Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Jakub Uhrinčať sa stal kmeňovým hráčom Sparty Praha
A tím / MFK Dukla / 21.06.2024

Jakub Uhrinčať sa stal kmeňovým hráčom Sparty Praha

Zdroj: Sparta Praha / Jakub sa stal kmeňovým hráčom pražskej Sparty.

Zdroj: Sparta Praha / Jakub sa stal kmeňovým hráčom pražskej Sparty.

Odchovanec MFK Dukla Jakub Uhrinčať sa stal definitívne hráčom Sparty Praha. Pražský klub dnes ráno oficiálne potvrdil, že uplatnil opciu na slovenského obrancu.

23 ročný rodák spod Urpína zamieril do Sparty už v januári na hosťovanie. Počas jari stabilne nastupoval za B-tím Sparty v druhej najvyššej súťaži, kde predvádzal spoľahlivé výkony. S jeho prístupom a výkonom boli v Sparte veľmi spokojní, čo viedlo športového riaditeľa Tomáša Rosického k rozhodnutiu uplatniť na Uhrinčaťa opciu a zaistiť si jeho služby natrvalo. Jakub sa aktuálne  zapojil do letnej prípravy Á-mužstva. 

Predseda predstavenstva MFK Dukla, Peter Krnáč, situáciu komentoval nasledovne: „Jakub je talentovaný a pracovitý futbalista, ktorý si tento prestup plne zaslúžil. Pre náš klub ide nielen o finančne zaujímavý transfer, je to aj prestížna záležitosť, keďže prestup hráča zo slovenského klubu priamo do Sparty Praha je výnimočnou udalosťou.“ 

Prestup Jakuba Uhrinčata je veľkým úspechom nielen pre neho samotného, ale aj pre MFK Dukla. Potvrdzuje to vysokú kvalitu našej mládežníckej akadémie a schopnosť vychovávať hráčov, ktorí sa dokážu presadiť aj v popredných európskych kluboch. Jakubovi želáme veľa futbalových úspechov v pražskom drese a  veríme, že bude aj naďalej robiť dobré meno nielen sebe, ale aj nášmu klubu.