• 1.SK Prostějov - MFK Dukla B.Bystrica 0:5 /0:1/
A tím / MFK Dukla / 17.01.2023

1.SK Prostějov - MFK Dukla B.Bystrica 0:5 /0:1/

Prípravný zápas proti aktuálne 7. tímu druhej českej najvyššej súťaže sme zvládli absolútne dominantne.

Góly: 35. Rymarenko, 48. Demian, 78. Köröš, 82. Káčerík, 87. Franko

MFK Dukla Banská Bystrica, I.polčas: Nôta -Migaľa, Uhrinčať , Willwéber  Richtárech, Ľupták Káčerík, Faško, Záhumenský Slávik, Rymarenko

MFK Dukla Banská Bystrica,II.polčas: Nôta Migaľa, Kupčík, Prikryl Hanes, Káčerík, Köröš, Demian, Záhumenský Franko, Slávik

Náhradníci: Hruška, Kupčík, Prikryl, Franko, Pišoja, Köröš, Hanes, Demian

Zverenci trénera Michala Ščasného v súboji s domácim  celkom skórovali ako prví, keď sa v 35. minúte strelecky presadil Martin Rymarenko.  Bol to jediný gól prvého polčasu, po ktorom sa ale roztrhlo vrece a naši chalani si v druhom dejstve poriadne zastrieľali. V úvode druhého polčasu pridal svoj premiérový gól v červenom drese 18-ročný Gabriel Demian. V 78. minúte zvýšil na rozdiel troch gólov ďalší mladík v drese banskobystrického celku, 19-ročný stredopoliar Matúš Köröš. Štvrtý zásah banskobystričanov pridal v 82. minúte Adrián Káčerík a na konečných 0:5 upravil v 87. minúte Matej Franko.

Michal Ščasný, tréner MFK Dukla B.Bystrica: ''Odohrali sme slušný zápas proti súperovi z II. ligy, v prvom polčase ukazali aj domáci kvalitu, čo je však podstatné nik sa nezranil a to je dobré pre ďalšie dni, keď nás čaká kvalitný tréningový proces. V druhom polčase to bolo dominantnejšie, po prestriedaní v oboch tímoch, hráči velmi dobre napádali vysoko súpera a to sa prejavilo aj na skóre. Polievka dnes nehral, má drobný zdravotný problém, zajtra však už pôjde do tréningu aj s Depetrisom.''