• Aktuality
  • Mladší žiaci zdolali v nedeľu Námestovo
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 09.05.2022

Mladší žiaci zdolali v nedeľu Námestovo

z tréningu U12

z tréningu U12

Cez víkend hrali z našich mládežníkov majstrovské zápasy v najvyššej súťaži vo svojich kategóriách iba mladší žiaci Dukly. Sily si merali s Námestovom. Trinástka zvíťazila 3:1 a dvanástka 12:10.

U13:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Námestovo 3:1 (2:0)

Góly: 10., 27. a 55. Yanovskyi – 57. Tarčák

Zostava + striedania MFK Dukla: Sokol – Bednarčík, Kmeť, Kočvara, Krnáč – Gábriš, Lepieš, Jančiar, Pecník, Kolárik – Yanovskyi ( Čatloš, Genči, J. Lomnický, S. Lomnický, Kubiš, Pizzolato)

Naši mladší žiaci z U13-ky odohrali dobrý zápas s Námestovom. V Kremničke na ihrisku od začiatku dominovali, dobre hrali kombinačne a hlavne mali v kádri Yanovskyiho, ktorý zaknihoval hetrik. V prvom polčase strelil tento už dlhšie u nás hrajúci ukrajinský útočník dva góly a presadil sa aj po zmene strán. Hostia iba korigovali na 3:1. Dukla mala oveľa viac šancí a mohla pridať aj viac gólov, ak by sa vo finálnej fáze presadili i ďalší spoluhráči okrem spomínaného strelca.

Výhru U 13-ky Dukly zhodnotil náš tréner Matúš Holécy:

„Do stretnutia sme vstúpili s cieľom víťazného zápasu a pokračovaním dobrých výkonov. Od začiatku sme sa snažili hrať kombinačne po zemi, čo sa nám darilo. Súpera sme herne prehrávali a dostávali sa do šancí. V útoku sa dobre ukázal Yanovskyi, ktorý strelil tri góly po pekne vypracovaných akciách. Viac nebezpečných akcií sme ešte nedotiahli do gólu, kde nám chýbalo lepšie zakončenie alebo lepšie riešenie. Ďakujeme chlapcom za dobrý zápas, rodičom za povzbudzovanie a tešíme sa na ďalší duel do Lučenca.“

Ostatné výsledky:

Zvolen – Martin 1:5, Žilina – Jupie 1:2, L. Mikuláš – Pohronie 4:1, R. Sobota – Lučenec 2:2.

PROGRAM:

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v osemnástom kole 1. ligy skupiny stred v nedeľu 15. mája10.00 hodine v Lučenci.

Poradie:

Naša trinástka je v tabuľke na šiestom mieste, má 23 bodov, Námestovo je za nami na ôsmej priečke s 18-timi, Lučenec je desiaty so 16 bodmi.

U 12:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Námestovo 12:10 (4:6)

Góly za Duklu: Záhorec, Šimko, Drozd, Perichta, Žambor, Búry, Kaštiel 6

Jednotlivé stretnutia - skupiny: 2:1, 2:5, 0:4, 8:0

Zostava a striedania MFK Dukla: Dohnálek, Kováč, L. Bevíz, Šimko, Holík, Žambor, Drozd, Bodzík, S. Bevíz, Horváth, Lačný, Kaštiel, Záhorec, Búry, Stupavský, Perichta, Švantner, Haverla 

Duel zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Zápas sme dokázali dotiahnuť do víťazného konca i napriek slabému prvému polčasu. V našej hre bolo veľmi veľa nepresností, ktoré boli do značnej miery zapríčinené aj terénom, na ktorý chlapci nie sú veľmi zvyknutí. Postupom času sme sa s tým ale dokázali vysporiadať. Rozhodol najmä druhý polčas, v ktorom sme jednoznačne dominovali a vyhrali ho v rámci jednej skupiny vysoko 8:0.“

Ostatné výsledky:

L. Mikuláš – Pohronie 25:5, Zvolen – Martin 1:32, Žilina – Jupie 11:10, R. Sobota – Lučenec 12:7

PROGRAM:

Mladší žiaci Dukly U12 sa predstavia v osemnástom kole 1. ligy skupiny stred v nedeľu 15. mája11.30 hodine v Lučenci.

Poradie:

Naša dvanástka sa v tabuľke dotiahla na Námestovo i Lučenec. Všetky tieto tri tímy majú zhodne 19 bodov a okupujú šiestu až ôsmu priečku. Prvá je Žilina so 48 bodmi.