• Aktuality
  • Dukla oprašuje vzťahy s pražskými velikánmi
A tím / MFK Dukla / 19.01.2023

Dukla oprašuje vzťahy s pražskými velikánmi

Dukla oprašuje vzťahy s pražskými velikánmi
Slovenská futbalová značka Dukly má v Prahe stále svoj cveng

Počas sústredenia v hlavnom meste Česka mal športový riaditeľ MFK Dukla B.Bystrica Jozef Mores možnosť navštíviť pražské kluby s najslávnejšou minulosťou, AC Sparta Praha a SK Slavia Praha.

V Prahe ste sa stretli aj predstaviteľmi Slavie a Sparty, prečo? Okrem plnenia športových úloh sme si naplánovali aj pracovné stretnutia s predstaviteľmi pražských „S“, aby sme sa pokúsili naštartovať vzájomné vzťahy.

Bol to teda akýsi prvý krok k spolupráci na klubovej úrovni? Veríme tomu že áno, a bol som milo prekvapený, že značka futbalovej Dukly stále rezonuje a nič nestratila zo svojho lesku. Zaspomínali sme si na federálne časy a hlavne na ľudí, ktorí boli resp. sú prepojení s oboma klubmi. V Slavii má stále veľké meno terajší asistent trénera M. Sčasného, Štefan Rusnák, či Ľubomír Faktor, ktorý trénuje našu U 15. Zo staršej generácie bol veľkým slávistom Jozef Oboril a jeho meno na stretnutí tiež zarezonovalo. V Sparte to boli najmä tréner Michal Ščasný a jeho otec Zdeněk, obaja zanechali svoju stopu v „rudom“ drese.

Aká bola reakcia týchto klubov na vzájomné stretnutie? Veľmi pozitívna, je tu naozaj obojstranná snaha o realizáciu myšlienok, ktoré sme si na stretnutiach načrtli.

Rozprávali ste sa o možnostiach zápasov na mládežníckej úrovni, či poprípade aj na tej najvyššej? Témou našich rozhovorov bola spolupráca na úrovni mládeže. V Sparte sme sa o tom rozprávali s p. Kriegom a v Slavii s p. Hurychom, ale hľadali sme prieniky ako spolupracovať aj na najvyššej úrovni. Všetko chce svoj čas a veci budem riešiť postupne.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Žiaci

S Liptákmi si poradila v dobrej forme iba U12-ka

Čítať viac
A tím

Vyrovnaný zápas v Michalovciach, doplatili sme na chyby a nevyužili šance

Čítať viac
A tím

MFK Dukla na víťaznej vlne aj v Žiari s Trebišovom

Čítať viac
A tím

MFK Dukla B.Bystrica - FC Tatran Prešov  4:2 /1:2/

Čítať viac
A tím

Preview: Očakávané ťažké derby s Podbrezovou v Žiari nad Hronom

Čítať viac
A tím

Z Trebišova si vezieme bod po remíze 1:1

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem