• Aktuality
  • Jesennú časť zakončíme v Šamoríne
A tím / MFK Dukla, M.Čief, I.Šimko / 09.11.2019

Jesennú časť zakončíme v Šamoríne

Jesennú časť zakončíme v Šamoríne
V 17. kole druholigovej súťaže zavítame na trávnik Šamorína. Ako vedúci celok súťaže. V zápase v nedeľu 10. 11. 2019 s výkopom o 10:30 sa preto budeme snažiť v poslednom jesennom vystúpení uspieť a napísať tak krásnu bodku za nielen peknou a úspešnou prvou časťou sezóny, ale za celým futbalovým rokom, ktorý bol pre Duklu fantastický.

Napriek východiskovej pozícii pred nadchádzajúcim duelom musíme ostať pokorní. A koncentrovaní. Stali sme sa jesennými šampiónmi, ale stále máme pred sebou nedokončené dielo. Veľmi pekné, cenné a veľmi neradi by sme v Šamoríne na neho dorobili malú machuľu výkonom, výsledkom. Ale obavy nie sú namieste. Rešpekt pred súperom však už áno.

ŠTK 1914 sme v prvom vzájomnom meraní síl na Štiavničkách zdolali jasne 5:0. Po predchádzajúcej domácej prehre so Žilinou B 3:4 sme sa v prvom polčase trápili v zakončení. A trápili sa celkovo. Odkliatie prišlo v druhom polčase, 5 - gólovým uragánom s hetrikom Róberta Polievku sme súpera výsledkovo zomleli na prach. Berúc v úvahy tento výsledok, v nedeľu by sme nemali mať problémy. My ich však môžeme mať. Bude to však o nás. Dôležité bude nastúpiť s čistými hlavami a položiť na trávnik kvalitu bez akéhokoľvek podcenenia súpera.

Šamorín prednedávnom uskutočnil zmenu na trénerskej lavičke – Branislava Sokoliho nahradil Ján Blaháč a mužstvo ním vedené v posledných dvoch zápasoch vyhralo. V minulom kole si na domácom trávniku poradilo s KFC Komárno 3:1. Góly padali nasledovne – 5. P. Nagy, 42. Rymarenko, 44. Čunta – 30. L. Kneževič. Zostava ŠTK 1914: Száraz – Čunta, Pončák, Malý, Šimčák – Aldo Baéz (74. T. Németh) – P. Nagy, Veselovský (89.Fuják), Mezovský – Zuberu (55. Leginus), Rymarenko. Šamorín je v tabuľke aktuálne na 14. mieste s bilanciou 4 víťazstvá, 3 remízy a 9 prehier, skóre 19:30 a 15 bodmi.

V zostave súpera sa objavili viacerí zaujímaví hráči. Známy je fakt, že Šamorín pred sezónou prerušil väzby na brazílske Fluminense a stal sa farmou fortunaligového FC DAC 1904 Dunajská Streda. Proti Komárnu hrali z DAC-u brankár Benjamín Száraz, mládežnícky reprezentant Slovenska, ľavý obranca Milan Šimčák, ktorý si výborné meno urobil v Michalovciach a mladý 17- ročný tvorca hry Dominik Veselovský, v ktorom Peter Hyballa vidí potenciál. Šamorín má však viacero zaujímavých hráčov – Jakub Čunta okúsil Fortuna ligu i Poľsko, Aldo Omar Baéz, naposledy pôsobiaci v Seredi, je dozaista známy z ligových trávnikov. Veľmi nebezpečný je na hrote útoku náš bývalý mládežník Martin Rymarenko. Má neortodoxné ofenzívne ťahy, je rýchly a solídne technicky vybavený. Šamorín je na menšej víťaznej vlne, hrá doma a jeseň chce zakončiť víťazstvom. Naše mužstvo je v zásade proti.

Stretnutie povedie ako hlavný rozhodca Marián Ruc z Bratislavy, na čiarách mu budú asistovať skúsený Michal Sluk z Dubnice nad Váhom a mladý účastník projektu 'šanca' s perspektívou postupu do republikových súťaží Dávid Bláha z Bratislavy. Náhradným rozhodcom je v tomto stretnutí Ľuboš Kačenga zo Spišskej Novej Vsi, ktorý bol v minulom kole hlavným arbitrom v Žiline  v našom stretnutí proti rezerve Šošonov. Pozorovateľom rozhodcov je vedúci oddelenia riadenia súťaží SFZ Miroslav Richtárik z Bratislavy a ned celým stretnutím bude mať dohľad Marcel Budáč z Lučenca.

Veríme, že skvelý futbalový rok 2019 zakončíme tak, ako sa na momentálneho lídra druholigovej tabuľky patrí. Mužstvo trénera Stanislava Vargu má našu plnú podporu a sme presvedčení, že nás v zápase so Šamorínom poteší priaznivým výsledkom. Dukla do toho!


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Na posledný zápas s MŠK Žilina s voľným vstupom a vianočným darčekom od predstavenstva klubu

Čítať viac
A tím

Ideme sa pobiť o siedme miesto, hovorí pred duelom v Skalici Dávid Richtárech

Čítať viac
A tím

Dukla oznámila očakávanú správu aj novinku v realizačnom tíme pred jarnou časťou sezóny 2023/24

Čítať viac
A tím

Povedali po stretnutí MFK Dukla - Slavoj Trebišov 6:1 (2:1) dňa 15.8.2020

Čítať viac
Dorast

Juniori tesne podľahli v Radvani Spartaku Trnava

Čítať viac
A tím

Začali sme letnú prípravu na novú sezónu

Čítať viac