• Aktuality
  • Dorastenky potrápili Topoľčany, oslabené ženy nemali na ´Ružu´
Ženy / MFK Dukla (PR) / 08.03.2022

Dorastenky potrápili Topoľčany, oslabené ženy nemali na ´Ružu´

Dorastenky potrápili Topoľčany, oslabené ženy nemali na ´Ružu´
Cez víkend boli v akcii aj ženy, dorastenky a žiačky MFK Dukla Banská Bystrica, teda všetky naše tri družstvá nežnejšieho pohlavia. Žiaľ nedarilo sa im v majstrovských zápasoch prvej ligy na Slovensku podľa predstáv. Zaknihovali prehry, najtesnejšiu 1:2 WU19-ka v Topoľčanoch.

ŽENY:

MFK Ružomberok - MFK Dukla Banská Bystrica 5:0 (4:0)

Góly: 7. F. Kovaliková, 12. D. Hruziková, 26. a 35. R. Žihlavníková, 68. J Maslová. Rozhodoval: Valíček. ŽK: 64. R. Žihlavníková

Zostava + striedania MFK Dukla: P. Tišliarová - J. Šimová, B. Mileiová, T. Miháliková, P. Bubelínyová (´41 A. Skučková)  - N. Veselová, L. Boháčiková - N. Ďubašáková (70´A. Jančíková) , L. Čierniková, Y. Oleksiv (´78 L. Pavlíková) - S. Matušková (´64 S. Brandysová)

Favoritom zápasu bol Ružomberok a túto úlohu začal napĺňať od samého začiatku. V 7. min. využila chybu obrany Dukly Kovalíková a otvorila skóre - 1:0. O minútu sa po spolupráci debutantky v drese Dukly Ďubašákovej a Čiernikovej rútila na domácu bránku Matušková, ale vo vyloženej gólovej príležitosti len nastrelila gólmanku. O malú chvíľu sa potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš, keď sa v 12. min. presadil veľký talent ružomberského aj slovenského futbalu Hrúziková - 2:0. Po hluchej štvrťhodine prenikla na konci polhodiny hry po pravom krídle Žihlavníková a presnou strelou definitívne rozhodla o osude zápasu – 3:0. Tá istá hráčka využila ešte v 35.min. zaváhanie viacerých Duklistiek a upravila už na - 4:0.

Po prestávke sa naše ženy predsa len herne spamätali a aj v improvizovanej zostave, keď im chýbalo šesť hráčok zo stabilnej zostavy, predviedli kvalitnejšiu obranu i hru smerom dopredu. Avšak po ďalšej zbytočnej chybe na ľavej strane obrany pridal Ružomberok ešte jeden gól zásluhou Maslovej - 5:0. Domáci tím svojim výkonom a kvalitou v útočnej fáze potvrdil zaslúžený postup do skupiny o titul, naše hráčky odohrajú ešte dva náročné zápasy so Slovanom a v Myjave, a potom ich čakajú zápasy pravdy v skupine o záchranu.

Duel v Ružomberku hodnotí jeden z dvojice hlavných trénerov MFK Dukla Banská Bystrica Róbert Pavúk:

„Gratulujem súperovi k postupu do skupiny o titul. Vidno, že v Ružomberku pracuje realizačný tím systematicky, dlhodobo a zaslúžene je tam, kde je. My sme len na začiatku obrodnej cesty. Trpíme na to, že každý zápas musíme hrať v inom zložení. Stále nás trápia choroby a niektoré ďalšie dôvody, pre ktoré nám nemôžu do zápasov zasiahnuť kľúčové hráčky. Snáď sa situácia zmení a budeme s nimi môcť počítať aspoň na baráž. Ale neskladáme zbrane. Je pred nami náročná jar a myslím si, že každá členka tímu urobí maximum, aby sme udržali v Banskej Bystrici 1. ligu žien aj pre budúcu sezónu.“

Yana Oleksiv, stredopoliarka MFK Dukla Banská Bystrica sa vyjadrila nasledovne:

„Vzhľadom na výpadok viacerých ofenzívnych hráčok zo základnej zostavy sme vedeli, že bude veľmi dôležite sa sústrediť najmä na pozornú obranu, bohužiaľ aj napriek tomu sme opäť inkasovali rýchly gól. Vzápätí sa Sáre Matuškovej nepodarilo premeniť samostatný únik, čo súper potrestal a išiel už do dvojgólového vedenia a do konca prvého polčasu využil ďalšie dve šance. V druhom polčase bol obraz našej hry o niečo lepší a napriek tomu, že súper mal na ihrisku prevahu, snažili sme sa o rýchle prechody do útoku aj my, ale nejakú vyloženú šancu sa nám vytvoriť nepodarilo. Máme za sebou ďalší zápas, ktorý nám ukázal, že každá musíme na sebe makať ešte viac a zároveň sa viac zohrať ako tím, lebo aj v tomto zápase bolo medzi nami veľa nedorozumení. Myslím, že náš tím má na to, aby zápasy neprehrával takýmto vysokým rozdielom. Touto cestou by som sa chcela zároveň poďakovať trénerom, že hneď po svojom návrate z Ukrajiny mi dali šancu nastúpiť do zápasu.“

Ostatné výsledky 16. kola:

Myjava – Žilina 2:2, Nitra – Petržalka 1:0, N. Zámky – Trenčín 1:0, Slovan – Trnava 9:0.

PROGRAM:

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica na domácom ihrisku v nedeľu 13. marca o 10.30 hodine, kde si na umelej tráve na Štiavničkách zmerajú sily v lídrom súťaže ŠK Slovan Bratislava.

Poradie:

1. Slovan 45b, 2. Myjava 40b, 3. Žilina 37b, 4. Ružomberok 25b, 5. Nové Zámky 22b, 6. Petržalka 15b, 7. Nitra 14b, 8. Trnava 13b, 9. B. BYSTRICA 11b, 10. Trenčín 7b. 

WU 19:

GFC Topoľčany - MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:0)

Góly: 1. M. Tomanová, 63. D. Chromeková - 72 D. Paterová. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla: Pavlíková - Skučková, Megyeriová, Jančíková, Halgašová - Mokričková, Brandysová, Paterová - Čičáková, Paterová, Matušková

Juniorky Dukly predviedli u tretieho celku tabuľky dobrý výkon. Pribrzdil ich však veľmi rýchly domáci gól Tomanovej v prvej minúte – 1:0. Potom naše dievčatá mali prevahu i šance, ale žiaľ nedokázali z nich do prestávky vyťažiť vyrovnávajúci zásah. Po zmene strán Duklistky dominovali na ihrisku, zatlačili súpera, ktorý sa spoliehal len na brejky. Druhý gól žiaľ pridal po rohovom kope, keď sa odrazená lopta dostala k Chromekovej a tá zvýšila na 2:0. Nepoddali sme sa, naša kapitánka Dominika Paterová parádnou strelou z asi tridsiatich metrov znížila na 2:1, ale v zostávajúcich minútach už vytúžený druhý gól neprišiel, keďže súper umne zdržiaval hru a iba odkopával lopty do bezpečia.

Prehru v Topoľčanoch zhodnotil tréner našich dorasteniek Jaroslav Boroviak:

„Prvý majstrovský zápas jarnej časti sme síce prehrali, ale dievčatá musím pochváliť. Počas celého zápasu pristupovali k svojim povinnostiam na jednotlivých postoch svedomito. Trochu nás zaskočil veľmi skorý inkasovaný gól už v prvej minúte, ale dievčatá sa postupne osmelili a v 1. polčase sme hrali minimálne rovnocennú partiu s domácimi. Škoda niekoľkých nevyužitých príležitostí či už z hry alebo z rohových kopov. Po zmene strán sme diktovali tempo hry a súper sa zameral na pozorné bránenie a pokusy o brejky. V čase nášho silnejúceho tlaku padol veľmi zbytočný druhý gól, keď sme po odvrátenom rohovom kope nezareagovali správne na odrazenú loptu. Dievčatá nezlomil ani tento moment a naša kapitánka Paterová bombou z 30 metrov znížila. V záverečnej desaťminútovke sme vystupňovali tlak, ale vo finálnej fáze nám chýbala trpezlivosť. Súper už naťahovaním času a odkopávaním lôpt odolal nášmu tlaku a tak sme si pripísali na konto tesnú prehru. Takáto prehra však nemrzí, lebo dievčatá si siahli na dno fyzických síl a pre úspešný výsledok urobili maximum. Náš juniorský tím sa postupne konsoliduje a dievčatá sa chcú zlepšovať. Som presvedčený, že čoskoro budú za svoju snahu odmenené. Dôkazom je aj povolanie Dominiky Paterovej do reprezentačných farieb. Aj z Dukly Banská Bystrica sa môžu posunúť hráčky takto vysoko.“

Ostatné výsledky v skupine B 1. lige dorasteniek:

Jupie – Považská Bystrica 0:12, Žilina – Trenčín 1:1, Prievidza – Martin 3:1.

PROGRAM:

Dorastenky Dukly si v druhom jarnom kole 1. ligy, skupiny B zmerajú sily v piatok 11. marca10.00 hodine v derby s Jupie FŠMH Banská Bystrica, v pozícii domáceho tímu sme my, hrá sa na umelej tráve na Štiavničkách.

Poradie:

Našim dievčatám z devätnástky patrí v tabuľke predposledná priečka s piatimi bodmi, posledné je Jupie bez bodu. Pred nami je šiesty Martin s 12-timi bodmi. Na čele je Trenčín a má 25 bodov.

WU 15:

GFC Topoľčany - MFK Dukla Banská Bystrica 14:2 (5:0)

Góly: 3. N. Brezovská, 13. P. Košíková, 26. a 68. S. Sigetová, 28. D. Kupcová, 33., 36., 38. a 40. A. Balážiková, 43. a 50. K. Pavlíková, 58. N. Geschnábelová, 60. a 69. L. Kluchová – 45. a 60. Simona Dobrocká

Zostava + striedania MFK Dukla: Sýkorková - Hrušková, Fabianová, Hlinková, Očenášová - Račeková, Dobrocká, Laššanová, Gaňová - Konopová  

Ponúkame vám hodnotenie trénerky žiačok Dukly Terézii Mihálikovej:

„Žiaľ vplyvom chorôb a zdravotných komplikácií nám v prvom majstrovskom zápase vypadlo viacero dievčat a zápas sme odohrali len s desiatimi hráčkami. Všetky sa snažili, ale keďže máme mladší tím, vekový rozdiel sa na ihrisku ukázal. Výsledky nie sú pre nás v tejto vekovej kategórii podstatné. Dôležité je, že dievčatá každým zápasom upevňujú medzi sebou väzby, učia sa spolupracovať a prenášať veci z tréningu do zápasov. Napriek prevahe súpera sa celý zápas snažili o strelenie gólu a nakoniec boli zaslúžene odmenené dvoma gólmi našej strelkyne a kapitánky Simonky Dobrockej. Všetky dievčatá si za prístup k zápasu zaslúžia pochvalu. Ideme skromne a poctivo pracovať ďalej a už teraz sa tešíme na ďalšie zápasy. Veríme, že po chorobách sa už dievčatá vrátia do tréningového procesu a v piatok nastúpime v kompletnejšom zložení.“     

Ostatné výsledky 1. ligy žiačok, skupiny B:

Jupie – Považská Bystrica 2:0, Žilina – Trenčín 5:0, Prievidza – Martin 4:0.

PROGRAM:

Žiačky MFK Dukla si v druhom jarnom kole 1. ligy WU-15, skupiny B zmerajú sily v piatok 11. marca12.00 hodine v derby s Jupie FŠMH Banská Bystrica. Hrá sa na našej ploche, umelej tráve na Štiavničkách.

Poradie:

Naše mladé dievčatá sú v tabuľke na poslednej ôsmej priečke bez bodu. Jupie je na piatej pozícii s desiatimi bodmi. Prvá je Žilina s plným ziskom 27 bodov.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Mário Auxt a Dominik Veselovský pred prvým jarným duelom v Zlatých Moravciach

Čítať viac
A tím

Posledné kolo hráme v D. Strede, ale Fortuna liga vyvrcholí až súbojmi play off o Konferenčnú ligu

Čítať viac
Dorast

Naši mládežníci si zmerali sily s top tímom na Slovensku so Žilinou

Čítať viac
Žiaci

Starší žiaci bodovali s Liptákmi, pätnástka vysoko vyhrala

Čítať viac
Dorast

Sedemnástka zdolala Dunajskú Stredu v dôležitom súboji

Čítať viac
A tím

Depetris po Trnave: Výhra svedčí o sile kabíny, všetci si navzájom prajeme

Čítať viac