• Duklistky remizovali so silnou Petržalkou v kvalitnom zápase
A tím / MFK Dukla (PR) / 02.11.2021

Duklistky remizovali so silnou Petržalkou v kvalitnom zápase

Z duelu Dukly s Petržalkou (M. Hlaváček)

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v 12. kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže remizovali na domácej pôde v Kremničke s Petržalkou 1:1. Nad piatym celkom tabuľky viedli, prestrieľali ho, ale žiaľ šesť minút pred koncom inkasovali vyrovnávajúci zásah a brali tak napokon bod. Diváci mohli sledovať kvalitný prvoligový ženský futbal.

Do prvej príležitosti sa dostali hostky v tretej minúte, kedy Manová nikým nebránená vystrelila po odvrátenom rohovom kope spoza hranice pokutového územia ponad bránku Dukly. V piatej minúte odpovedala na druhej strane naša najlepšia strelkyňa Štrúbelová strelou vedľa pravej žrde. Neskôr z podobnej pozície mierila taktiež vedľa Bystričanka Herbríková. V trinástej minúte vznikol závar pred pokutovým územím Dukly a skončil strelou Kujovičovej priamo do náručia gólmanky MFK Kopernickej. V ďalšom priebehu sa na strane Petržalky neujali strela kapitánky Badžgoňovej z priameho kopu a ani pokus nigérijskej hráčky Achor z 20 metrov, keďže Kopernická bola pozorná. Na opačnej strane preverila pozornosť Cigánkovej z 25 m Veselková a Štrúbelovej pokus nebol presný. Najväčšiu šancu prvého polčasu mali Duklistky v 36. min., keď strelu Herbríkovej z väčšej vzdialenosti vytlačila brankárka hostí len na brvno a dobiehajúca Štrúbelová sa ocitla sama pred ňou, no dorážku tentoraz Cigánková reflexívne vyrazila nohou. Stav sa teda nemenil, na polčas odchádzali obe družstvá za nerozhodného bezgólového stavu.

Po zmene strán sa v 50. min. dostala po presnom pase Mihálikovej do dobrej pozície Štrúbelová, ale vybiehajúca Cigánková opäť zachránila Petržalku. Po hodine hry pohrozili aj hosťujúce hráčky. Manová vysunula na pravom krídle Petríkovú a jej center odvracala obrankyňa Cabadajová tiesnená nabiehajúcou útočníčkou tak nešťastne, že lopta smerovala do bránky. Kopernická však pohotovým zákrokom udržala bezgólový stav. Po sérii viacerých neúspešných krídelných akcií v podaní nášho tímu sa v 73. min. dostala na pravom krídle za obranu hostí Herbríková a po zákroku Achor odpískal hlavný rozhodca Gemzický pokutový kop. Loptu si na biely bod postavila Alexandra Štrúbelová. Jej prvý pokus síce Cigánková vystihla, ale proti dorážke už bola bezmocná - 1:0. V 80. min. bola blízko ku gólu Duklistka Čierniková, jej strelu zvnútra pokutového územia kryla inak skvelá gólmanka hostí. V 85. min. využili Petržalčanky zaváhanie domácej obrany. Po úniku hrajúcej trénerky Balážikovej na ľavom krídle a presnej prihrávke do šestnástky sa pohotovou strelou presadila Kujovičová - 1:1. V závere mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu oba tímy. Najprv po akcii Achor a aktívnej Balážikovej strieľala nepresne Badžgoňová a na bystrickej strane sa po rohovom kope dostala k zakončeniu striedajúca Šimová, no mierila ponad bránku.

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka 1:1 (0:0)

Góly: 75. Štrúbelová – 84. Kujovičová. Rozhodoval: Gemzický. ŽK: Kujovičová (Petržalka).

Štatistiky: rohy 1:5, ofsajdy 1:2, fauly 12:12, strely celkovo 15:9, strely na bránku 10:5.

Zostava + striedania MFK Dukla: D. Kopernická - K. Tesáková, T. Miháliková, B. Mileiová, M. Cabadajová - N. Veselová, M. Veselková - A. Štrúbelová, A. Herbríková, L. Čierniková (87. J. Šimová) - D. Strečková (70. S. Matušková)

Róbert Pavúk, jeden z dvojice hlavných trénerov MFK Dukla Banská Bystrica: „Pred zápasom sme absolvovali dôkladnú prípravu a dievčatá až na pár detailov a okamihov splnili predzápasové ciele. Teší ma skutočnosť, že odovzdali maximum a čo sa týka postoja a nasadenia, zaslúžia si obdiv. Bojovali jedna za druhú, či už hráčky na ihrisku alebo v pozícii náhradníčok. Aj oni boli dnes dôležitou súčasťou vydareného herného predstavenia. Klobúk dole pred brankárkou Kopernickou, ktorá napriek predzápasovým zdravotným problémom podržala kolektív. Mňa osobne hreje pri srdci, že sme azda našli našu hernú tvár a prezentovali sa viacerými peknými akciami. Na druhú stranu musím povedať, že Petržalka má svoju silu a nie je jednoduché proti nim hrať. Podľa môjho názoru sme videli kvalitný ženský prvoligový futbal a chýbala mu len početnejšia divácka kulisa. Snáď bude získaný bod po dobrom výkone vzpruhou pre hráčky do ďalšej práce.“

Natália Veselová, skúsená stredopoliarka a kapitánka Dukly: „Po nie veľmi uspokojivých výsledkoch z posledných kôl a dvoch voľných víkendoch bolo pre nás obzvlášť dôležité odohrať dobrý zápas a zabodovať so súperom z Petržalky. Zápasu predchádzala poctivá taktická príprava, čo bolo vidieť od prvých minút zápasu, keď sme sa snažili dodržiavať pokyny trénerov a plniť si svoje úlohy v hernom systéme. Za tím môžem povedať, že každá jedna hráčka sa snažila odviesť na ihrisku maximum, čo bolo vidieť najmä v početných a tvrdých súbojoch s protihráčkami. Dnes sme určite mali na to, aby sme bodovali naplno, o to viac nás mrzí vyrovnávajúci gól súpera a nepremenené šance z prvého polčasu, ale vzhľadom na nervózny priebeh posledných minút, keď zápas mohol skončiť ako našou výhrou tak aj prehrou je určite dôležité, že sme bodovali. Do konca jesennej časti nám ostávajú už len dva zápasy do ktorých pôjdeme určite naplno.“