• Aktuality
  • O výsledku zápasu v Petržalke rozhodli nepremenené šance Dukly
A tím / Jožo Ivan a Jaro Šiška, Športová agentúra DUKLA / 06.12.2020

O výsledku zápasu v Petržalke rozhodli nepremenené šance Dukly

Brankár Petržalky Vadym Ševčuk má veľký podiel na tom, že si Dukla neodniesla domov všetky 3 body. Foto: Samo Telúch, Športová agentúra DUKLA

Brankár Petržalky Vadym Ševčuk má veľký podiel na tom, že si Dukla neodniesla domov všetky 3 body. Foto: Samo Telúch, Športová agentúra DUKLA

K poslednému majstrovskému 2-ligovému zápasu jesennej časti 2020/2021 nastúpili futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v nedeľu 6. decembra 2020 na umelej tráve v Petržalke proti družstvu FC Petržalka.

Úvod stretnutia patril domácemu kolektívu. Už v 2. minúte stretnutia unikol po pravej strane domáci Turčák. Jeho centrovanú loptu odvrátila hosťujúca obrana do bezpečia. Domáci v 3. minúte zahrávali Gašparovičom 1. rohový kop z ľavej strany. I s touto štandardkou si hosťujúca obrana poradila.

V 5. minúte, po chybe domáceho obrancu Václava, unikol po pravej strane hosťujúci Hanes. Jeho centrovaná lopta však pred ukrajinským brankárom Ševčukom, bývalým mládežníckym reprezentantom, nenašla žiadneho z bystrických útočníkov. Z protiútoku sa o strelu na hosťujúcu bránu pokúšal domáci Jedinák. Jeho nepresná strela išla ďaleko od hosťujúcej brány.

Dukla oplácala rovnakým spôsobom. Strela Willwébera v 9. minúte z 20 metrov však išla tesne vedľa ľavej žrde domácej brány. V 10. minúte niekoľko metrov od stredovej čiary domáci Jedinák likvidačne zozadu fauloval Polievku a videl prvú žltú kartu a mohol, či mal vidieť aj inú farbu.

O minútu neskoršie zahrávala Dukla autové vhadzovanie z ľavej strany Migaľom, jeho dlhý aut našiel v pokutovom území na pravej hranici päťky dobre postaveného Kupčíka, ktorého výbornú, gólovú hlavičku domáci brankár reflexívne vyrazil na čiare pri pravej tyči.

V 18. minúte po faule na prenikajúceho Polievku, ktorého v domácom pokutovom území nedovolene fauloval Václav, nariadil rozhodca Papuča pokutový kop. Polievka dobre mierenou strelou, ešte v tej istej minúte, našiel ľavý dolný roh Petržalskej brány a napriek tomu, že brankár perfektne reagoval, tvrdá strela pretlačila jeho ľavú ruku a Dukla viedla – 0:1.

Dukla v týchto fázach zápasu držala pevne v rukách opraty zápasu, bola jasne lepšia, a mohla o jeho osude rozhodnúť už v jeho prvej tretine.

Strela Willwébera v 20. minúte zo 17 metrov smerovala nad bránu domácich. V 24. minúte strelecký pokus domáceho Dopatera z ľavej strany brankár Hruška chytil. O 3 minúty neskoršie hosťujúci Polievka zahrával rohový kop z ľavej strany. Jeho centrovaná lopta našla pri bližšej tyči Staršieho, ktorý ju predĺžil na 3 metre od domácej brány dobre postaveného Noska. Jeho hlavička, ktorá mala skončiť v odkrytej bráne, išla ale vysoko nad domácu bránu aj ochrannú bariéru.

Potom sa hra odvíjala najmä medzi šestnástkami. V 33. minúte strelecký pokus domáceho Horvátha spoza šestnástky išiel nad hosťujúcu bránu. V 35. minúte, po najkrajšej akcii zápasu na 1 dotyk medzi Richtárechom zo svojej polovice, kolmo Polievkom, zľava Frimmelom, jeho centrom na pred brankárom domácich dobiehajúceho, a v páde dočahujúceho loptu Staršieho, ktorého strela v páde z 5 metrov išla len niekoľko centimetrov krížom popred bránu, aj ľavú žrď domácej brány za bránkovú čiaru vedľa nej. A mohlo byť znovu vymaľované.

V 41. minúte, po chybe v hosťujúcej obrane, ušiel trochu z ľavej bočnej strany sám na brankára Hrušku domáci Dopater. Snažil sa asi z 30 m prehodiť brankára Hrušku, ktorý sa vracajúci bol ešte medzi šestnástkou a pred miestom pokutového kopu, ale vysoko lobom prekopol hosťujúcu bránu.

Do konca polčasu ešte v 43. minúte uvidel žltú kartu hosťujúci Frimmel za faul v strede ihriska.

O jasnej prevahe Dukly svedčil po 1. polčase aj pomer rohových kopov – 1:6.

Do druhého, oveľa nudnejšieho polčasu, poslal hosťujúci tréner Varga na ihrisko miesto Hanesa Laksíka. 

V 48. minúte ušiel domácej obrane po pravej strane Frimmel. Jeho centrovanú loptu dorážal Starší mimo pravej žrde domáce brány.

Domáci sa snažili dlhými nakopávanými loptami ohroziť hosťujúcu bránu. Lopty, ktoré neodvrátila domáca obrana, zlikvidoval jej brankár Hruška.

V 79. minúte zahrával domáci Vician trestný kop trochu zľava od osi ihriska z 28 metrov. Jeho tvrdú strelu brankár Dukly vyrazil pred seba a následne pri druhom pokuse loptu chytiť a keď ju už mal v rukách, padol na dobiehajúceho domáceho Kozlovského a nariadený pokutový kop, ktorý sa zdal byť kompenzáciou rozhodcu za jeho predchádzajúce rozhodnutia, domáci Gašparovič v 80. minúte premenil a vyrovnal – 1:1.

Posledných 10 minút sa útoky prelievali z jednej strany na druhú. Gól však už nepadol a mužstvá sa rozišli s remízou 1:1.

Hralo sa v pomerne teplom počasí, pod mrakmi, 8 °C.

FC Peržalka — MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1)

Góly: 18. Róbert Polievka (11-m) – 80. Lukáš Gašparovič (11-m)

FC Petržalka (4-2-3-1):
Vadym Ševčuk |Ukrajina| 1 – Kristián Mihálek 14, Dmytro Petryk |Ukrajina| 27, Marek Václav 13, Samuel Kozlovský 2 – Alexander Horvát 8, Jakub Kudlička 25 (65. Sebastian Gembický 89) – Viktor Jedinák 16 (51. Marton Vician 29), Lukáš Gašparovič 93 (K1), Michal Dopater 11 (65. Viktor Sliacky 21) – Boris Turčák 10 (K) (91. Tomáš Filipiak 30)
Tréneri: Ladislav Pecko – Martin Stopka

MFK Dukla Banská Bystrica (4-2-3-1):
Matúš Hruška 1 – Ľuboš Kupčík 12, Ján Nosko 3, Patrik Prikryl 19 (60. Viktor Tóth 4), Marek Frimmel 18 – Ľubomír Willwéber 41, Dávid Richtárech 6 – Lukáš Migaľa 21, Matej Starší 8, Róbert Polievka 17 (K) (60. Jozef Dolný 10) – Adam Hanes 2 (46. Lukáš Laksík 9 (K1))
Tréneri: Stanislav Varga – Štefan Rusnák, Dávid Brünn

Rozhodovali: Patrik Papuča – Michal Sluk, Anton Hrenák – Rastislav Jurenka
Žlté karty: 10. Viktor Jedinák, 72. Lukáš Gašparovič – 40. Stanislav Varga (tréner MFK Dukla), 43. Marek Frimmel
Počet divákov: 0 platiacich divákov – kvôli koronavírusu COVID-19
Rohové kopy: 5:9 (1:6)

Najbližší majstrovský futbalový zápas odohrá MFK Dukla vonku v Bratislave, na Pasienkoch alebo na ihrisku Rapidu, zo Slovanom B – je plánovaný už vo februári 2021.

Do definitívneho ukončenia jesennej časti súťaže ostáva posledná dohrávka 10. kola v utorok 9. decembra o 12:30:
Žilina B – Poprad


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Cez víkend štartujú dorastenecké súťaže. U19 začína v Žiline

Čítať viac
A tím

Už aj ženy MFK Dukla v akcii, v príprave remíza s Ružomberkom

Čítať viac
A tím

V daždi bezproblémová výhra nad Rohožníkom a 14-ty zápas bez prehry

Čítať viac
Dorast

Sedemnástka remizovala v Trnave, šestnástka tam iba tesne prehrala

Čítať viac
A tím

Návrat k prvému súboju sezóny 2020/2021 s najväčším minulosezónnym súperom FK Dubnica, ktorý sa niesol v Dubnici v priateľskej atmosfére

Čítať viac
A tím

Košiciam sme uštedrili prvú prehru v sezóne

Čítať viac