• Aktuality
  • Dorastenky remizovali so Žilinou, ženy žiaľ podľahli Trenčínu
A tím / MFK Dukla (PR) / 11.10.2021

Dorastenky remizovali so Žilinou, ženy žiaľ podľahli Trenčínu

dorastenky (foto: P. Chytílek)

dorastenky (foto: P. Chytílek)

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v jedenástom kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže prehrali v Trenčíne s posledným AS nešťastne o gól, keď sa nedokázali presadiť. Potešili nás však dorastenky s cennou remízou doma so Žilinou.

ŽENY:

Zápas na umelej tráve neponúkol smerom dopredu príliš veľa gólových príležitostí. V prvom polčase mal Trenčín jednu príležitosť, keď centrovanú loptu z pravej strany chytila brankárka Dukly Kopernická vo svojom území do rukavíc. Avšak útočníčka Trenčína dohrala osobný súboj, podľa rozhodcu dovoleným spôsobom, takže lopta následne našej gólmanke vypadla z rúk, no s pomocou žrde zažehnala nebezpečenstvo. Na druhej strane sa do najväčšej príležitosti dostala banskobystrická útočníčka Briššová, ale v 40.minúte sa zoči - voči Jantošovičovej nepresadila, uspela vybiehajúca brankárka AS.

Po zmene strán pokračovala šachová partia v strede poľa, až prišiel rozhodujúci okamih zápasu. V 57. min. dostala príliš veľa priestoru pred pokutovým územím Dukly kapitánka Trenčína Levaiová a lobovanou strelou vsietila víťazný gól – 1:0. S blížiacim sa záverom robili hosťujúce hráčky všetko pre zvrat v zápase, ale keď sa v 85. min. gólovo neujala ani hlavička Mihálikovej po rohovom kope, tešili sa z prvej výhry v sezóne futbalistky posledného Trenčína.

Fakty o zápase:

AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Gól: 57. Levaiová. Rozhodoval: Kačička. ŽK: bez kariet.

Zostava + striedania MFK Dukla: D. Kopernická - M. Cabadajová, A. Herbríková, T. Miháliková, B. Mileiová - N. Veselová (63. L. Pavlíková), M. Veselková (82. P. Bubelínyová) - A. Štrúbelová (63. J. Poliaková), L. Čierniková, D. Paterová (82. J. Šimová) – A. Briššová (55. K. Tesáková)

Hlasy po zápase:

Róbert Pavúk, jeden z dvojice hlavných trénerov MFK Dukla Banská Bystrica: „Žiaľ nehráme dobre. Tento zápas opäť potvrdil, že dievčatá hrajú v kŕči. Nemožno im uprieť snahu. Viem, že v Trenčíne dali do toho všetko, ale chýba nám ľahkosť, kvalita v ofenzíve, hlad po góloch a celkovo herná identita. S každým súperom mimo prvej trojky dokážeme držať krok, ale zápasy sa nakoniec lámu v prospech protivníka. Čaká nás trojtýždňová pauza. Situáciu musíme dôkladne zanalyzovať a vyvodiť dôsledky, aby v zostávajúcich troch kolách nastúpil na ihrisko koncentrovaný tím, hladný po úspechu.“

Laura Pavlíková, striedajúca hráčka Dukly: „Do zápasu sme nastupovali s chuťou vyhrať, chceli sme si pripísať dôležité body do tabuľky. Zápas sa však vôbec nevyvíjal podľa našich predstáv. V útoku sme sa trápili, pretože nás súper pokrýval a do žiadnych vyložených šancí nepúšťal. Napriek tomu sme sa stále snažili útočiť a hrať našu hru. Ku koncu polčasu sa nám vyskytla príležitosť skórovať, ale v poslednej chvíli bola lopta vyrazená. Súper hral tvrdo a nič nám nedaroval. Súperky si v druhom polčase vytvorili situáciu, z ktorej mohli strieľať a bohužiaľ sa im podarilo streliť gól. Napriek nepriaznivému stavu sme sa nevzdávali, ale bolo veľmi náročne dostať sa k súperovej bráne. Chcela by som všetkým dievčatám poďakovať, že napriek tomu, že sa nám výsledkovo nedarí, naďalej na chcú na sebe pracovať a posúvať sa na vyššiu úroveň.“

Ostatné výsledky:

Petržalka – Trnava 0:0, Myjava – Slovan 2:0, Žilina – N. Zámky 4:0, Nitra – Ružomberok 3:4.

PROGRAM:

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica na domácom ihrisku, ale až na konci mesiaca, konkrétne v nedeľu 31. októbra o 10.30 hodineKremničke, kde si zmerajú sily s FC Petržalka.

Poradie:

1. Slovan 30b, 2. Žilina 30b, 3. Myjava 27b, 4. Petržalka 13b, 5. Ružomberok 12b, 6. Trnava 12b, 7. Nitra 11b, 8. N. Zámky 10b, 9. B. BYSTRICA 9b, 10. Trenčín 4b.

Foto zápasu v Trenčíne:

WU 19:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 2:2 (1:1)

Góly: 20. a 50.  S. Hrúzová – 40. Mudráková, 54. Z. Dietrichová. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla: L. Pavlíková – A. Skučková, S. Matušková, K. Čičáková, S. Brandysová, S. Hrúzová, P. Megyeriová, P. Halgašová (65. S. Petrovičová), A. Jančíková, D. Paterová (57. K. Skladaná), N. Mokričková  

Juniorky Dukly prekvapili dobrým výkonom. Po dlhom čase nastúpili v plnej sile a na ihrisku to bolo badať. Do vedenia sme išli Hrúzovou, škoda vyrovnávajúceho zásahu pred prestávkou, keď sa presadila Mudráková. Po zmene strán sme sa zahryzli do Žilinčaniek a znovu sa ujali vedenia Hrúzovou. Potom mal súper trošku navrch, vyrovnal Dietrichovou, ale náš tím sa nevzdával, strelkyňu tohto vyrovnávajúceho gólu eliminovala striedajúca Petrovičová a aj keď už žiadny presný zásah nik nezaznamenal, berieme aj jeden bod s týmto silným súperom.

Remízu so Žilinou zhodnotil tréner našich dorasteniek Jaroslav Boroviak:

„Z našej strany to bol vydarený zápas. Po dlhšej dobe hrali dievčatá v kompletnom zložení a bolo to na ihrisku vidno. Proti kvalitnému súperovi ukázali bojovnosť, srdiečko aj kus futbalového umu. Pochvalu si zaslúžia všetky hráčky, ale za dva strelené góly by som chcel vyzdvihnúť Stefi Hrúzovú, líderku našej ofenzívy Dominiku Paterovú, ako aj celú našu obranu, ktorú veľmi dobre dirigovali Nina Mokričková s Paťou Megyeriovou. Teší nás príchod staronovej hráčky Sofie Petrovičovej. Nastúpila do zápasu v náročnej chvíli, keď mal súper herne navrch, ale veľmi dobre pokryla najnebezpečnejšiu hráčku Žiliny Dietrichovú. Určite bude pre náš tím veľkým prínosom. Ale opakujem, nerád by som niekoho opomenul, lebo všetkých 13 hráčok, ktoré zasiahli do hry, podalo kvalitný tímový výkon, za čo sa im chceme s kolegom Pavúkom poďakovať.“

Ostatné výsledky v skupine B 1. lige dorasteniek:

Považská Bystrica – Topoľčany 0:7, Martin – Trenčín 1:6, Prievidza – Jupie 10:0.

PROGRAM:

Dorastenky Dukly posledné jesenné kole 1. ligy, skupiny B odohrajú o dva týždne v sobotu 23. októbra10.00 hodine na ihrisku v Hornej Mičinej, kde si zmerajú sily s lídrom súťaže AS Trenčín, ktorý zatiaľ všetky stretnutia vyhral!

Poradie:

Našim dievčatám z devätnástky patrí v tabuľke predposledná priečka s piatimi bodmi, posledné je Jupie bez bodu. Pred nami je šiesta Považská Bystrica s náskokom štyroch bodov. Na čele je Trenčín s 18-timi bodmi.

WU 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 0:13 (0:5)

Góly: 4 a 8. K. Becíková, 7, 13, 55 a 65.  S. Ságová, 10. a 42. V. Satinová, 44. S. Kantoríková, 51, 57 a 60.  D. Michalcová,  62. V. Várošová

Zostava + striedania MFK Dukla: S. Sýkorková, L. Gaňová, S. Dobrocká, E. Vrábľová, S. Laššanová, I. Hrušková, Z. Konopová, N. Očenášová, J. Danková, N. Račeková, N. Lapinová, S. Fabianová, K. Chabanová

Ponúkame vám hodnotenie trénera žiačok Dukly Róberta Pavúka:

„Dievčatá chcem za dnešný výkon a prístup k zápasu pochváliť. Od môjho príchodu na Duklu je to náš tretí súťažný zápas proti Žiline a hoci je rozdiel v skóre stále veľký, som hrdý na to, že dievčatá si už v niektorých fázach zápasu dovolia na ihrisku aj futbalové veci. Aj proti najlepšiemu tímu súťaže sa dá prihrať, obísť súpera či vyhrať osobný súboj. Pre naše mladé baby je každý jeden zápas v lige obrovská škola. Musíme byť trpezliví a ďalej pracovať. Som presvedčený, že keď dievčatá vytrvajú a vekovo sa priblížime súperkám, čaká tieto úžasné dievčatá zaujímavá futbalová budúcnosť.“

Ostatné výsledky 1. ligy žiačok, skupiny B:

Považská Bystrica – Topoľčany 1:2, Martin – Trenčín 2:1, Prievidza – Jupie 3:1.

PROGRAM:

Žiačky MFK Dukla si v poslednom jesennom kole 1. ligy WU-15, skupiny B zmerajú sily v sobotu 23. októbra12.00 hodine na ihrisku v Hornej MičinejTrenčínom.

Poradie:

Naše mladé dievčatá sú v tabuľke na poslednej ôsmej priečke bez bodu, ale majú zápas k dobru. Prvá je Žilina s plným ziskom 24-och bodov. Trenčín je štvrtý s deviatimi bodmi.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Ženy

Futbalistky Dukly zdolali Žilinu na nulu

Čítať viac
Dorast

Starší dorast podľahol po prestrelke Pohroniu, mladšie dorasty zvíťazili v Dolnej Ždani

Čítať viac
A tím

Po jeseni máme všetko vo vlastných rukách

Čítať viac
Dorast

Tréner chlapcom za výkon poďakoval, gól obral MFK Dukla o cenný bod

Čítať viac
A tím

V Dunajskej Strede sme otočili nepriaznivý stav a zobrali tri body

Čítať viac
A tím

Proti Spišskej Novej Vsi si hráči Dukly schuti zastrieľali

Čítať viac