• Neúspešné výsledkové vykročenie do sezóny
A tím / MFK Dukla, Miroslav Čief / 25.07.2019

Neúspešné výsledkové vykročenie do sezóny

Prvý zápas sezóny sme nezvládli. Proti Žiline B sme na Štiavničkách prehrali 3:4 a nevkročili tak do súťaže správnou výsledkovou nohou. Nevyšiel nám prioritne úvod stretnutia, už v 19. min svietil na svetelnej tabuli priebežný stav 0:3 a vyše tisícka divákov v publiku žasla v údive z videného.

Podľa hlavného trénera MFK Dukla Stanislava Vargu sme odohrali najhoršie stretnutie pod jeho vedením. Súhlasíme. Hlavný scenár jeho deja, hlavne úvod, neočakával nik. Očakávaná bola totižto naša herná dominancia, góly mali pribúdať za brankárom MŠK Samuelom Petrášom. Stal sa však opak, k videniu bolo prekvapivé dianie na trávniku – mladíci v drese súpera sa nebáli hrať, vedeli moderne vystavať založenie útokov, ktoré viedli rýchlo a priamočiaro. Pomerne jednoducho sa dostávali do zakončení a využívali trhliny a nedorozumenia v našej defenzíve, ktoré sa neúprosne kopili.

Rezervu Žiliny bolo ťažké pred zápasom analyzovať. Nikdy totižto nevedno, kým z A- mužstva doplní súpisku. Proti nám miešali zápasový dej Myslovič, Gerebenits a Kurminowski. 18- ročný Patrik Myslovič, majúci 7 štartov vo Fortuna lige, umne dirigoval stred poľa MŠK. Šikovný ľavák, ktorého v Žiline považujú za druhého Lászloá Bénesa, dokázal prezieravo uvoľňovať svojich spoluhráčov – z jeho prihrávok ťažilo hlavne útočné duo Gerebenits – Kurminowski, ktorých kolmé a svižné nábehy sme mnohokrát nevedeli zachytiť a mladíci z toho gólovo ťažili.

Polčasový rezultát 0:3 bol ťaživý. Zaostali sme výkonom a nemilo prekvapili sami seba. „Vstup do zápasu nám totálne nevyšiel. Mali sme iné predstavy. Chceli sme streliť úvodný gól, diktovať tempo stretnutia, ale nič z toho sa nám nepodarilo. Naopak, súper využil svoje brejkové situácie a strelil nám rýchle tri góly. Zamrazili nás. Nepočítali sme s tým, že by sa zápas mohol takto otočiť v náš neprospech a cez polčasovú prestávku sme si v kabíne k tomu čosi povedali,“ okomentoval prvý polčas stredopoliar Norbert Brodziansky.

Nástup do druhého polčasu v podaní MFK Dukla bol naopak skvelý. Gólmi Lukáša Laksíka a Mateja Staršieho sme sa dostali na výsledkový dostrel. Súpera sme psychicky a herne nalomili. „Klobúk dolu, ako sa chalani aj napriek nepriaznivému stavu dokázali pobiť o zvrátenie skóre. Nechýbalo veľa a zápas sme mohli otočiť vo svoj prospech. Mali sme veľký tlak, pribúdali šance, rohy, ale neboli sme úspešní,“ pokračoval v popise zápasu Norbert.

Za stavu 2:3 sme sa dostali do zápasu a strhli na svoju stranu aj publikum. Mali sme niekoľko sľubných šancí, kopali množstvo rohov, pred brankárom slovenskej 21- tky Petrášom to neraz horelo. Súper sa takticky hlboko zatiahol, podnikal však nebezpečné kontry. Štiavničkami len tak zatrnulo pri tutovke Poliaka Davida Kurminowskeho, ktorý obišiel vybehnutého Adama Krejčího, no netrafil úplne prázdnu bránku. Zlomový gól, 4. v našej sieti, však predsa len prišiel, v 80. min ho vsietil Armén Vahan Bičachčjan, ktorý bol na trávniku sotva minútu. Krátko nato prišiel nepremenený pokutový kop Róberta Polievku a obecenstvo začalo opúšťať svoje miesta v domnienke, že je po zápase...Iskierka nádeje blikla v 86. min po vlastnom góle Martina Gamboša, so zápasom sa nám už ale nepodarilo viac urobiť.

Pykali sme za defenzívne hrúbky a herne premárnenú prvú polovicu prvého polčasu. Neradno však nariekať – už v piatok o 17:30 h proti Šamorínu budeme chcieť tento zápas odčiniť a pripísať si do tabuľky prvé body. „Proti Žiline nám to nevyšlo v mnohých aspektoch. Musíme však zabudnúť na veci minulé a pozerať sa dopredu. Do zápasu proti Šamorínu pôjdeme s cieľom odčiniť túto prehru a posnažiť sa vyhrať. Fanúšikom sa chceme ospravedlniť predvedenou hrou a podať stopercentný koncentrovaný výkon. Verím, že na nás nezanevrú a podporovať nás budú naďalej, pretože vyhrávame i prehrávame spolu ,“ pripojil sa Patrik Prikryl.

Asistent Rusnák pred Slovanom: Určite budeme odvážni smerom dopredu