• Aktuality
  • Michal Ščasný: "Vidíme, aká tenká je hranica medzi úspechom a neúspechom"
A tím / MFK Dukla / 12.12.2022

Michal Ščasný: "Vidíme, aká tenká je hranica medzi úspechom a neúspechom"

Michal Ščasný: "Vidíme, aká tenká je hranica medzi úspechom a neúspechom"
Tréner Dukly B.Bystrica hodnotí jesennú časť Fortuna ligy, v ktorej sa naša Dukla ukázala vo veľmi dobrom svetle, bola prínosom pre ligu a na jar bude bojovať o prvú šestku.

B. Bystricu ste prevzali pár dní pred začiatkom ligy, s odstupom času sa nevnímate ako kaskadér, ktorý ide nakrúcať scénu a vie, že to nemusí dopadnúť len dobre? Nie, určite nie, vedel som do čoho idem, vedel som , že s tým kádrom čo tu je budeme napredovať a to sa aj potvrdilo. Veril som kvalite kádra, trénerskému tímu s presvedčením, že sa to odzrkadlí v priebehu súťaže.

Z prvých šiestich kôl, čo bola tretina jesennej časti ste získali len tri body, vtedy sa vám muselo asi zle spávať, lebo z nováčikov ste mali najhorší bodový vstup do súťaže, aj keď herne to vôbec nebolo zlé. To je to čo som hovoril, každá naša chyba od súpera bola potrestaná, ale naše výkony mali stúpajúcu tendenciu, tak bola len otázka času kedy sa to aj bodovo prejaví. To bol základ toho, že raz sa to zmení. Stále sme videli, že tam je spôsob hry, ktorým sa dajú zbierať body. Narastanie bodového konta nebolo to dielom náhody, ale hry, ktorá sa postupne zlepšovala.

Potom prišiel zlom a po víťazstve nad Z. Moravcami ste začali stúpať na vrchol jesennej sínusoidy. Čím to bolo? Našiel sa spôsob hry, našla sa jedenástka, ktorá si sadla, nebola tam panika, a my sme vedeli že sme na dobrej ceste čo prináša aj odmenu v podobe bodov. Prvý predpoklad bol to, ako chalani vnímajú veci, ako trénujú a to bola predzvesť toho stúpania aj tabuľke.

Druhá tretina súťaže bola bodovo najsilnejšia, upokojili sa mužstvo a aj vy, keď ste začali v tabuľke stúpať hore? Nie že sme sa upokojili, ale čakali sme na ten zlomový moment. Ten prišiel v spomínanom zápase a potom sme odohrali herne a aj bodovo najlepšiu časť jesene.

Záverečné dve kolá vás asi budú mátať najviac, domáci duel s Podbrezovou vám nevyšiel, keď ste hrali takmer polčas s výhodou jedného hráča a thriller v Z. Moravciach azda ani netreba pripomínať. S piatimi bodmi naviac by sa vám asi zimovalo lepšie, však? Určite, súhlasím, keby sme mali o 5 bodov viac, dýchalo by sa nám lepšie. Mrzí ma hlavne ten posledný zápas, ale sú veci ktoré neviem ovplyvniť.

Verejnosť vnímala vaše výsledky pozitívne, myslíte si že ste vyžmýkali z tohto tímu maximum? Určite nie, ale som spokojný s tým aká bola výkonostná krivka mužstva. Urobíme v príprave všetko preto, aby sme boli lepší. Každý hráč má ešte svoj priestor na zlepšenie, a ked ich posunieme ako jednotlivcov, tak posunieme aj celý tím. Sme radi ze to verejnosť vníma pozitívne, je to zásluha tímu a prejavilo sa to aj domácej návštevnosti.

S ofenzívnou časťou ste zrejme po jeseni spokojný, ale tých 34 inkasovaných gólov asi hovorí o tom , kde vás tlačí topánka. Áno, pre mňa osobne je to strašné číslo, a určite je to jedna z vecí, na ktorých budeme makať celú prípravu.

Zostane tím pohromade aj na jar, predsa len máme v tíme hráčov ako Polievka či Faško, o ktorých je prirodzený záujem aj iných klubov. O nich je záujem, je to absolútne normálne, ale beriem to tak, že či tu zostanú, alebo nie, my musíme byť pripravený na to, že obe situácie môžu na jar nastať. Ja som rád, že tá ponuka na hráčov je, lebo aj to svedčí o tom, ako tí hráči, ale aj tím pracujú.

Čo vás najviac potešilo, resp. mrzí z vecí, ktoré ste pri návrate medzi slovenskú elitu zažili? Potešilo ma celé mužstvo, za celý “realizák“ poviem že sme sa tešili na každý tréning s nimi a videli sme ich napredovanie. Mrzí ma , že niektoré body sme stratili tým, že sme neboli na ihrisku len slabší ako súper... A veľmi ma mrzí, že sa do širšieho výberu reprezentácie Slovenska ani raz nedostali hráči ako Polievka či Faško, pričom vieme že tam boli hráči, ktorí pravidelne ligu ani nehrávajú.

Kde vidíte mužstvo po sezóne? Najradšej by som bol v prvej šestke, ale vidíme aká tenká je hranica medzi úspechom a neúspechom. Potešilo by ma, keby ľudia zapĺňali Štiavničky, lebo futbal sa hrá pre ľudi, a s plným hľadiskom to ide vždy ľahšie.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Poradili sme si s Komárnom, opäť výhra na nulu

Čítať viac
A tím

Z Liptova sme priviezli bod za remízu 2:2

Čítať viac
A tím

Michalovce nás na úvod sezóny zlomili dvoma penaltami

Čítať viac
A tím

Z Trebišova si vezieme bod po remíze 1:1

Čítať viac
A tím

Preview: V sobotu s odhodlaním podať lepší výkon ako v Michalovciach

Čítať viac
Žiaci

Starší žiaci v boji o titul tesne prehrali v Prešove

Čítať viac