• Sumár mládeže: Dorasty bodovali s Dunajskou Stredou, starší žiaci vyhrali v Podbrezovej
Dorast / MFK Dukla / 16.05.2023

Devätnástka v dramatickom zápase ukázala mentalitu bojovať do poslednej minúty.

Devätnástka v závere vybojovala bod

Naši starší dorastenci bodovali v druhom zápase po sebe. Po remíze so Slovanom uhrali bod aj na Žitnom ostrove, no táto deľba bodov mala príchuť víťazstva. Už v 4. minúte poslal našu Duklu do vedenia Matej Števonka, ale domáci následne otočili do uplynutia hodiny hry na 3:1. Naša devätnástka sa však nevzdala a v samom závere gólmi Gabriela Demiana a Samuela Sojku vyrovnala na 3:3. Naša U19 stráca v tabuľke na predposledné Pohronie 10 bodov. Najbližšie bude hrať v sobotu 20. mája od 11.00 h v Kremničke proti Košiciam.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „Výborne sme vstúpili do zápasu a po peknom góle sme mali ešte dve situácie, po ktorých sme mohli ísť aj do vedenia o dva góly. Od polovice druhého polčasu sa zlepšil aj súper a strelil nám dva góly. V závere zápasu sme ukázali charakter a nakoniec zaslúžene bodovali.“

I. LSD U19 – 24. kolo – sobota 13.05.2023, 11.00 h – Dunajská Streda

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Dukla Banská Bystrica 3:3 (2:1)

Góly: 22. Demjanovič, 40. Žiga, 57. Málek (vla.) – 4. Števonka, 88. Demian, 90. Sojka. ŽK: 39. Bilonozhko, 54. Tarcsi, 90. Angyal – 76. Rusko. ČK: 76. Bilonozhko (po druhej ŽK).

Zostava MFK Dukla U19: Maruniak – Málek (78.Garaj), Sojka, Jaroš (C), Longauer (57.Wallner) – Bálint (69.Ševčík), Demian, Bača, Murín, Števonka – Rusko.

---

Sedemnástka s Dunajskou Stredou bez gólov

Naši mladší dorastenci U17 si v Badíne rozdelili body s Dunajskou Stredou po bezgólovej remíze. Mrzieť nás môže nepremenená penalta zo 68. minúty. Naša sedemnástka sa tak v tabuľke nachádza na 8. priečke so zhodným počtom bodov so siedmou Dunajskou Stredou a šiestou Trnavou. Nasledujúci duel odohrá v sobotu 20. mája na ihrisku Košíc.

Vratislav Greško, tréner MFK Dukla U17: „Pravdepodobne najlepší zápas pričinením obidvoch mužstiev. S bodom môžeme žiť, mali sme ďaleko viac čistých šancí, nakoniec sme však paradoxne mohli pykať. Otázka stojí úplne jasne, či sme schopní takto hrať aj v ďalšom zápase, bez ohľadu na to, čo sa bude diať.“

I. LMD U17 – 24. kolo – sobota 13.05.2023, 11.00 h - Badín

MFK Dukla Banská Bystrica – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:0 (0:0)

ŽK: 41. Dagnoli – 64. Sula, 73. Hogenbuch.

Zostava MFK Dukla U17: Slovák – Brunner, Murčo, Baláž, Kačur – Zachar (C), Dagnoli – Pinďura, S. Greško – Kuruc, Gonda.

---

Šestnástka s DAC taktiež remizovala

S Dunajskou Stredou remizovala aj mladšia kategória nášho mladšieho dorastu. Podobne ako devätnástka, aj šestnástka zachraňovala bod v závere. Zverenci trénera Mariána Strelca prehrávali už od 3. minúty, ale vyrovnania sa napokon dočkali v 76. minúte, keď sa presadil Matej Mandzák. Naša U16 tak ukončila sériu prehier, v tabuľke jej patrí 8. priečka so 4-bodovou stratou na Petržalku a najbližšie bude hrať v sobotu 20. mája na pôde Košíc.

I. LMD U16 – 24. kolo – sobota 13.05.2023, 13.15 h - Badín

MFK Dukla Banská Bystrica – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:1)

Góly: 76. Mandzák – 3. Monaghan.

Zostava MFK Dukla U16: Macko – Stupavský (70. Komora), Abrahám, Nemec (C), Mandzák – Sivíček, Chromek (70. Stacho) – Bartoš, Korčok (57. Zbyňovský), Nevedel (65. Králik) – Kráľ (70. Rubint).

Csaba Csányi, asistent trénera MFK Dukla U16: „Nemali sme ideálny vstup do zápasu, keď súper v už úvode skóroval. Inkasovaný gól nás tak trošku utlmil a súperovi ešte zdvihol sebavedomie. Súper dobre kombinoval, my sme mali problém s organizáciou a s preberaním hráčov v priestore. Herné situácie sme neriešili ideálne a kolmé lopty za obranu hostí boli nepresné. Do druhého polčasu sme nastúpili s odhodlaním otočiť výsledok. V prechodovej fáze sme hrali jednoduchšie, presnejšie a lepšie sme dostupovali súpera. Zlepšila sa organizácia a vyhrávali sme osobné súboje, tým pádom sme boli nebezpečnejší na súperovu

bránu, čo vyvrcholilo vo vyrovnávajúci gól štyri minúty pred koncom zápasu. Po góle sme mali ešte jednu gólovú príležitosť, no trafili sme brankára hostí. Súper hrozil protiútokmi, ktoré boli nebezpečné, ale defenzíva na čele s brankárom tieto situácie vyriešila. Bol to dobrý ligový dorastenecký zápas, ktorý skončil zaslúženou remízou so silným súperom.“

---

Pätnástka naďalej kraľuje nadstavbovej skupine

Naši starší žiaci U15 vyhrali aj desiaty zápas v nadstavbovej skupine Stred o umiestnenie. V Brezne pokorili domácu Podbrezovú po zásahoch Tadeáša Ferenca a Tomáša Mališa z druhého dejstva. Naša pätnástka tak okupuje prvú priečku nadstavbovej skupiny so 6-bodovým náskokom na druhé Pohronie. Najbližší duel odohrá v sobotu 20. mája od 10.00 h v Priechode proti Námestovu.

Ľubomír Faktor, tréner MFK Dukla U15: „Do zápasu sme vstúpili veľmi aktívne. Súpera sme zatlačili pred vlastnú bránu a vytvorili sme si množstvo šancí, ktoré sme bohužiaľ trestuhodne zahadzovali, do 15. minúty mohlo byť po zápase. Súper postupne hru vyrovnal, ale naša obrana hrala spoľahlivo a domácich nepustila do žiadnej gólovej šance. Do druhého polčasu sme nastúpili aktívne a už v jeho prvej minúte sme sa zaslúžene ujali vedenia. Do konca zápasu sme hru mali pod kontrolou a súpera sme prakticky nepustili do ničoho.“

I. LSŽ U15 – sk. Stred – NČ o umiestnenie – 10. kolo – sobota 13.05.2023, 10.00 h – Brezno

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:0)

Góly: 41. Ferenc, 65. Mališ.

Zostava MFK Dukla U15: Pálka - Palenkáš (56. Čupka), Gömori, Bednarčík, Hajdúch (41. Kíni) – Debnár (C), Chromek (65. Hollý) - Maslák, Mališ, Vidhold - Ferenc (71. P. Illés).

---

Štrnástka uspela v Brezne po prestrelke

Naši starší žiaci U14 zviedli v Brezne s Podbrezovou 10-gólový súboj, po ktorom sa radovali z víťazstva. O polovicu zásahov našej štrnástka sa postaral hetrikový Marco Penksa. Po tretej výhre v rade ja naša U14 na 2. mieste nadstavbovej skupiny, pričom na prvý Martin stráca 5 bodov. Najbližšie bude hrať v sobotu 20. mája od 12.00 v Priechode proti Námestovu.

Peter Rebek, tréner MFK Dukla U14: „V prvom polčase sme podali solídny výkon, kedy sme mali hru pod kontrolou, darilo sa nám konštruktívne zakladať útoky a prechádzať na súperovu polovicu. Akurát nám chýbala väčšia aktivita a dôraz v útočnej zóne, kde sme si cez brániaceho súpera nevedeli vypracovať šance. Nakoniec sme ale dve premenili a zaslúžene polčas vyhrali. Druhý polčas si musíme vyhodnotiť, prečo sme súperovi dovolili dostať sa do zápasu doslova darovanými gólmi, prameniacimi zo slabšej koncentrácie a podceňovania situácii. Našťastie sme aj my pridali ďalšie góly, a tak zápas vyhrali.“

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 4:6 (0:2)

Góly: 37. Bubelíny, 45. Vilček, 46. a 55. Pôbiš – 33. Gabriš, 35. Čatloš, 44., 54. a 60. Penksa, 50. Patráš.

Zostava MFK Dukla U14: Sokol – Gondáš (60. Baláž), Kme, Genči (45. Krajčovič), Krnáč (36. Jančiar) - Kolárik (60. Debnár), Gábriš, Penksa – Pecník (45. Barina), Patráš, Čatloš (36. Pizzolato).

---

Trinástka podľahla Martinu

Naši mladší žiaci U13 síce v druhom dejstve zmazali dvojgólové manko z prvého polčasu, ale hostia z Martina zápas zlomili vo svoj prospech v záverečných minútach. Našej trinástke patrí v tabuľke 8. miesto so 6-bodovou stratou na siedmy Zvolen. Naša trinástka bude hrať najbližšie v sobotu 20. mája v Rimavskej Sobote.

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 21. kolo – sobota 13.05.2023, 10.00 h – Selce

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Fomat Martin 3:5 (0:2)

Góly: 42. Pecník, 51. Horváth, 57. Šimko – 11. a 13. Fučela, 46. Veterník, 66. Krcho, 68. Hanko (pen.).

Zostava MFK Dukla U13: Mojžiš, Žambor, S. Bevíz, Šimo, Holík, Lepieš, Lauko, Šimko, Horváth, Macho, Pecník, Holubčík, Záhorec, Kaštiel, A. Poljovka, Brozman, L. Bevíz. Tréner: M. Dvoran.

---

Dvanástka Martin tesne zdolala

Naša U12 odohrala výborný, kvalitný zápas s Martinom, v ktorom bola napokon v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách o gólik lepšia. Naša dvanástka sa tak naďalej drží na čele tabuľky so zhodným počtom bodov s RSC Hamsik Academy. Nasledujúci zápas odohrá v sobotu 20. mája v Rimavskej Sobote.