• Futbalistky Dukly zdolali Žilinu na nulu
Ženy / MFK Dukla (PR) / 31.10.2022

Futbalistky Dukly zdolali Žilinu na nulu

zo zápasu žien so Žilinou (Ladislav Görcs)

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v 11. kole najvyššej súťaže na Slovensku nemali problém v domácom stretnutí so Žilinou. Predposledný celok tabuľky zdolali jasne 4:0.

Duklistky sa stretli v Kremničke so súperom, ktorému v auguste nasádzali až tucet gólov. V zápase sa museli zaobísť bez zranenej kanonierky Briššovej, ale naopak sa do zostavy vrátila uzdravená Dunajská.  Naše futbalistky zahájili zápas dlhým nákopom do súperovej 16-ky, ktorý síce neprekvapil brankárku Vančovú, ale hneď po jej rozohrávke sa podarilo na viackrát vybojovať loptu Bystričankám a nakoniec ju po Šimovej prihrávke potiahla po pravej strane Mazuchová. Tá našla vo veľkom vápne Darynu Lukach, ktorá nedala gólmanke Žiliny najmenšiu šancu – 1:0. V nasledujúcich minútach sa hra odohrávala najmä na polovici Dukly, keď Žilinčanky svojou aktívnou hrou, dôrazom v osobných súbojoch nedávali priestor domácim hráčkam a tie len s ťažkosťami sa dokázali prebiť cez súperom zhustený stred poľa a zakladať útoky smerom dopredu.

Ďalší gól sme teda videli až v druhom polčase. V 57. minúte Mazuchová z pravej strany kopala rohový kop, nakrátko si vymenila loptu s Veselovou, následne si ju potiahla do streleckej pozície, kde už jej strele nestihla zabrániť ani atakujúca Žilinčanka a lopta teda putovala pod brvno Vančovej – 2:0. Ani po inkasovanom góle hostky neubrali zo svojho nasadenia a Duklistky naďalej museli so súperkami zvádzať veľké množstvo ťažkých súbojov. V 84. minúte Mazuchová kopala rohový kop z ľavej strany, jej center si dobre vyhliadla najvyššia hráčka nášho družstva Strečková, ktorá hlavičkou razantne nasmerovala do zeme a odtiaľ sa odrazila lopta až pod brvn bránky súpera – 3:0. V 87. minúte kopala rohový kop opäť Mazuchová z ľavej strany, do jej centru vletela Mileiová, ktorej pokus najprv vyrazila pred seba Vančová, ale vzápätí táto naša bystrická futbalistka hneď pohotovo dorážala nohou na konečných 4:0.

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 4:0 (1:0)

Góly: ´1 Lukach, ´57 Mazuchová, ´84 Strečková, ´87 Mileiová. Rozhodoval: Ratkovský. ŽK: ´75 Ďurišová (Žilina). Diváci: 45.

Zostavy + striedania MFK Dukla: Kopernická – Mileiová, Herbríková, Jančíková (´63 Jančíková) , Šimová – Veselová, Morovjanová (´88 Boháčiková) – Tesáková (´88 Brandysová), Dunajská, Šimová – Lukach (´60 Strečková)

Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Jaroslav Borovjak: „V zápase bolo vidno, že súper od nášho posledného vzájomného zápasu urobil veľký pokrok. Do vedenia sme sa síce dostali hneď v úvode, ale v nasledovných minútach museli dievčatá ustáť aj tlak súpera. Žilinčanky nenechali našim dievčatám ani centimeter priestoru, do súbojov išli s obrovským nasadením a zápas sa odohrával predovšetkým medzi dvomi šestnástkami. Ďalšie tri góly sa nám podarilo pridať z rohových kopov, ktorých nácviku sme v predvečer zápasu na tréningu venovali dosť času, takže som rád, že nám to vyšlo. Dievčatá si víťazstvo museli tvrdo vybojovať a tešiť nás môže aj to, že sme prvýkrát v tejto sezóne neinkasovali.“

Brankárka Dukly Dominika Kopernická: „Do zápasu proti Žiline sme nastupovali s jasným cieľom bodovať naplno. Čomu nasvedčoval aj piatkový predzápasovy takticky tréning, ktorý sme zužitkovali aj v zápase, keď sa presadila Lenka Mazuchová po nacvičenom rohovom kope. Prvý krát v sezóne sa nám podarilo udržať čisté konto. Dúfam, že sme sa naladili znova na víťaznú vlnu, z ktorej sme skĺzli po dvoch nie moc vydarených dvoch dueloch. Úlohu sa nám podarilo splniť, tri body zostali doma, ale už sa musíme naplno sústrediť na ďalší dôležitý zápas, ktorý nás čaká v Nových Zámkoch. Tam sa posnažíme znova naplno bodovať.“

Strelkyňa štvrtého gólu Dukly Barbara Mileiová: „Duel proti Žiline bol pre nás veľmi dôležitý. Po dvoch náročných zápasoch proti lídrom tabuľky sme sa potrebovali opäť dostať na víťaznú vlnu, čo sa nám aj podarilo. Hrali sme proti súperovi, ktorý sa od nášho posledného spoločného merania síl veľmi zlepšil, čo ukázal aj priebeh, a preto to bol dosť náročný súboj. Síce sme vsietili prvý gól hneď v prvej minúte, ktorý nás nabudil, no zápas bol dosť vyrovnaný. Možno sme nehrali tak, ako sme si predstavovali, no tri dôležité body ostali doma a ja som rada, že som k tomu pomohla svojim prvým gólom v tejto sezóne.“

Ostatné výsledky 11. kola:

Myjava – Slovan 5:0, Petržalka – Ružomberok 0:0, Topoľčany – Trnava 0:0, Trenčín – Trnava 3:0.

V 12. kole sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica na ihrisku súpera, konkrétne v sobotu 5. novembra o 11.00 hodineNových Zámkoch

1. Myjava 30b, 2. Slovan 28b, 3. Ružomberok 22b, 4. Trnava 22b, 5. B. BYSTRICA 18b, 6. Trenčín 13b*, 7. Topoľčany 10b, 8. Petržalka 8b, 9. Žilina 4b, 10. N. Zámky 1b.