• Na trnavský Spartak dorast Dukly nestačil
Dorast / MFK Dukla (PR) / 02.05.2022

Na trnavský Spartak dorast Dukly nestačil

z tréningu U16

Starší i mladší dorastenci MFK Dukla si merali sily v najvyššej súťaži na Slovensku so silným celkom Spartak Trnava a najbližšie k úspechu bola naša sedemnástka. Iba tesne prehrala. Devätnástka po premárnenom prvom polčase druhý vyhrala, ale na bodový zápis už nedosiahla.

U-19:

FC Spartak Trnava - MFK Dukla Banská Bystrica 4:2 (3:0)

Góly: 17. Kudlička, 40. Repa, 45. Kotlár, 61. Ujlaky – 80. Červeň, 86. Horváth. Rozhodoval: Malárik. ŽK: Ujlaky, Sabol, Šarmír – Kvietok, Poljovka (tréner)

Zostavy a striedania:

MFK Dukla: Amrich – Kvietok, Klimpl, Červeň, Šimorka – Köröš, Ždánsky (65. J. Rusko), Svetlík –  A. Varga (65. Kandala), D. Rusko (46. Horváth), Jackuliak

Na ihrisku Slávia na Rybníku v Trnave naši mladíci nezachytili dobre prvý polčas. Domáci sa do nás zahryzli a odohrali podľa slov ich kouča najlepšiu úvodnú 45-minútovku v sezóne. Dosiahli v nej tri góly, prvý po štvrťhodine Kudlička peknou strelou spoza pokutového územia po prihrávke Kotlára. Na 2:0 zvýšil päť minút pred prestávkou Repa po ukážkovom centri Čiernika. To bystrických mladíkoch akoby rozhodilo a inkasovali aj v poslednej minúte polčasu, kľúčový gól pridal Kotlár po asistencii Kudličku a dôležitej činnosti Čiernika. Všetci spomínaní ofenzívni hráči Trnavy spĺňajú reprezentačné parametre.

V druhom polčase to už bolo z našej strany lepšie, ale výrazný škrt cez rozpočet zdramatizovať viac zápas nám po faule na Kotlára narobil premenený pokutový kop výborne hrajúceho Ujlakyho v 61. minúte na 4:0. Tréner našej devätnástky Poljovka poslal v 65. minúte do stredu poľa Jozefa Kandalu, ktorý so sebou priniesol viac útočnej aktivity pre spoluhráčov. Trnavský lodivod tiež prestriedal viacerých svojich hráčov a nám sa podarilo znížiť. Na 4:1 v osemdesiatej minúte obrancom Červeňom a na 4:2 striedajúcim Horváthom o šesť minút neskôr. V závere mali bystrickí dorastenci ešte zo dve ďalšie dobré strelecké príležitosti, ale na vyrovnanie im už čas nezostal. Neskoro zaknihovali spomínané dva presné zásahy. Dobrý dojem Dukla zanechala v poslednej polhodine na ihrisku a to na body tentoraz nestačilo.

Prehru stručne zhodnotil aj tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„Záverečných tridsať minút sme odohrali tak, že sme boli súperovi vyrovnaným protivníkom a to je málo. Prvý polčas bol z našej strany úplne najhorší v doterajšom priebehu jarnej časti. Najmä v defenzíve sme v prvej 45-minútovke nevedeli adekvátne reagovať na súperov dôraz a výsledkom bolo množstvo nebezpečných situácií v našom pokutovom území.“

Trenčín – Košice 3:0, Michalovce – Slovan 3:1, D. Streda – Poprad 1:1, Nitra – Žilina 1:2.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel až v sobotu 14. mája o 11.00 hodine na domácom ihrisku v Kremničke, kde si zmerajú sily s DAC Dunajská Streda.

Naša U 19-ka je ôsmej priečke a má 30 bodov. Trnava je tretia so ziskom 48 bodov a na vedúci Trenčín stráca iba dva body. Dunajská Streda okupuje štvrtú pozíciu s 40 bodmi.

U-17:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava 1:2 (1:2)

Góly: 37. G. Kaliský – 4. Slebodník, 24. Dadík. Rozhodoval: Gemzický. ŽK: Dadík (Trnava).

Zostava MFK Dukla + striedania: Maruniak – Švantner, Bálint, Baláž, Senček – Černák, Bača, Longauer, Grác, G. Kaliský – Kukučka

Naši mladší dorastenci hrali v Badíne a nezachytili úvod stretnutia, keď inkasovali gól už v štvrtej minúte po rýchlom prechode súpera do útoku. Z podobnej situácie inkasovali aj druhý zásah v 24. minúte a hoci naň ešte do polčasu odpovedali Kaliským, vyrovnávajúceho zásahu sa napokon nedočkali. V druhom polčase totiž útočnú snahu nedokázali pretaviť do pokojnejšieho zakončenia. Hostia umne bránili a do vyslovene vyloženej šance mladých Duklistov nepustili.

Tesnú prehru zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec nasledovne:

„V bojovnom zápase sme nezachytili úvod stretnutia, kde nám súperov rýchly prechod z obrany do útoku robil problém. Po dvoch takých akciách súper dvakrát skóroval a aj keď sme ešte do polčasu dokázali znížiť, v druhom polčase sme už nedokázali vyrovnať. Naši chlapci sa snažili, no smerom dopredu nám chýbal väčší pokoj v útočnej zóne.“

Poprad – D. Streda 0:3, Košice – Trenčín 1:4, Petržalka – Podbrezová 1:3, Ružomberok – Senica 4:0, Žilina – Nitra 2:4.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas v sobotu 7. mája o 11.00 hodine na ihrisku v Badíne proti MŠK Žilina.

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na predposlednom 13. mieste a má 17 bodov, posledná Senica má o tri body menej. Poprad je pred nami na 12. mieste a má o dva body viac. Trnava je na ôsmej priečke s 33 bodmi. Na čele je suverénny Trenčín so ziskom 60 bodov, druhá Žilina ich má 46.

U-16:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava 0:3 (0:1)

Góly: za Duklu žiadne. Rozhodoval: Medveď. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla + striedania: Novotta - Rusňák (od 50' Králik), Murčo, Adame, Poljovka (od 41' Kobzoš) – Kvasna, Kormaňák, Pinďura – Brštiak (od 41' Glemba), Kaščák (od 71' Cílik ), Siman (od 55' Korčok)

Naša šestnástka hrala tiež v Badíne a podľahla Trnavčanom napokon 0:3. Škoda inkasovaného gólu po polhodine z priameho kopu v podaní Molnára. Polčas tak skončil 0:1. Po zmene strán sa mladíci z Dukly snažili vyrovnať, ale to sa im i napriek dobrým príležitostiam nepodarilo. Keď už museli o niečo viac riskovať, hostia pridali ďalšie dva góly a brali tri body.

Prehru zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Zápas nás paradoxne aj napriek ďalším zmenám a výpadkom chlapcov zastihol v ďaleko lepšej hernej pohode ako zápas proti Košiciam. Boli sme síce menej na lopte, ale kompaktní, disciplinovaní, dôrazní, darilo sa nám narúšať súperove akcie. Napriek tomu mal Spartak viac z hry a bol nebezpečnejší. Prvý gól sme zase inkasovali zo štandardky, ktorý bol chytateľný, napriek tomu sme sa nepoložili a dokázali sme hrať ďalej našu hru, pričom sme sa postupom času osmelili aj smerom dopredu a dokázali sme si vytvoriť príležitosti na strelenie gólu. Pomohli nám aj striedania a príjemne prekvapili všetci chlapci z U15, čo je prísľub do blízkej budúcnosti. Pridali sa k nim aj niektoré veľmi slušné individuálne výkony chlapcov z U16 a napriek prehre, výsledok trochu skresľuje náš výkon.“

Program:

U 16-ka Dukly odohrá najbližší ligový zápas  v sobotu 7. mája o 13.15 hodine v susednej obci Badín proti MŠK Žilina.

V tabuľke sa šestnástka Dukly nachádza na predposlednom 13. mieste a má 14 bodov, posledná Senica má o dva body menej. Trnava je siedma, má 31 bodov. Na vedúcej priečke je Trenčín so 62 bodmi pred druhou Žilinou, ktorá stráca na lídra deväť bodov.