• MFK Dukla B.Bystrica - FC Petržalka 4:1 /3:1/
A tím / MFK Dukla / 20.07.2023

MFK Dukla B.Bystrica - FC Petržalka 4:1 /3:1/

V generálke na otvárací súboj Niké ligy dominancia domáceho tímu.

Od úvodu bolo vidieť chuť hráčov Banskej Bystrice pevne držať zápas vo svojej réžii. V 10 min. Migaľa našiel presným centrom Arevala, ten ju presne sklepol na Polievku, no jeho strela išla nad. O minútu sa v dobrej šanci ocitol petržalský Privrel, no aj on prestrelil bránu. V 17-tej minúte otvoril skóre hráč so 17-kou na drese, po prihrávke Rymarenka Polievka prekonal strelou po zemi brankára Halonsku. O minútu si títo dvaja hráči úlohy vymenili a Rymarenko zvýšil podobnou strelou na 2:0. Hostia znížili v 31. min, pekná obaľovačka Baboviča skončila od žrde v sieti domáceho gólmana Hrušku. Tesne pred koncom polčasu diváci zatlieskali rýchlej sérii narážačiek medzi Arevalom a Rymarenkom, po ktorých skončila strela Záhumenského vedľa brány hostí. V poslednej minúte I.polčasu si svoj druhý gól v stretnutí pripísal Polievka, keď premenil suveréjne pokutový kop.

V druhom polčase dominovali naďalej domáci, ale do 70 minúty si nevypracovali čistú šancu. Až po prestriedaní štyroch hráčov v 70 minúte prišli aj gólovky. Skóre zápasu uzavrel po prečíslení a dobrej orientácii v 16-ke Adam Hanes. Dukla sa tak dobre naladila na piatkový otvárací súboj Niké ligy proti FK Železiarne Podbrezová.

Góly: 17. Polievka, 18. Rymarenko, 45. Polievka z p.k, 73. Hanes 31. Babovič

Michal Ščasný, tréner MFK Dukla B.Bystrica: Dnes sme nastúpili tak asi na 90 percent v zložení, v akom by sme mohli nastúpiť na ligu. Dôležité je že sa nik nezranil. Máme týždeň na to, aby sme sa vyladili na ligu. Boli tam dnes aj výborné momenty, ale aj také na ktorých musíme ešte zapracovať, aby sme boli proti Podbrezovej pripravený.

Lukáš Migaľa: Dôležité je, že sme vyhrali, je to dobré na psychiku pred prvým súťažným zápasom sezóny. Dali sme pekné góly a už sa všetci tešíme na ostrý štart sezóny.

Zostava MFK Dukla BB: Hruška Uhrinčať, Hlinka, Willwéber Ľupták /46. Mičuda/, Slebodník /70. Demian/, Migaľa /46. Richtárech/, Arevalo /70. Guimaraes/, Záhumenský /46.Maya/ Polievka /70. Depetris/, Rymarenko /70. Hanes/