• Aktuality
  • Róbert Polievka v Dukle do leta 2022
A tím / Miroslav Čief / 10.12.2020

Róbert Polievka v Dukle do leta 2022

Róbert Polievka v Dukle do leta 2022
Vianočný darček pre priaznivcov MFK Dukla Banská Bystrica! Kapitán a herný líder klubu Róbert Polievka sa s vedením klubu dohodol na predĺžení aktuálne platnej zmluvy a podpísal nový kontrakt, ktorý ho pod Urpínom udrží minimálne do 30.6. 2022.

Róbert Polievka (nar. 9.6. 1996) je rodákom z Krupiny. Do seniorského futbalu nahliadol v drese vtedajšieho FK Dukla Banská Bystrica v sezóne 2014- 2015, v ktorej odohral svoje prvé zápasy vo Fortuna lige. 1. júla 2015 neskôr zo Štiavničiek odišiel a podpísal hráčsky kontrakt s FC DAC 1904 Dunajská Streda. Z tohto klubu bol na jar 2017 na hosťovaní v Podbrezovej. V lete 2017 následne Róbert spravil ďalší prestup na slovenskej ligovej scéne a zamieril pod Dubeň, do MŠK Žilina. Medzi Šošonmi strávil jeden futbalový rok a v septembri 2018 sa vrátil na rodnú hrudu, spať pod Urpín do Dukly Banská Bystrica, ktorej farby háji dodnes.

Samotný Róbert, na jeseň 12- gólový kanonier, mal z dnešného predĺženia kontraktu nesmiernu radosť. 'Tak v prvom rade som veľmi rád, že som podpísal s Duklou novú zmluvu. Môj vzťah k Dukle je veľmi silný a tento klub mám naozaj veľmi rád a budem sa opakovať, keď poviem, že ešte stále mu mám čo vracať. Aj kvôli tomuto som sa kladne rozhodol predĺžiť zmluvu s Duklou o ďalší rok,' začal rozprávanie a pokračoval.

'Som veľmi šťastný, že budem môcť bojovať za tento klub aj naďalej a budem sa snažiť odovzdať to najlepšie, čo je vo mne, aby sme spolu so všetkými mojimi spoluhráčmi dosiahli ten náš sen a dokázali opäť vrátiť do Banskej Bystrice 1. ligu. Viem, že to bude ešte veľmi ťažké, ale je to môj najväčší sen s týmto klubom. A jedno, čo môžem sľúbiť je, že kým budem na ihrisku, tak nechám tam vždy maximum pre tento klub a ľudí v Banskej Bystrici,' vyslovil slová zo srdca.


Róbertovi Polievkovi želáme v drese Dukly veľa šťastia a športových úspechov!