• Aktuality
  • Jakub Uhrinčať pred Zlatými Moravcami: Aj doma sa chceme odvďačiť fanúšikom za atmosféru v Žiline
A tím / MFK Dukla | BBonline.sk / 22.09.2023

Jakub Uhrinčať pred Zlatými Moravcami: Aj doma sa chceme odvďačiť fanúšikom za atmosféru v Žiline

zdroj foto: BBonline.sk (I. Golembiovský)

zdroj foto: BBonline.sk (I. Golembiovský)

Zverenci trénera Michala Ščasného aktuálne ťahajú v Niké lige 6-zápasovú sériu bez prehry. Tú budú chcieť natiahnuť už túto sobotu 23. septembra, keď o 18:00 privítajú na Štiavničkách FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble.

Dukla sa vracia na domáci trávnik po víťazstve 1:4 na pôde dovtedajšieho lídra tabuľky MŠK Žilina. Išlo o tretiu výhru v rade na ihriskách súperov. Čo bolo základom úspechu? „Tímová súdržnosť a trpezlivosť. Vedeli sme, že nás čaká náročný súper, ktorý má mladé, behavé mužstvo. Chcú hrať rýchly, agresívny futbal a zvlášť kombinačne, hlavne na ich umelej tráve. Na to sme sa cez týždeň pripravovali a pokyny, ktoré sme dostali, sme plnili do bodky. Čakali sme na svoje príležitosti, a tie aj premenili. Padla nám vhod aj repre pauza, kedy sme doliečili malé zranenia, popracovali na kondícii a nedostatkoch. Svoju časť úspechu pridali aj fanúšikovia, ktorí nás hnali už pred zápasom,“ odpovedal Jakub Uhrinčať.


Úspešné výsledky vyniesli našu Duklu na 3. miesto tabuľky Niké ligy. Darí sa však aj ostatným konkurentom v boji o prvú šestku. Náš odchovanec a jeden zo stabilných členov obrannej formácie sa však na priebežné poradie nepozerá: „Veľa tímov malo úspešný štart do sezóny a posunulo sa oproti minulému roku. Rozhodovať budú detaily. Tabuľku teraz ale nesledujem, lebo je len siedme kolo a vieme, kde sme boli v minulej sezóne po siedmom kole. Jediné, čo vieme ovplyvniť, je najbližšia sobota. Najhoršie by bolo riešiť tabuľkové postavenie, lebo to môže byť na škodu, zbytočne by sme vytvárali tlak na seba.“

Ďalším súperom budú Zlaté Moravce, ktoré s jedným bodom okupujú predposlednú priečku tabuľky. Spolu s poslednými Michalovcami majú najhoršiu ofenzívu, keď v doterajšom priebehu sezóny skórovali 4-krát. Jakub Uhrinčať si však uvedomuje, že Duklu v sobotu nečaká nič ľahké: „Zlaté Moravce taktiež prešli obmenou v kádri, aj na trénerskom poste, čiže nie sú to tie Moravce z minulej sezóny. Príde sem náročný súper, aj keď ak sa niekto pozerá na tabuľku, tak pre nich nie je priaznivá. Čo som ale pozeral aj ich minulé zápasy, tak vo viacerých neboli horším mužstvom, len im to nevyšlo výsledkovo. Budú sa chcieť na nás vytiahnuť, ale ak pristúpime k zápasu zodpovedne a budeme plniť pokyny trénerov, tak našou hernou kvalitou môžeme ten zápas zvládnuť.“


Mužstvo Dukly zatiaľ pozbieralo viac bodov vonku ako doma. V troch doterajších vystúpeniach na Štiavničkách videli fanúšikovia prehru s Podbrezovou 1:4, výhru nad Skalicou 2:1 a remízu s Ružomberkom 1:1. „Je pravda, že možno sa od nás viac očakáva doma. Práve tie zápasy bývajú najťažšie. Preto potom niekedy vyzeráme, že sme v kŕči. Musíme to zlomiť. Veríme, že už v najbližšom zápase. Takisto veríme, že nám pomôžu fanúšikovia, ktorí boli aj v minulej sezóne doma skvelí. V kritických momentoch nás vedeli strhnúť a boli dvanástym hráčom. Aj výjazd fanúšikov v Žiline nám pomohol, sme za to veľmi vďační. Chceli by sme sa im odvďačiť práve v sobotu doma,“ reagoval 22-ročný stopér Dukly.

Stretnutie 8. kola Niké ligy medzi MFK Dukla Banská Bystrica a FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble má naplánovaný úvodný výkop na sobotu 23. septembra o 18.00 h na Národnom atletickom štadióne na Štiavničkách. Vstupenky si môžete zakúpiť online na tomto linku.

Rozhovor s Jakubom Uhrinčaťom vznikol v spolupráci s naším mediálnym partnerom BB FM rádiom. Rozšírený rozhovor, aj o mimofutbalových témach, si môžete vypočuť v zázname na tomto linku.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

V generálke na ligu sme doma hladko zdolali Námestovo

Čítať viac
A tím

Navždy opustila naše futbalové rady vzácna futbalová a pedagogická osobnosť!

Čítať viac
A tím

Arevalo: Som šťastný, že som pomohol tímu a videla to moja rodina

Čítať viac
A tím

Tesná prehra v Podbrezovej ukončila našu pohárovú púť, sústredíme sa iba na ligu

Čítať viac
A tím

Z Bratislavy vezieme bod po remíze s béčkom Slovana

Čítať viac
A tím

Neprehrali sme ani v druhom jarnom vystúpení

Čítať viac