• Dukla otočila zápas so Skalicou a bodovala v treťom zápase v rade.
A tím / MFK Dukla / 19.08.2023

Dukla otočila zápas so Skalicou a bodovala v treťom zápase v rade.

Prvé domáce víťazstvo v Niké lige, o troch bodoch rozhodol Ľupták

V piatkovej predohrávke 4. kola futbalovej Niké ligy zdolala Banská Bystrica doma Skalicu 2:1 a tretíkrát za sebou bodovala, keď tentoraz otočila nepriaznivý stav z 0:1. Hostia prehrali tretí duel v sérii. Pred zápasom vedenie Dukly pogratulovalo odchovancovi klubu Marekovi Penksovi k 50-ke. Ten dnes odovzdáva svoje futbalové skúsenosti malým futbalistom v Dukle.

V zostave domácich sa po prvýkrát objavil po zranení stopér Boris Godál, čo bola jediná zmena oproti poslednému zápasu v Michalovciach. Do vedenia išli už v deviatej minúte Záhoráci, keď si prudkú prihrávku Vlaska i po teči Rudzana napokon Uhrinčať nešťastne zrazil do vlastnej bránky. Bystričania rýchlo odpovedali po práci Rymarenka. Jeho prihrávka našla šikovného Arevala, ktorý sa presadil cez štyroch hráčov a vyrovnal na 1:1.

Po nerozhodnom prvom polčase zahodil na začiatku druhého  šancu hosťujúci Matejov, voľný v šestnástke  prestrelil bránku Hrušku. Gólových príležitostí výrazne ubudlo, domáci však mali túžbu rozhodnúť zápas vo svoj prospech a to sa im podarilo. V 83. minúte prihral Záhumenský Ľuptákovi a jeho prudká strela z diaľky po teči Ranka skončila napokon v sieti bezmocného Lukscha.

Michal Ščasný, tréner MFK Dukla: „Nepredviedli sme to, čo sme mohli. Jasné, dôležité je, že sme dokázali zápas otočiť a nechali sme tri body doma, aj keď sme sa dosť vytrápili. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, proti nepríjemnému mužstvu. Myslím si, že Skalica bola v prvom polčase lepšia, aj kombinačne, hrozili viac ako my. My sme mali veľmi veľa strát, také rozťahané ihrisko, hore-dole zápasy. V druhom polčase sme sa trošku zlepšili, viac sme tlačili, ale nejaké tutovky, až na jednu, sme si nevypracovali. Ja som rád za tri body, ktoré sme si dnes možno ani nezaslúžili, ale máme ich. O to je to cennejšie, lebo nie je umenie vyhrať 3:0 v suchom tričku, ale získať tri body v zápasoch, v ktorých sa trápite.“

Branislav Ľupták, autor víťazného gólu Dukly: „Asi je jedno, kto dá gól, hlavne že padol a máme tri body, lebo tabuľka je nabitá. Mali sme šance na to, aby sme dali gól už skôr. Zápas bol presne taký, aký sme presne čakali, teda bojovný, súbojový, proti nepríjemnému súperovi. My sme si povedali, že keď sa im vyrovnáme v súbojoch a bežecky, tak ten zápas musíme zlomiť na svoju stranu, a to sa aj podarilo. Teraz musíme zvládnuť pohár a potom ideme do Dunajskej, kde nebudeme v pozícii favorita, ale keď podáme stopercentný výkon, tak môžeme hrať s každým, chceme prekvapiť. Pokiaľ ide o môj gól, ja som sa asi šiel radovať, keď to tam ešte ani nebolo. Timo mi to tam pripravil, teraz sa mu v asistenciách darí. Spoluhráči mi po góle povedali, že mi to spočítajú. Dúfam, že to nebude veľa, možno nejaké občerstvenie, ale čo povedia, to im rád donesiem, takže nie je problém. Boris Godál číta dobre hru, je to istota vzadu, s takýmto skúseným hráčom sa nám hrá lepšie. Vieme, že sa naňho môžeme spoľahnúť, takže je to obrovská posila pre nás.

Boris Godál, obranca Dukly: „Som rád, že moja premiéra v základnej zostave bola víťazná. To, že sme otočili zápas, ma teší ešte viac, lebo doteraz sme boli my tí, ktorí dali prvý gól. Ukázali sme charakter a vôľu pobiť sa o ten výsledok a šťastie sa priklonilo na našu stranu. Pred víťazným gólom sme mali náznaky, pološance a situácie, kedy sme mohli ísť do prečíslenia, ale sme to nedotiahli. Nakoniec sme za tým gólom išli, boli tam rohové kopy, štandardné situácie a ustáli sme šance Skalice, takže si myslím, že sme išli za tým gólom viacej. Zdravotne som už v poriadku, ale musím sa priznať, že ku koncu som už toho mal plné kecky. Bolo tam veľmi veľa hlavičkových súbojov, šmýkačiek a už som začínal cítiť nohy. Na to však nie je nič lepšie ako odohrať 90 minút, dostať tie kilometre do nôh, a už sa to bude len zlepšovať.“

MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Skalica 2:1 (1:1)
Góly: 14. Arevalo, 83. B. Ľupták - 9. Uhrinčať (vlastný). Rozhodovali: Micheľ - Pozor, Roszbeck, ŽK: Willwéber, Uhrinčať - M. Hollý, Rudzan. 1517 divákov.
MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška - Uhrinčať, Godál, Willwéber - Migaľa (56. Pišoja), B. Ľupták, Richtárech (77. Hlinka), Záhumenský - Rymarenko (90. Hanes), Arevalo (77. Depetris), Polievka (90. Guimares)
MFK Skalica: Luksch - Krčík, Podhorin, Ranko, Rudzan - M. Nagy, M. Hollý (82. Černek) - Matejov (64. Haša), Vlasko (64. Sobczyk), Yao (73. Alves) - Smékal (64. Kousal)