• Duklistky v boji o záchranu jasne zdolali Nitru
Ženy / MFK Dukla (PR) / 29.03.2022

Duklistky v boji o záchranu jasne zdolali Nitru

z duelu s Nitrou (foto: Milo Hlaváček)

Futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica v prvom kole v skupine o záchranu v našej najvyššej súťaži suverénne zdolali doma Nitru 5:2. Pripísali si tak do tabuľky cenné tri body. Súper zavítal pod Urpín v oklieštenom kádri, čo naše ženy dokonale využili a dobre sa naladili na ďalšie dôležité stretnutia.

Na mimoriadne dôležitý zápas 1. kola nadstavby v skupine o záchranu pricestoval súper z Nitry len s desiatimi hráčkami. Duklistky nastúpili s veľkým odhodlaním konečne získať tri body. Od úvodu sa hral na umelej tráve na Štiavničkách zaujímavý ofenzívny futbal. Prvá nebezpečná situácia sa zrodila v 3. min., keď po ľavom krídle prenikla Čičáková, ale zakončeniu chýbala razancia. Potom sa k slovu dostala útočníčka Briššová, keď v rozpätí troch minút trikrát vyskúšala pozornosť Svobodovej, ale stav sa nemenil. V 27. min. hlavičkovala Briššová po centri Čiernikovej do náručia brankárky Nitry. Hostky úvodný nápor nášho družstva ustáli a po polhodine sa k slovu dostala bývalá hráčka Dukly, ktorá už zarezáva pod Zoborom, Mazuchová. Jej strelu vytlačila Kopernická na rohový kop. Potom chýbali na druhej strane hlavičke Mihálikovej len centimetre a po zaváhaní našej obrany musela predviesť Kopernická pohotový zákrok proti strele Mazuchovej. V 41. min. sa Dukla konečne dočkala. Veselová vysunula na ľavom krídle Briššovú, tá prenikla až do pokutového územia, naservírovala loptu Strečkovej, ktorá pohotovo ľavačkou otvorila skóre - 1:0. O ďalšie dve minúty to bolo ešte veselšie. Mihálikovej dlhú loptu za obranu prebrala Briššová a prelobovala Svobodovú - 2:0. V samom závere 1. polčasu ešte Strečkovej center sprava minula len tesne hlavou Briššová.

Druhé dejstvo začali lepšie hosťujúce hráčky. V 54. min. dostala pred pokutovým územím len minimálny priestor Mazuchová a exportne ľavačkou vymietla šibenicu - 2:1. Odpoveď Dukly prišla už o tri minúty. Center Briššovej z pravej strany našiel striedajúcu Matuškovú, ktorá strelou halfvolejom prudko pod brvno zvýšila na 3:1. V 66. min. sa po prihrávke Veselovej pretlačila k zakončeniu z vnútra pokutového územia Briššová a upravila na 4:1. O dve minúty neplatil gól Strečkovej pre tesný ofsajd. V 74. min. sa po sérii zblokovaných striel presadila bombou pod brvno kapitánka Veselová - 5:1. Už o minútu uzavrela najatraktívnejšiu pasáž zápasu najlepšia hráčka Nitry Mazuchová, keď využila zaváhanie v strede obrany Dukly a blafákom stanovila konečné skóre na 5:2. Blízko hetriku bola ešte naša Briššová, radosť jej však pokazila brankárka Nitry. Ženy Dukly odštartovali boj o záchranu dôležitou výhrou a Nitru zdolali po sérii piatich zápasov bez výhry proti tomuto súperovi.

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 5:2 (2:0)

Góly: 41´ Dominika Strečková, 43´ a 66´ Adriana Briššová, 57´ Sára Matušková, 74´ Natália Veselová - 54´ a 75´ Lenka Mazuchová. Rozhodoval: Ondriska. ŽK: bez kariet.

Zostavy + striedania:

MFK Dukla: Kopernická - Šimová, Miháliková, Veselková (57´ Boháčiková), Tesáková (80´ Mileiová) - Veselová ©, Herbríková, Strečková (74´ Morovjanová) - Čierniková, Briššová, Čičáková (50´Matušková, 80´Skučková)

FC Nitra: Svobodová - Molnárová, Bednárová ©, Zelinková, Brndiarová, Tanciková, Gyoyorová, Mazuchová, Novotná, Jablonická

Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Róbert Pavúk: „Príprava na tento zápas bola mimoriadne dôkladná. Základná zostava sa tvorila tri dni. Som rád, že dievčatá, ktoré dostali dôveru, nesklamali a v pre nás náročnej situácii odovzdali na ihrisku maximum. Dnes sme videli v podaní Dukly na ihrisku tím a toto zistenie ma hreje pri srdci najviac. Aj keď súper pricestoval na zápas oslabený, neustále hrýzol a veľké problémy nám robila Lenka Mazuchová. Je to jedna kvalitná a komplexná hráčka, ktorá má pred sebou veľkú budúcnosť. Hra Nitry stojí a padá na nej. Konečne sa nám strelecky chytila Aďa Briššová a futbal jej mimoriadne chutil. Bola v tomto zápase skutočnou oporou. Ale bez pomoci ďalších spoluhráčok by to nešlo. Dnes veľa dievčat z nášho tímu výkonnostne podrástlo. Teší ma, že sme zvládli kritický moment zápasu. Po góle na 2:1 bola reakcia dievčat fantastická. Pokračovali v ofenzívnom futbale a boli odmenené ďalšími gólmi. Mimoriadne dôležitú úlohu v tomto zápase zohrali aj dievčatá na lavičke. Niektoré sa na ihrisko nedostali, ale majú veľkú zásluhu na tomto úspechu. Sú plnohodnotnou súčasťou tohto tímu. Výhra nad Nitrou je však len prvým malým krôčikom k splneniu cieľa. Od pondelka sa už pripravujeme na ďalší veľmi ťažký zápas v Trnave.“

Juliana Šimová, krajná obrankyňa Dukly: „Na zápas proti Nitre sme nastupovali s jasným cieľom poraziť súpera. Nerozhodila nás ani neprítomnosť rozhodcu z úvodu zápasu. Po neustálom tlaku a mnohých strelách sme sa v 40. minúte dočkali prvého gólu po nádhernej prihrávke od útočníčky Adi Briššovej a zakončení Dominiky Strečkovej. A dostali sme sa do vedenia. Do polčasu sme skórovali ešte raz a to už po dvoch minútach. Druhá polovica priniesla góly aj na súperovej strane. Hrali sme ofenzívnejšie a dlhé lopty prechádzali cez našu obranu, čím sa dostávali do príležitosti. Zápas sme si užili a z ihriska sme odchádzali s dobrým pocitom. Mrzí nás, že súper nemal kompletnú jedenástku a bol oslabený o jedného hráča.“

Ostatný výsledok 1. kola nadstavby o záchranu:

Petržalka – Trenčín 5:2

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica v Jaslovských Bohuniciach, kde si v nedeľu 3. apríla o 11. 00 hodine zmerajú sily so Spartakom Trnava.

Poradie v skupine o záchranu:

1. Petržalka 19b, 2. Trnava 16b*, 3. B. BYSTRICA 14b, 4. Nitra 14b, 5. Trenčín 8b.

* - družstvo má jeden neodohraný zápas k dobru

Klikni tu: FOTO Miloslav Hlaváček

Preview: S Humenným hráme doma o istotu baráže o účasť vo Fortuna lige

Navštívte vianočný stánok MFK Dukla v Europa Shopping Centre

Devätnástka na Slovane bez bodu, sedemnástka lídrovi podľahla iba o gól

Na posledný zápas s MŠK Žilina s voľným vstupom a vianočným darčekom od predstavenstva klubu

Sumár mládeže: Sezónu zakončila víťazne dvanástka

Sumár mládeže: Dorastenci bodovali s Košicami, sedemnástka vyhrala