Banner MFK Dukla
  • Zo Žiliny bez bodu, líder tabuľky využil početnú prevahu
A tím / MFK Dukla / 20.10.2024

Zo Žiliny bez bodu, líder tabuľky využil početnú prevahu

V nedeľňajšom stretnutí jedenásteho kola Niké ligy pod Dubňom sa prekvapenie nezrodilo. Šošoni v stredoslovenskom súboji po zmene strán zužitkovali početnú prevahu po vylúčení Borisa Godála v závere prvého polčasu.

Prvé strelecké pokusy si vypracovalo naše mužstvo. Už v prvej minúte trafil brániaceho hráča spoza šestnástky Marek Hlinka a vzápätí pálil mimo brány sprava Dominik Veselovský. Nepresná bola aj koncovka Adama Hanesa po štandardke v podaní Martina Rymarenka.

Gólom však zaváňala viac šanca domácich v tretej minúte po výbornej prihrávke Kristiána Bariho na hrot útoku, ale Dávida Ďuriša vychytal Michal Trnovský. Jeho náprotivok Ľubomír Belko musel vytiahnuť skvelý zákrok v 17. minúte po peknej strele Rymarenka spoza pokutového územia, ktorá smerovala pod brvno. Šošoni si vypracovali svoju druhú tutovku v 25. minúte, keď Peter Pekarík z pravej strany pokutového územia našiel prízemnou prihrávkou voľného Mária Sauera, ktorý z ôsmich metrov netrafil bránu.

V prvom polčase sa lopta nachádzala väčšinou v okolí šestnástky nášho tímu, ale ďalšie šance si už zverenci trénera Michala Ščasného nevypracovali. Hráči Dukly mali k dispozícii zopár štandardných situácií, no bez nebezpečnej koncovky.

Kľúčový moment stretnutia videli diváci pod Dubňom v 36. minúte. Boris Godál po nedorozumení s Ľubomírom Willwéberom zatiahol ručnú brzdu, keďže EricBile mal nabehnuté do samostatného úniku. Hlavný arbiter Michal Smolák si pozrel situáciu na videu a Godálovi ukázal červenú kartu.

Po zmene strán tak dominoval náš súper. V 56. minúte našiel Ján Minárik pred bránou Patrika Iľka, tomu ale znemožnili lepšie hlavičkové zakončenie naši obrancovia. V 62. minúte sa už ale skóre menilo. Iľko sa presadil na ľavej strane pokutového územia a prihral pred bránu, kde na Hlinkov obranný zákrok dobre číhal Bile, ktorý pohotovo rozvlnil sieť – 1:0.

V 69. minúte pohrozilo aj naše mužstvo a Rymarenko opäť zakončoval spoza šestnástky, ale Belko jeho strelu poľahky zneškodnil. Domáci poistili svoje vedenie v 69. minúte. Strelu Ďuriša z hranice šestnástky ešte naša defenzíva zblokovala, ale k odrazenej lopte sa dostal presne zakončujúci Bari – 2:0. Hráči Žiliny po tomto góle kontrolovali svoj náskok a naďalej držali loptu.

Vo zvyšných minútach už diváci vyložené šance nevideli, akurát v 82. minúte to ešte spoza veľkého vápna skúšal Ďuriš, no Trnovský bez problémov zasiahol. Mužstvo Žiliny si tak pripísalo siedmu ligovú výhru v rade a vrátilo sa na čelo tabuľky. Našu Duklu čaká ďalší ligový duel v sobotu 26. októbra o 15.30 h. Na Štiavničkách privítame MFK Ružomberok.

Povedali po zápase

Marek Bažík, tréner MFK Dukla: „Žilina vyhrala zaslúžene, nie je o čom. Na druhej strane, my sa nemáme za čo hanbiť. Hrať o jedného menej viac ako polčas proti prvému mužstvu tabuľky je dosť ťažké. Mňa mrzia dve veci. Prvá vec je, že my sme uverili, že v Žiline môžeme vyhrať až po červenej karte. Pre mňa nepochopiteľná vec, lebo v prvom polčase sme boli trošku viac zakríknutí, mali sme mať viac odvahy, aj keď nejaké veci dopredu boli nebezpečné. Druhá vec, ktorá ma mrzí je, že v druhom polčase sme to mali pod kontrolou, ale dostali sme góly z poodrážaných lôpt. Gratulujem súperovi a ďakujem našim chlapcom, pretože dali do toho kus energie.“

Martin Rymarenko, útočník MFK Dukla: „Myslím si, že to tej červenej karty to bol vyrovnaný zápas, ale samozrejme, potom nám už ten jeden hráč na ihrisku chýbal. Žilina je veľmi kvalitný tím na lopte, vedia si nájsť tie priestory a dnes zaslúžene vyhrali. Proti Žiline je to ťažké, zvlášť o jedného menej. Majú výborne vyskladané mužstvo, výborný systém. Ale bojovali sme a ideme sa pripravovať na ďalší zápas.“

Michal Ščasný, tréner MŠK Žilina: „Vedeli sme, že dnes budeme dobýjať súpera, no museli sme si dávať pozor na protiútoky. Pomalšie sme sa rozbiehali, nebolo to zlé, ale chýbal nejaký moment prekvapenia či závar. V šestnástke sme boli málo agresívni, málo nábehov a neriešili sme dobre prihrávky do boxu. Na videu v polčase sme si ukázali, ako to zlepšiť a nájsť cesty aj cez stred. Po zmene strán sme boli najmä viac hladní po góle v pokutovom území, to rozhodlo zápas. Sme radi, že Eric nahradil Kapa (Adriána Kaprálika) gólom a vybojoval aj červenú kartu. Víťazstvo je ale zásluhou všetkých. Tí, čo prídu z lavičky, musia ukázať kvalitu, aby boli platní pre tím. V obrane sme to zvládli celkom bez problémov až na úvod a niektoré zbytočné štandardky. Teší nás prvá nula doma. Vnímame tabuľku, vieme, že sme prví. Zameriavame sa ale na primárne na to, že sme odskočení od ostatných klubov okrem Slovana, a tým pádom máme viac pokoja na prácu v tréningu.'

Niké liga - 11. kolo - nedeľa 20.10.2024, 15.30 h - Žilina

MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0)

Góly: 62. Bile, 69. Bari. ŽK: 77. Kopásek - 35. Willwéber. ČK: 39. Godál. Rozhodovali:Smolák - Ferenc, Roszbeck. Diváci: 2330.

MŠK Žilina: Belko - Minárik, Hubočan, Ndjeungoue – Pekarík (79. Pališčák), Káčer (C) (70. Gidi), Sauer, Bari (70. Kopásek) – Bile (70. Alijagić), Iľko (85. Kóša), D. Ďuriš.
Tréner: Michal Ščasný.

MFK Dukla:Mich. Trnovský - Mensah, Godál, Willwéber (C) - Šikula, Ľupták (68. Pišoja), Hlinka (88. Brenkus), Záhumenský - Veselovský (68. Slebodník), Hanes (41. Migaľa), Rymarenko.
Tréner: Marek Bažík.