní a nebezpeční. Chýbal tomu možno víťazný gól, ale takto si predstavujeme prístup našich hráčov, zároveň sme radi, že tí od ktorých to čakáme, dokázali mladších usmerniť, strhnúť a tak zápas mal vysokú kvalitu a tempo.“

Program:

U 16-ka Dukly odohrá najbližší ligový zápas v sobotu 28. mája13.15 hodine na ihrisku súpera v Čáčove proti FK Senica.

Poradie:

V tabuľke sa šestnástka Dukly nachádza na predposlednom 13. mieste a má 15 bodov rovnako ako posledná Senica. Dvanáste Michalovce majú o tri body viac. Na vedúcej priečke je Trenčín so 68 bodmi pred druhou Žilinou, ktorá stráca na lídra deväť bodov. Nitra je siedma s 34 bodmi.

Jakub Uhrinčať smeruje do pražskej Sparty!

Jozef Dolný: S Duklou mám jeden sen...

V sobotu opäť doma, vstupenky na zápas MFK Dukla BB - FC Spartak Trnava v predaji.

1.FC Tatran Prešov - MFK Dukla B.Bystrica 2:3 /1:2/

Strelecký žolík Depetris úradoval aj proti Slovanu: Štyri jarné góly v nadstavbe za krátky čas

Pekný futbal v Priechode v podaní talentov MFK Dukla a MŠK Žilina – Kam kráčaš, nielen banskobystrický, mládežnícky futbal?