• Duklistky remizovali so silnou Trnavou, inkasovali v poslednej minúte
Ženy / MFK Dukla (PR) / 10.05.2022

Duklistky remizovali so silnou Trnavou, inkasovali v poslednej minúte

z duelu s Trnavou

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v 7. kole nadstavbovej časti najvyššej súťaže na Slovensku v skupine o udržanie remizovali doma v nedeľu v Kremničke so silným Spartakom Trnava 2:2. Duel mohli aj pokojne vyhrať nebyť inkasovaného vyrovnávajúceho gólu v poslednej minúte.

Už v druhej minúte sa k nebezpečnej strele z hranice pokutového územia dostala hosťujúca kapitánka Bajerová, našťastie pre Duklu tesne prekopla našu svätyňu. Domáce futbalistky sa prvýkrát dostali pred bránku Trnavy v 9. min. a bol z toho úvodný gól zápasu. Center Veselovej z rohového kopu usmernila na prednej žrdi pohotovo pätou Paterová - 1:0. Zvýšenie vedenia mala pre Duklu na kopačke v 19. min. Mileiová. Po individuálnom prieniku Briššovej sa dostala sama pred Králikovú, ale v ideálnej pozícii z desiatich metrov ju nedokázala prekonať. Hostky mali vyrovnanie na kopačke v 34. min. Priamy kop Bajerovej z 35 metrov skončil na brvne. Potom zakončovala nebezpečne Trnavčanka Cedulová, ale Pavlíková vyrazila loptu na rohový kop. V 43. min. zahrávala Dukla priamy kop zo vzdialenosti 25 metrov. Herbríková vyslala prudkú strelu ponad múr, lopta skočila tesne pred brankárkou Králikovou a popod telom jej prešla medzi žrde - 2:0

Druhý polčas začal líder skupiny o udržanie veľkým náporom v snahe vrátiť sa do zápasu. V 49. min. namierila kapitánka Spartaka Bajerová z výbornej pozície vo vnútri pokutového územia ponad bránku. V 55. min. sa k strele z pravého krídla odhodlala Tonkovičová a prudká lopta prekĺzla pomedzi ruky Pavlíkovej do siete - 2:1. V ďalšom priebehu tohto dejstva sa Trnava nedostávala do gólových príležitostí vďaka našej pozornej obrane. Súper to skúšal predovšetkým strelami z diaľky, ale pokusy Cedulovej, Tonkovičovej či Bajerovej skončili mimo priestoru troch žrdí, alebo v rukaviciach Pavlíkovej. Na druhej strane sa po štandardnej situácii v 71. min. dostala k strele z hranice šestnástky Paterová, ale Králiková dávala pozor. V samom závere duelu zahrávali hosťujúce hráčky rohový kop. Prvý center odvrátila brankárka Pavlíková, ale opakovaný center skončil na hlave najvyššej Tonkovičovej, ktorá 50 sekúnd pred vypršaním riadneho hracieho času vyrovnala na 2:2.

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava 2:2 (2:0)

Góly: 9´ Paterová, 43´ Herbríková – 55´ a  90´ Tonkovičová. Rozhodoval: M. Baláž. ŽK: 80´ Martišková

Zostavy + striedania:

MFK Dukla: Pavlíková ml. – Strečková, Miháliková, Veselková, Tesáková – Veselová ©, Herbríková, Paterová (79´Morovjanová) – Čierniková, Briššová, Mileiová

FC Spartak: Králiková – Vulganová, Čoknayová, Voščinárová, Belicová, Žigová, Bajerová ©, Cedulová, Tonkovičová, Bederková, Martišková

Vyjadrenie po zápase:

Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Róbert Pavúk: „Naše dievčatá si v zápase s lídrom skupiny o záchranu siahli na dno síl. Dali sme do toho všetko. Žiaľ futbal nám ukázal v samom závere svoju odvrátenú stránku. Treba priznať, že Trnava má svoju kvalitu. Predovšetkým Tonkovičová je výborná hráčka. Napriek tomu sa budem opakovať, že naše baby odohrali jeden kvalitný duel. Počas celého zápasu pristupovali k svojim povinnostiam poctivo a zodpovedne. V 1. polčase sme boli smerom dopredu nebezpečnejší. Dali sme dva góly po štandardných situáciách. Škoda rýchleho inkasovaného gólu v úvode 2. polčasu. Dievčatá ďalších takmer 35 minút dreli ďalej a súpera nepustili do vyloženej šance. V poslednej minúte sa stalo, čo sa stalo. Získali sme bod. Či to bude dosť alebo málo sa uvidí v posledných dvoch kolách. Som presvedčený, že naše dievčatá v nich odovzdajú zo seba maximum a to je v týchto náročných zápasoch to najdôležitejšie..“

Ostatný výsledok 7. kola nadstavby o záchranu:

Trenčín – Nitra 2:1.

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica na ihrisku súpera, a to až v nedeľu 22. mája o 17. 00 hodine v Petržalke.