• Duklička sa v tejto sezóne do Európy nepozrie, v semifinále play off o EKL prehrala s MŠK Žilina
A tím / MFK Dukla / 23.05.2023

Zápas smeroval do predĺženia, Žilinčania rozhodli v 89. minúte. Napriek tomu chlapcom ďakujeme za vynikajúcu sezónu a konečné piate miesto v tabuľke Fortuna ligy.

Tím spod Urpína nastúpil v plnej sile aj s uzdraveným kapitánom Polievkom. V daždivom prvom polčase mali mierne navrch domáci, ale gólovo udreli hostia v 36. minúte, keď sa Rusnák presadil v malom vápne – 0:1. Naši chlapci vyrovnali po dorážke Depetrisa v 71. minúte a zápas mohli aj rozhodnúť vo svoj prospech.  Záver duelu však gólovo zvládli Žilinčania. Víťazný zásah  strelil v 89. minúte delovkou z 18 m Kopas. V nadstavenom čase ešte mohol vyrovnať Belko, ktorý však pri jeho strele predviedol zákrok zápasu.  Následne v posledných sekundách prikrášlil výhru Galčík.

Michal Ščasný, tréner MFK Dukla B.Bystrica: 'Ťažko sa mi hodnotí zápas. Je to pre mňa veľké sklamanie. Obe mužstvá chceli postúpiť, bolo to viac taktické. Myslím si, že Žilina zaslúžene postúpila do finále play off, pretože v prvom polčase sme neboli na ihrisku. Hrali sme pomalý futbal, profesorský. Žilina veľmi dobre bránila priestory, zmenila spôsob hry a nám to robilo problémy. Potrebovali sme to rozbehať, čo sa nám podarilo druhý polčas. Vyrovnali sme, no Žilinčania dali napokon o dva góly viac, takže zaslúžene postupujú. Pred mojimi chalanmi dávam klobúk dole za celú sezónu. Postup do predkola Európskej konferenčnej ligy by bol čerešničkou na torte. Boli sme k tomu blízko po vydarenej sezóne, ale na to sa už história pýtať nebude.'

Jaroslav Hynek, tréner Žiliny: 'Potvrdilo sa, že je to barážový zápas, že ide o veľa. Videli sme dobrý zápas z oboch strán. Pristúpili sme k tomu takticky, chceli sme počkať na svoju šancu, nehrať až tak odvážne. Čiastočne sa nám to darilo, ale Banskobystričania pri svojej skúsenosti si tam nachádzali cestu. V prvom polčase sme súpera nepustili do nejakej vážnejšej šance. Dali sme gól, ktorý nám pomohol. V druhom polčase prišli dve – tri šance z našej strany, mohli sme gólovo odskočiť, čo sa nám nepodarilo. Domáci vyrovnali. My sme pred koncom dali druhý gól a potom nás podržal brankár Belko pri strele Polievku, keď loptu parádne vyrazil, čo bolo zásadné. Duel sme tak dotiahli do víťazného konca. Je to odmena pre hráčov, zvládli to i takticky v bloku skvele.“

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 1:3 (0:1)