• Aktuality
  • Diváci v zápase so Žilinou vytvorili najlepšiu atmosféru v jesennej časti
A tím / MFK Dukla (PR) / 17.10.2022

Diváci v zápase so Žilinou vytvorili najlepšiu atmosféru v jesennej časti

študenti na zápase proti Žiline (foto: A. Almáši)

študenti na zápase proti Žiline (foto: A. Almáši)

Naši futbalisti banskobystrickej Dukly sa mohli pri sobotňajšom víťazstve nad Žilinou 2:1 v 14. kole Fortuna ligy oprieť aj o skvelú divácku kulisu na štadióne SNP Štiavničky. Prišlo takmer tri a pol tisíc divákov a nemalú zásluhu majú na tom aj vstupenky zdarma pre stredné a základné školy.

Atmosféra na banskobystrických Štiavničkách bola najlepšia v jesennej časti. Pochvaľovali si ju po zápase so Žilinou samotní hráči i diváci, ktorí pravidelne chodia na všetky domáce duely našej Dukly. Povzbudzovanie fan klubu naštartovalo ďalších priaznivcov na štadióne. Emócia tak bola nielen v hľadisku, ale aj na ihrisku.

„My sme dnes zápas vyhrali aj emočne. Diváci boli skvelí, tak som si to predstavoval už v druhej lige, že kvôli takejto atmosfére a kvalitným zápasom chceme do prvej ligy postúpiť. Pre ľudí to hráme, pre všetkých vás a som hrdý na to, že môžem byť v takomto skvelom tíme,“

- pochválil sobotňajšiu atmosféru na štadióne kapitán Dukly a strelec nášho víťazného gólu Róbert Polievka, ku ktorému sa pridal aj autor vyrovnávajúceho gólu, banskobystrický stredopoliar Michal Faško:

„Chcel by som ešte pochváliť divácku kulisu, bolo to perfektné. O to viac nám toto víťazstvo chutí. Divákov sme strhli aj našim výkonom, bolo to super.“

Atmosféra na Štiavničkách v dueli proti Žiline bola neopísateľná. Prišli aj noví fanúšikovia, i vďaka nim sa vytvorila atmosféra, ktorá hnala náš tím za víťazstvom. Naša vďaka z klubu však patrí všetkým fanúšikom, ktorí prišli na stretnutie, dlhoročným priaznivcom, ale aj študentom základných a stredných škôl. Všetci ste boli súčasťou príbehu s víťazným koncom a boli ste perfektní. Tešíme sa na Vás aj budúcu nedeľu 30. októbra, kedy o 18.00 hodine privítame na Štiavničkách DAC Dunajská Streda. Na tento duel pripravujeme špeciálnu akciu. Sledujte všetky naše informačné kanály.

FOTO: Alexander Almáši:


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Ženy

Duklistky remizovali s Petržalkou, nešťastne inkasovali v závere

Čítať viac
A tím

Polievka pred Podbrezovou: Máme za sebou hektický týždeň, ale máme kvalitu na bodový zisk

Čítať viac
A tím

Ohlasy po zápase MFK Dukla-FK Železiarne Podbrezová

Čítať viac
A tím

Posilou Dukly Kristián Lukáčik

Čítať viac
A tím

Cestujeme do Trebišova s cieľom vyhrať a eliminovať ofenzívnu silu súpera

Čítať viac
A tím

Rozhovor s Róbertom Polievkom

Čítať viac