Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Mládežníci našich troch tímov si zastrieľali, iba sedemnástka zaváhala
Dorast / MFK Dukla (PR) / 18.07.2021

Mládežníci našich troch tímov si zastrieľali, iba sedemnástka zaváhala

Mládežníci našich troch tímov si zastrieľali, iba sedemnástka zaváhala
Cez víkend boli v zápasovej akcii štyri naše mládežnícke tímy MFK Dukla Banská Bystrica. Naši starší žiaci si zmerali sily so Spišskou Novou Vsou a potvrdili jasnú dominanciu. Štrnásťroční zdolali svojich rovesníkov 11:2 a pätnásťroční taktiež jednoznačne 9:0. Dorast hral v Prievidzi, mladšia U 16-ka vyhrala nad o rok starším zverencami súpera 5:0, naša sedemnástka nestačila devätnástke Baníku, keď tesne prehrala 0:1.

U 14 – OBA TÍMY:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Noves Spišská Nová Ves: 11:2 (4:2)

Góly za náš tím: Čupka 3, Ferenc 3, Šinský 3, Debnár, Vidhold.

Zostava MFK Dukla U14: Puzio - Kostúr, Debnár, Valach, Hajdúch - Vidhold, Chromek, Ferenc, Fuchs- Čupka, Šinský. Striedali: Noga, Lichý, Pálenkaš, Krajčovič, Page, Illéš.   

Tréner našej U 14-ky Ľubomír Faktor hodnotil víťazstvo nad súperom najvyššej súťaže skupiny východ nasledovne:

„Na záver päťdňového sústredenia sme odohrali prípravný zápas, v ktorom si chlapci schuti zastrieľali, ale najmä preniesli do zápasu veci, ktoré sme celý týždeň nacvičovali. Hlavne ma potešil prístup k zápasu všetkých hráčov.“

U 15 – OBA TÍMY:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Noves Spišská Nová Ves 9:0 (2:0)

Góly za náš tím: Pažout 3, Chromek, Vaňovec, Stupavský, Zbyňovský, Korčok, Kobzoš.

Zostava MFK Dukla U15: Slovák, Králik, Kolenička, Chromek, Stupavský, Rubint, Korčok, Stacho, Kobzoš, Vaňovec, Jedlička. Striedali: Černák, Dobrota, Rusňák, Valent, Môťovský, Zbyňovský, Pažout. 

Tréner našej U 15-ky Peter Rebek hodnotil víťazstvo taktiež nad súperom najvyššej súťaže skupiny východ nasledovne:

„Tento prípravný duel sme odohrali na záver sústredenia v Bobrovci. Počas celého zápasu sme boli dominantní, vyhrávali sme osobne súboje a hernú prevahu sme premenili vo vysoké víťazstvo. Niektoré akcie a góly spĺňali predstavy nás trénerov, ale boli vidieť aj nedostatky, ktoré by nám v zápasoch s tými najlepšími tímami, ktorým sa chceme rovnať, narobili problémy. Premieňanie šancí a výsledok potešili, no ešte sme len na začiatku prípravy.“

U 16 – NÁŠ TÍM:

FC Baník Prievidza U17 – MFK Dukla Banská Bystrica 0:5 (0:2)

Góly: Dagnoli 3, Pinďura, Murčo

Naša šestnástka odohrala tento duel na skvele pripravenom hlavnom ihrisku v Prievidzi, takže až na teplo boli podmienky ideálne. Vypadlo však zo zostavy veľa hráčov (Zachar, Kormaňák, Lipták, Lakomčík, Greško, Blihár, Gonda... ), takže príležitosť dostali ďalší.

Tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško po výhre uviedol:

„Do zápasu sme išli s nejakým herno - taktickým zámerom s vysokým presingom na súperovej polovici. Darilo sa nám získavať loptu a súper útočil len sporadicky. Zámer bol loptu po zisku podržať a pripraviť si útok tak, aby sme si dokázali na lopte oddýchnuť, to sa nám celkom darilo. Horšie to už bolo s predfinálnou fázou, kde bolo znovu až príliš veľa nepresností, vo finálnej fáze nám chýbal pokoj, alebo skôr by som povedal kvalita. Napriek tomu sme sa dostávali do prečíslení aj šancí, kde sa nám aspoň niektoré podarilo premeniť. Potrebujeme naďalej pracovať na tom, aby sme dokázali udržať ďaleko vyššie tempo zápasu, nakoľko akonáhle strelíme jeden – dva góly, tak sa uspokojíme a prispôsobíme sa súperovi. Touto cestou určite ísť nechceme. Bolo tam však aj veľa dobrých vecí, veľakrát sa naši hráči ocitli v tých priestoroch, o ktorých hovoríme, že sú pre nás dôležité. A podarilo sa nám z toho profitovať. Veríme, že sa nám niektorí hráči uzdravia a postupne sa od budúceho týždňa zapoja do tréningového procesu.“

U 17 – NÁŠ TÍM:

FC Baník Prievidza U19 – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Zostava: Balciar - Števonka, Longauer, Garaj, Sabo - Chovan, Černák - Barbeník, Ádam, Sýkora - Kaliský. Striedali: Magát, Bálint. 

Tréner MFK Dukla U 17 Marián Strelec nám po stretnutí prezradil:

„Hralo sa na výborne pripravenom teréne. V tomto zápase sme mali za cieľ odsledovať hráčov s menšou minutážou, hlavne ich individuálny herný prejav. Počas celého stretnutia sa chlapci nedokázali vysporiadať s mimoriadne horúcim počasím, ale ani s prístupom k svojim hráčskym povinnostiam. Silnejší fyzický prejav súpera bol tiež limitujúcim faktorom nášho výkonu. Samozrejme, že sa v zápase z našej strany objavili aj plusy, no v konečnom dôsledku to na súpera nestačilo. V ďalšom týždni sa zameriame na rozhovory s hráčmi a zdokonaľovanie herných situácií, ktoré chlapci nezvládali v zápase. Na záver chcem ale dodať, že z oboch strán to bol zápas na podpriemernej úrovni a v nasledujúcom období sa budeme snažiť urobiť všetko pre to, aby sa to neopakovalo.“