Dorast / MFK Dukla / 08.11.2022

Dorasty proti Dunajskej Strede nebodovali

Počas prvého novembrového víkendu si naše dorastenecké tímy U19, U17 a U16 zmerali sily s rovesníkmi z Dunajskej Stredy.

Devätnástka v Radvani podľahla Dunajskej Strede

Starší dorastenci našej Dukly sa v sobotu na Mestskom mládežníckom štadióne v Radvani stretli s rovesníkmi z Dunajskej Stredy. Po polhodine hry poslal hostí do vedenia prízemnou strelou z hranice šestnástky Mikuláš Demjanovič. Autor úvodného gólu zvýšil v 37. minúte na 0:2, keď sa presadil z prvej vo vnútri pokutového územia po prihrávke z pravého krídla. V 57. minúte sa našej devätnástke podarilo znížiť na 1:2 zásluhou Dáriusa Ruska, ktorý sa na ľavej strane šestnástky šikovne otočil a poslal loptu k vzdialenejšej tyči. V 65. minúte však zavŕšil hetrik Demjanovič, ktorý prešiel z ľavej strany až pred bránu a upravil na konečných 1:3.

Martin Poljovka, tréner staršieho dorastu MFK Dukla: „Prvý polčas sme nezvládli herne ani výsledkovo. V druhom dejstve sa nám podarilo skórovať, a od toho momentu bol úsek zápasu, kde sme mohli pomýšľať aj na nejaký bodový zisk. Tretí gól do našej siete zápas definitívne uzavrel.“

I. LSD U19 – 11. kolo – sobota 05.11.2022 od 11.00 h – UT MMŠ Radvaň

MFK Dukla Banská Bystrica – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:3 (0:2)

Góly: 57. Rusko – 30., 37. a 65. Demjanovič. ŽK: 73. Rusko, 90. Svetlík – 85. Beran, 90. Németh

Zostava MFK Dukla U19: Amrich - Wallner, Longauer, Klimpl, Jaroš, Števonka (46. Sojka) – Varga (63. Berky), Svetlík, Murín (70. Bača), Bálint - Rusko

---

Sedemnástke nevyšiel v Dunajskej Strede prvý polčas

Staršia kategória mladšieho dorastu Dukly nevstúpila do sobotného stretnutia na ihrisku Dunajskej Stredy ideálne, keď inkasovala už v 6. minúte a po polčase prehrávala 3:0. V úvode druhého polčasu sa však našej sedemnástke podarilo zdramatizovať zápas. V 50. minúte znížil

na 3:1 hlavou po rohu z pravej strany Adam Baláž. V 58. minúte strelil kontaktný gól z hranice päťky po prihrávke z ľavej strany Filip Kráľ. Zázračný obrat Dukly sa však nekonal, domáci skórovali ešte dvakrát. Po 11. kole je tak naša sedemnástka naďalej na 6. mieste, pričom na piatu Žilinu stráca 6 bodov a na siedmu Dunajskú Stredu má 1-bodový náskok.

I. LMD U17 – 11. kolo – sobota 05.11.2022 od 11.00 h – Dunajská Streda

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Dukla Banská Bystrica 5:2 (3:0)

Góly: 6. Tóth, 38. a 68. Zimáni, 42. Bucheň, 85. Sula – 50. Baláž, 58. Kráľ. ŽK: 60. T. Kaliský (MFK Dukla)

Zostava MFK Dukla U17: Slovák – S. Greško, T. Kaliský (82. M. Poljovka), Murčo (C), Dagnoli, Zachar, Kuruc (82. Kaliňák), Brunner (75. Kormaňák), Kráľ (75. Kaščák), Kvasna (46. Pinďura), A. Baláž

Vratislav Greško, tréner MFK Dukla U 17: Zápas sme začali veľmi nekoncentrovane a v podstate sa to s nami viezlo celý prvý polčas, kde sme nestíhali, kopili sme hrubé individuálne chyby a polčas skončil ešte pre nás lichotivo. V prestávke sme urobili nejaké zmeny, hráčom sme povedali, že je to len a len na nich a do druhého polčasu prišlo predsa len iné mužstvo. Rýchlo sme znížili z nášho pohľadu na 2:3 a zápas sa lámal v tom momente na detailoch, prišla neodpískaná ruka v pokutovom území súpera, už druhá v zápase a tak súper s dostatočnou kvalitou využil znovu našu neochotu brániť a hrať bez lopty, odskočil na rozdiel dvoch gólov. Napriek tomu sme mali v krátkom slede ďalšie dve veľké gólové príležitosti, ktoré sme trestuhodne zahodili a tak súper zápas v závere poistil piatym gólom a zaslúžene zvíťazil.

Nasledujúci zápas: Sobota 12.11. MFK Dukla BB – MFK Košice

Šestnástka prehrala na Žitnom ostrove najtesnejším rozdielom

Mladšia kategória našich mladších dorastencov taktiež na Dunajskú Stredu nestačila, keď jej podľahla najtesnejším rozdielom. Po 11. kole nájdeme našu šestnástku na 6. priečke, o bod za piatym Slovanom a o bod pred siedmou Petržalkou.

Marián Strelec, tréner MFK Dukla U16: „Do zápasu sme išli nadviazať na dobré výkony z predošlých kôl. Pokiaľ ide o herný prejav, súper mal optickú prevahu a viackrát ohrozil našu bránu. Najväčšie príležitosti, až na jednu, zmaril výborne chytajúci Hauer. Pokiaľ ide o našu hru, viac-menej to bolo len po šestnástku súpera, kde nám chýbala finálna fáza. Prístup k zápasu, bojovnosť a ochota nestačí, pokiaľ sa neprejaví futbalová kvalita. Máme pred sebou Košice, takže sa počas týždňa budeme poctivo pripravovať na ďalšieho kvalitného súpera.“

I. LMD U16 – 11. kolo – sobota 05.11.2022 od 13.15 h – Dunajská Streda

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 68. Brnula

Zostava MFK Dukla U16: Hauer – Abrahám (72. Madaj), Nemec, Rusňák, Manzák – Chromek (70. Knopp), Sivíček – Bartoš, Korčok (72. Rubint), Kobzoš (56. Nevedel) - Kováč

Robo Polievka sa dohodol na predĺžení zmluvy s Duklou

Ženy MFK Dukla zakončili jeseň prehrou so Slovanom

Zdolali sme jarného lídra a na jar sme stále neporazení

Ženy odštartovali jar prehrou v Ružomberku, hrali aj debutantky

Sumár mládeže: Starší dorast remizoval s Petržalkou, štrnástka a mladší žiaci víťazne proti Zvolenu

Končí základná časť FL, nielen v Skalici sa rozhodne o postupe do prvej šestky.