• MFK Dukla opäť jasne dominoval v Poprade
A tím / Jožo Ivan a Jaro Šiška, Športová agentúra DUKLA / 13.09.2020

MFK Dukla opäť jasne dominoval v Poprade

V 68. minúte sa Polievka v šestnástke pekne uvoľnil medzi 2 brániacimi hráčmi Popradu ale jeho strelecký pokus domáci brankár chytil. O minútu neskoršie zaujala nie prvá pekná kombinácia na jeden dotyk Snitka – Laksík - Polievka. Polievka obišiel doprava i brankára ale netrafil, v ešte čistejšej šanci ako v 25. minúte, opustenú domácu bránu a opäť ju prestrelil, čo sa zdalo až neuveriteľné a ponechal tak ešte šance domácim. Foto: Samo Telúch, Športová agentúra DUKLA

V 7. kole II. futbalovej ligy nastúpili futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v Národnom tréningovom centre v Poprade proti mladým domácim “orlom“. Tým patril i úvod stretnutia. Už v 3. minúte strelou spoza šestnástky nastrelili pravú žrď banskobystrickej brány. Ale nepatril im záver stretnutia, keďže Dukla bola proti.

Spočiatku boli šance na strane domácich ale počas zápasu to bola celkom jasná jazda pre Duklu.

V 12. minúte sa lopta po hlavičke Vujoševića dostala za chrbát domáceho brankára Vavrúša, rozhodca Ježík však gól pre postavenie mimo hry neuznal.

O minútu neskôr sa ale po prvýkrát menilo skóre. Po chybe hosťujúcej obrany sa na pravej strane uvoľnil domáci Kathon St. Hillaire, posila z Trinidadu a Tobaga, pôsobiaca predtým v Seredi a Znojme, a popri vybiehajúcom brankárovi Nôtovi poslal loptu spoza pravej strany šestnástky diagonálne k pravej žrdi do opustenej banskobystrickej brány, kde lopta ledva došla, ale došla - 1:0.

V 15. minúte to bol opäť rýchlonohý St. Hillaire, ktorý využil pošmyknutie Prikryla a išiel sám na brankára Nôtu. Prikryl svoje pošmyknutie vzápätí napravil a úprkom sa vracajúci, svoju chybu napravil, a loptu mu vypichol. V 16. minúte strelecký pokus domáceho Galloviča išiel nad bránu Dukly. Z protiútoku Starší nahrával do šestnástky na nabiehajúceho Vujoševića ale obranca Nagy, v spolupráci s brankárom Vavrúšom, situáciu vyriešili.

V 20. minúte zahrával MFK Dukla 1. rohový kop. Polievkova lopta z rohového kopu našla v šestnástke dobre naskakujúceho Noska, ktorý hlavou z 12 m usmernil loptu v čase 19:32 za chrbát bezmocného Vavrúša nechytateľne k ľavej žrdi a vyrovnal - 1:1. Obrana aj brankár sa stihli len prizerať. Štandardky Dukly boli potom počas celého zápasu vôbec veľmi ťažkými riešiteľnými situáciami pre domáci tím.

V 25. minúte sa zrodila najväčšia šanca 1. polčasu. Po prihrávke Vujoševića sa dostal k lopte na ľavej strane Polievka ale osamotený pred brankárom z 10 metrov trestuhodne prestrelil domácu bránu. V 28. minúte vybojoval Frimmel 3. rohový kop, ktorý zahrával Polievka z ľavej strany. Jeho center predĺžil hlavou Starší na Prikryla k dlhšej žrdi, kde sa zvyčajne pri štandardkách pohybuje, avšak to nedopadlo ako býva u neho zvykom. Miesto napnutia siete prázdnej brány, jeho hlavičku zo 4 metrov, pozdĺž bránkovej čiary asi 1 m od nej, smerujúcu k pravej strane domácej brány, dostal priamo do rúk domáci brankár Vavrúš.

V čase 32:45 využil zaváhanie domácej obrany a brankára Polievka, ktorý strelou z 22 metrov zaznamenal vedúci gól Dukly. Brankár totiž zle vybehol, v súboji s Uhrinčaťom na hranici šestnástky síce poslal Uhrinčaťa k zemi ale odrazená lopta sa dostala k Polievkovi, ktorý ju rutinérsky bezchybným lobom z 22 m poslal ponad všetkých hráčov v ceste k pravej žrdi Vavrúša – 1:2.

V 38. minúte bol na hranici šestnástky faulovaný Vujošević, a z trestného kopu, ktorý zahrával sám faulovaný hráč, išla lopta nad pravý vinkeľ domácej brány. V závere 1. polčasu zaujal ešte strelecký pokus Polievku na ľavej strane, ktorý po teči jedného z obrancov domáci brankár chytil.

V úvode 2. polčasu domáci Castellano s Gallovičom urobili hrubú chybu, keď jeden nechtiac nastrelil druhého, po ktorej išiel Richtárech sám do šestnástky domácich. Pošmykol sa však a lopta ostala za nim. O 3 minúty neskoršie unikol po ľavej strane Polievka. Na jeho centrovanú loptu domáci brankár nedočiahol a Vujoševićova hlavička z 2 metrov išla veľmi tesne mimo ľavej žrde domácej brány. To už Dukla pomaly koncertovala a pokračovala v zahadzovaní tutoviek, ktrorých spálila ešte do konca zápasu minimálne 5.

V 65. minúte bol v päťke faulovaný obrancom Kucom unikajúci hosťujúci Polievka od hranice šestnástky, keď perfektne v a do behu prebral špičkou podrážky dlhý center zo stredu ihriska. Nariadený pokutový kop v 66. minúte rutinérsky premenil Vujošević, nie bežne v našich ligách, keď vyhral boj nervov s brankárom Vavrúšom, pomýlil ho, Vavrúš sa nestihol ani pohnúť a už mal loptu blízko po svoje pravej nohe v sieti, takmer v strede brány - 1:3 a zdalo sa, že je pravdepodobne rozhodnuté.

V 73. minúte Vujoševićova prihrávka, výborná ako celý jeho výkon, najlepší v drese Dukly doteraz, našla na pravej strane dobre postaveného Staršieho, ktorý zvýšil vedenie MFK Dukla - 1:4. Vujošević mohol sám strieľať na bránu po uvoľnení sa na čiare šestnástky ale miesto sólo akcie perfektne vyhodnotil situáciu, posunul loptu doprava popred brankára po zemi úplne voľnému Staršiemu a ten už nemal problém tvrdo podstreliť brankára Vavrúša krížom k pravej žrdi.

O minútu neskôr bol v pokutom území domácich faulovaný Starší. Rozhodcovská píšťalka však ostala nemá. V 80. minúte Snitkova strela spoza šestnástky sa odrazila od jedného z brániacich domácich hráčov k Tockovi, ktorý ostal po odrazenej lopte na ľavej polovici šestnástky 13 m od brány úplne sám s 2 spoluhráčmi, všetci pekne voľní vedľa seba, avšak jeho zbrklú, či rýchlu strelu z 18 metrov, smerujúcu do stredu brány domáci brankár chytil.

V závere zápasu zahrávali domáci trestný kop z ľavej strany. Prudkú strelu Galloviča z 22 metrov pod pravý vinkeľ brankár Nôta vyrazil na rohový kop. Na stave sa už nič nezmenilo a Dukla si po zásluhe odniesla z Popradu po víťazstve 1:4 hodnotné 3 body.

Dukla pozahadzovala opäť veľa šancí, takmer mohla zopakovať výsledok 0:7, avšak ak by Poprad na začiatku využil svoje 2-3 dobré šance, všetko mohlo byť inak, ak nie minimálne oveľa ťažšie.

Zápasové štatistiky:
FK Poprad – MFK Dukla Banská Bystrica 1:4 (1:2)

Góly: 13. St. Hillaire – 20. Nosko, 33. Polievka, 66. Vujošević (11-m), 73. Starší
Rozhodovali: Martin Ježík – Juraj Halíček, Patrik Kmec – Jaroslav Sučka
ŽK: 65. Kuc – 44. Uhrinčať, 63. Laksík
Rohové kopy: 3:7
Divákov: 404

Zostavy:
MFK Dukla (4-2-3-1): Nôta ml. – Migaľa, Nosko, Prikryl (K2), Frimmel – Uhrinčať (57. Laksík), Snitka (K1) (87. Tóth) – Starší (78. Tocka), Richtárech, Polievka (K) (78. Dolný) – Vujošević

FK Poprad (4-4-1-1): Vavrúš – Sebastián Jurčišin, Kuc, Nagy, Kočik – Castellano (82. Richard Šesták), Gallovič, Luterán (K), Sven Jurčišin (82. Dominik Maliňák) - Hurný (67. Budinský) – St. Hillaire (76. Straka)

Najbližší zápas odohrá MFK Dukla už v sviatočný utorok 15. septembra 2020 vonku o 16.00 s novým súperom v histórii – FK Slovenské Ďarmoty, obci na slovensko-maďarskom pomedzí pod Veľkým Krtíšom, v 3. kole Slovenského pohára.
V tom istom čase sa odohrá zápas TJ ŠK Sokol Jakub – FC Vion Zlaté Moravce-Vráble a s víťazom tohto zápasu sa v 4. kole Slovenského pohára stretne naša MFK Dukla.
FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble vyradili 2. septembra 2020 domáce Podkonice po výsledku 1:4, ktoré však doma v IV. lige tento víkend porazili zase Slovenské Ďarmoty 3:1.
Je to celkom pekne zamotané v okolí Banskej Bystrice pre ViOn Zlaté Moravce-Vráble.

Následne nastúpime v sobotu 19. septembra 2020 doma na trávniku vo Zvolene o 15.30 v ďalšom dôležitom zápase proti Liptovskému Mikulášu, ktorý sa už doťahuje na čelo tabuľky a v prípade víťazstva u nás by sa na nás aj bodovo dotiahol, čo by sme iste nemali pripustiť.

Copyright © 2020 Športová agentúra Dukla. Všetky práva vyhradené. Na obsah článkov a fotografií sa vzťahuje autorský zákon.