• Na Trenčín náš dorast nestačil
Dorast / MFK Dukla (PR) / 15.08.2021

Na Trenčín náš dorast nestačil

V sobotu odohrali ligové stretnutia 3. kola dorastenci MFK Dukla, ktorí vo svojich kategóriách účinkujú v najvyššej slovenskej súťaži. Žiaľ s Trenčínom neuspeli. Nevedeli sa najmä v útoku presadiť.

U-19:

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 0:1 (0:1)

Gól: 32. D. Hollý. Rozhodoval: Herdel. ŽK: Kvietok, Jaroš, Jackuliak – S. Bednár.

Zostava MFK Dukla a striedania: Filip Baláž - Filip Kvietok (46´ David Jaroš), Oliver Klimpl, Adam Červeň, Adrián Necpál - Matúš Köröš, Mário Ždánsky (77´ Erik Jurík) - Adrián Varga (85´ René Horváth), Samuel Svetlík, Dávid Jackuliak - Filip Polaček (35´ Jozef Kandala)

Devätnástka MFK Dukla ani v treťom ligovom zápase nedokázala streliť gól. Po dvoch remízach 0:0 však inkasovala vôbec po prvý raz, keď neustrážila po polhodine hry Hollého. V ofenzíve nám to však škrípalo, nedokázali sme sa vpredu presadiť, takže tentoraz sme doma už žiaľ nebodovali.

Tesnú domácu prehru nášho staršieho dorastu s Trenčínom nám zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Jozef Mores:

„Ak chceme výsledkovo zvládať zápasy, musíme bezpodmienečne zlepšiť našu ofenzívnu stránku. Nám v nej chýba, odvaha, ponuka, nábehy, pokoj na lopte a kvalita v predfinálnej a finálnej fáze. Zápas nám ukázal v tomto smere veľké nedostatky a ak chceme byť konkurencieschopní, musíme sa v tomto zlepšiť. Zápas sme nezvládli hlavne v tomto smere, bez gólov sa naplno neboduje.“

Poprad – Petržalka 1:0, Ružomberok – Košice 1:2, Žilina – Slovan 0:4, Trnava – Podbrezová 1:1, D. Streda – Michalovce 0:4, Nitra – Senica 1:2.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel štvrtého kola v sobotu 21. augusta o 11.00 hodine v Bratislave proti FC Petržalka.

U-17:

AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica 6:1 (2:1)

Góly: 13. Pavlovský, 35., 51. a 86. Murko, 74. Fiala, 88. Hájovský – 23. Nikolas Ádám. Rozhodoval: Vaňo. Bez kariet.

Zostava MFK Dukla + striedania: Adam Malec - Dominik Bača (67´ Adam Barbeník), Viliam Švantner (80´ Ján Cílik), Tomáš Garaj (46´ Oliver Longauer), Boris Senček - Daniel Magát, Simon Bálint -  Matej Števonka, Nikolas Ádám, Sebastián Kuraj - Gabriel Kaliský

Naša sedemnástka na Sihoti v Trenčíne odohrala dobrý prvý polčas. V ňom mala šance, no inkasovala lacný gól, na ktorý však dokázala odpovedať po akcii Kaliského Ádámom. Mohli sme ísť aj do vedenia, ale žiaľ po nedôraze sme do prestávky ešte inkasovali. V druhom dejstve mal vyrovnanie na kopačke Ádám, no pálil do spojnice bránky. Následne sme už ´odišli´ z ihriska, zranili sa kľúčoví hráči a striedajúci nestíhali tempo súpera. Za Trenčín zaznamenal hetrik Jakub Murko.

Duel nám zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

„Odohrali sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme zodpovedne plnili dané úlohy hlavne v obrannej fáze a vytvárali blok hráčov v strednej zóne. Po agresívnom bránení a zisku lopty, hlavne na našej polovici ihriska, sme okamžite vyrážali do rýchlych protiútokov. Po jednom z nich nepremenil vyloženú šancu Nikolas Ádám. Následne nám súper oplatil našu ,,láskavosť “ a strelil nám lacný a zbytočný gól. Technicky a kombinačne zdatného súpera sme však po individuálnej akcii Gabriela Kaliského a jeho ukážkovej prihrávke prekonali gólom Nikolasa Ádáma. Po tomto zásahu naši hráči ožili a znovu sme sa dostali do výbornej šance po zisku lopty a kolmej prihrávke Nikolasa Ádáma na výborne nabiehajúceho Mateja Števonku, ktorý nezvládol prvý dotyk, čím došlo k zablokovaniu možnosti vystreliť. Súper udrel do polčasu strelením druhého gólu po našom nedôraznom bránení vo vlastnej šestnástke. Druhý polčas sme síce pohrozili súperovi nádhernou strelou Nikolasa Ádáma, ktorá skončila na spojnici bránky, no to bolo z našej strany všetko. Súper bol aktívny, technicky aj kombinačne na vysokej úrovni. K fyzickej vyčerpanosti nášho družstva dochádzalo striedaniami súpera a udržaním stále vysokého tempa hry, na rozdiel od nás, kedy sme boli nútení striedať kľúčových hráčov kvôli zraneniam a maródke. Striedajúci hráči sa do zápasu nevložili podľa našich predstáv a tak aj tento fakt značne ovplyvnil konečný výsledok zápasu.“

Petržalka – Poprad 5:1, Slovan – Žilina 0:3, Podbrezová – Trnava 0:0, Michalovce – D. Streda 2:1, Senica – Nitra 0:3.

Program:

Naša sedemnástka odohrá štvrtý ligový zápas v sobotu 21. augusta o 11.00 hodine na ihrisku v Badíne, sily si zmeriame s FC Petržalka.

U-16:

AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0)

Góly: 66. Murko, 80. Náhlik. Rozhodoval: Gašparíková. Bez kariet.

Zostava MFK Dukla + striedania: Lakomčík – Blihár (od 41. Kormaňák), Greško, Murčo (od 60. Adame), Kaščák (od 25. Pinďura), Kačur, Baláž, Zachar, Dagnoli, Kvasna (od 41. T. Kaliský), Mód (od 63. Poljovka )

Mladší dorastenci z U-16-ky odohrali v Trenčíne dobrý zápas, lenže opäť nevyužívali šance. Mali ich dostatočne veľa, aby mohli stretnutie zlomiť vo svoj prospech, no viazla hlavne finálna fáza. Napokon inkasovali nešťastný gól necelú štvrťhodinu pred koncom. Museli teda viac riskovať v snahe za vyrovnaním a dôsledkom toho padol i druhý gól do našej bránky v úplne samom závere. Duel zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Ďalší náročný zápas sme odohrali na hlavnom ihrisku AS Trenčín za úpornej horúčavy. Na umelom trávniku to bol vynikajúci zápas s gólovými príležitosťami na obidvoch stranách. Urobili sme šesť zmien v zostave, chceme nechať hrať čo najväčší počet hráčov. Naším cieľom bolo hlavne pri otváraní hry robiť prečíslenie, čo sa nám darilo skoro počas celého zápasu. Vedeli sme, že prvých 15 – 20 minút bude náročných, na umelej tráve sme totiž trénovali len raz, následne sme však odohrali jeden mimoriadne kvalitný zápas a bolo to o jednom góle. Konečne sme boli silnejší na lopte a boli úseky zápasu, kde súper bránil, čo je veľké pozitívum pri kvalite domáceho družstva. Ako to už býva, takéto zápasy zvyknú lámať štandardné situácie a nám sa zase raz stalo, že sme súpera neustrážili. Hralo sa hore - dole a chlapcom patrí za prístup, výkon aj dodržiavanie taktického zámeru absolutórium, nakoľko sme si vytvorili dostatok veľkých gólových príležitostí a chce to len zlepšiť finálnu fázu. Gól sme dostali trinásť minút pred koncom a druhý v poslednej minúte, neostali nám už sily na zvrat. Veríme, že zranení hráči sa dajú rýchlo do poriadku.“

Program:

Futbalisti MFK Dukla U 16 odohrajú štvrté ligové stretnutie v sobotu 21. augusta o 13.15 hodine v Badíne proti FC Petržalka.